LimeSurvey Develop - en to el_GR translation catalogue (3154 entries)

en: %s cannot be left empty
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι κενό

en: %s duplicate records removed
el_GR: %s διπλότυπες εγγραφές διαγράφηκαν

en: %s entries were not copied because they already existed
el_GR: %s καταχωρίσεις δεν αντιγράφηκαν γιατί υπάρχουν ήδη.

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
el_GR: %s καταχωρίσεις αγνοήθηκαν επειδή είναι ενταγμένες σε μαύρη λίστα

en: %s field(s) were successfully added.
el_GR: %s πεδία προστέθηκαν επιτυχώς.

en: %s invalid attributes
el_GR: %s μη έγκυρα χαρακτηριστικά

en: %s lines had a mismatching number of fields.
el_GR: %s γραμμές έχουν έναν αριθμό πεδίων με αποτυχημένους συνδυασμούς.

en: %s min. %s sec.
el_GR: %s λεπ. %s δευτ.

en: %s missing attributes
el_GR: %s ελλείποντα χαρακτηριστικά

en: %s new participants were created
el_GR: %s νέοι συμμετέχοντες δημιουργήθηκαν.

en: %s of %s columns selected
el_GR: %s από %s στήλες επιλέχθηκαν

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
el_GR: %s παλιές απαντήσεις και ανάλογοι χρονισμοί εισήχθησαν επιτυχώς.

en: %s old response(s) were successfully imported.
el_GR: %s παλιές απαντήσεις προστέθηκαν επιτυχώς.

en: %s participants have been copied to the central participants table
el_GR: %s συμμετέχοντες έχουν αντιγραφεί στην κεντρική βάση δεδομένων των συμμετεχόντων

en: %s participants have been shared
el_GR: %s συμμετέχοντες έχουν διαμοιραστεί

en: %s records found in CSV file
el_GR: %s εγγραφές βρέθηκαν στο αρχείο CSV

en: %s records have empty mandatory fields
el_GR: %s εγγραφές έχουν κενά υποχρεωτικά πεδία

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
el_GR: %s εγγραφές είναι ελλιπείς ή έχουν εσφαλμένες τιμές χαρακτηριστικών.

en: %s records imported
el_GR: %s εγγραφές εισήχθησαν

en: %s records in CSV
el_GR: %s εγγραφές σε μορφή CSV

en: %s records met minimum requirements
el_GR: %s εγγραφές ικανοποιούν τις ελάχιστες απαιτήσεις

en: %s records were duplicate but had attributes updated
el_GR: %s καταχωρίσεις ήταν διπλότυπες αλλά είχαν ενημερωμένα χαρακτηριστικά.

en: %s records where the number of fields does not match
el_GR: %s εγγραφές όπου ο αριθμός των πεδίων δεν ταιριάζει

en: %s records with allowed invalid email
el_GR: %s καταχωρίσεις με δυνατότητα μη έγκυρου email

en: %s records with invalid email address removed
el_GR: %s εγγραφές με λανθασμένη ηλεκτρονική διεύθυνση έχουν διαγραφεί.

en: %s records with other invalid information
el_GR: %s καταχωρίσεις με δυνατότητα άλλων μη έγκυρων πληροφοριών

en: %s response lines in your file.
el_GR: %s γραμμές απαντήσεων στο αρχείο σας.

en: %s responses already exist.
el_GR: Υπάρχουν ήδη %s απαντήσεις.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
el_GR: %s απαντήσεις δεν είναι δυνατόν να εισαχθούν ή να ενημερωθούν.

en: %s responses were inserted.
el_GR: %s απαντήσεις έχουν εισαχθεί.

en: %s responses were updated.
el_GR: %s απαντήσεις έχουν ενημερωθεί.

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
el_GR: %s μη αναγνωσμένα μηνύματα σαρώθηκαν, από τα οποία %s επισημάνθηκαν ως μηνύματα επιστροφής από το σύστημα.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
el_GR: %s βρέθηκαν να αποτελούν διπλές καταχωρίσεις και δεν απαιτήθηκε η δημιουργία ενός νέου συμμετέχοντα.

en: %s%% completed
el_GR: %s%% ολοκληρώθηκε

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
el_GR: Το '%s' δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εάν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή «Άλλο» για την ερώτηση αυτή.

en: 'Other:' comment mandatory
el_GR: 'Άλλο:' υποχρεωτικό σχόλιο

en: (Any group)
el_GR: (Οποιαδήποτε ομάδα)

en: (Autodetect)
el_GR: (Αυτόματη ανίχνευση)

en: (Base language)
el_GR: (Βασική γλώσσα)

en: (Iconv Library not installed)
el_GR: (Δεν έχει εγκατασταθεί η βιβλιοθήκη Iconv)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
el_GR: (Οι ετικέτες δεν εισήχθησαν, γιατί δεν έχετε το δικαίωμα να δημιουργείτε νέες ετικέτες.)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
el_GR: (Μέγιστο μέγεθος αρχείου: %01.2f MB)

en: (No target question)
el_GR: Όχι στόχος ερώτησης

en: (None)
el_GR: (Κανένα)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
el_GR: (Επιλέξτε πολλαπλά σετ ετικετών χρησιμοποιώντας το πλήκτρο Ctrl)

en: (Sub-)question width
el_GR: Πλάτος υπό-ερώτησης

en: (none)
el_GR: (κανένα)

en: 16 or up
el_GR: 16 και πάνω

en: 1st quartile (Q1)
el_GR: 1ο τεταρτημόριο (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
el_GR: Στυλ CSS 1ης ειδοποίησης για το όριο χρόνου

en: 1st time limit warning message
el_GR: 1η προειδοποίηση χρονικού ορίου

en: 1st time limit warning message display time
el_GR: 1η προειδοποίηση για το όριο χρόνου, με εμφάνιση του χρόνου

en: 1st time limit warning message timer
el_GR: 1η προειδοποίηση χρονικού ορίου από το χρονόμετρο

en: 2nd quartile (Median)
el_GR: 2ο τεταρτημόριο (Q2)

en: 2nd time limit warning CSS style
el_GR: Στυλ CSS 2ης ειδοποίησης για το όριο χρόνου

en: 2nd time limit warning message
el_GR: 2η προειδοποίηση για το όριο χρόνου

en: 2nd time limit warning message display time
el_GR: Προηδοποιητικό μύνημα (δεύτερη φορά) χρόνος προβολής

en: 2nd time limit warning message timer
el_GR: Προηδοποιητικό μύνημα (δεύτερη φορά)

en: 3rd quartile (Q3)
el_GR: 3o τεταρτημόριο (Q3)

en: 5 Point Choice
el_GR: Επιλογή 5 σημείων

en: 500: Internal Server Error
el_GR: 500: Eσωτερικό σφάλμα διακομιστή

en: <No default value>
el_GR: <Καμία προεπιλεγμένη τιμή>

en: <no data>
el_GR: <χωρίς δεδομένα>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
el_GR: Έχει δημιουργηθεί ένα αντίγραφο ασφαλείας το οποίο μπορει να προσπελαστεί μόνο από τον διαχειριστή του συστήματος.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
el_GR: Αν συνέχισετε θα δημιουργηθεί ένα αντίγραφο ασφαλείας το οποίο θα μπορει να προσπελαστεί μόνο από τον διαχειριστή του συστήματος.

en: A code has been updated to %s.
el_GR: Ο κωδικός έχει ενημερωθεί σε ποσοστό %s.

en: A database named "%s" already exists.
el_GR: Υπάρχει ήδη μια βάση δεδομένων με το όνομα "%s".

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
el_GR: Μια απενεργοποιημένη έρευνα δεν είναι προσβάσιμη από τους συμμετέχοντες (εμφανίζεται μόνο ένα μήνυμα ότι δεν επιτρέπεται να τη δούνε).

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
el_GR: Ένα πλήρες ευρετήριο ερωτήσεων θα εμφανιστεί. Οι συμμετέχοντες θα μπορούν να μετακινούνται μεταξύ σχετικών ερωτήσεων.

en: A participant table has been created for this survey.
el_GR: Ένας πίνακας συμμετεχόντων έχει δημιουργηθεί γι' αυτή την έρευνα.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
el_GR: Θα εμφανιστεί ευρετήριο ερωτήσεων. Οι συμμετέχοντες θα μπορούν να μετακινούνται μεταξύ των προβαλλόμενων ερωτήσεων.

en: A security update is available.
el_GR: Μια ενημέρωση ασφάλειας είναι διαθέσιμη.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
el_GR: Πίνακας με μια υποερώτηση σε κάθε γραμμή. Οι απαντήσεις βρίσκονται στις επικεφαλίδες του πίνακα.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
el_GR: Μια διάταξη με υποερώτηση σε κάθε γραμμή. Θα πρέπει να επιλέξετε την απάντησή σας.

en: A template with that name already exists.
el_GR: Ένα πρότυπο με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
el_GR: Είτε δεν δόθηκε όνομα χρήστη είτε είναι μη έγκυρο.

en: AND/OR Date is
el_GR: ΚΑΙ/Ή η ημερομηνία είναι

en: ARMSCII-8 Armenian
el_GR: ARMSCII-8 Αρμενικό

en: Abbreviated question text
el_GR: Συντετμημένο κείμενο ερώτησης

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
el_GR: Η δυνατότητα αλλαγής ερωτήσεων, ομάδων και παραμέτρων είναι ακόμη περιορισμένη.

en: Absolute value
el_GR: Απόλυτη τιμή

en: Accelerator keys for list items
el_GR: Κλειδιά επιτάχυνσης λίστας αντικειμένων

en: Access
el_GR: Πρόσβαση

en: Access denied
el_GR: Η πρόσβαση δεν επιτράπηκε.

en: Access denied!
el_GR: Δεν επιτρέπεπεται η πρόσβαση!

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Action to perform when time limit is up
el_GR: Ενέργεια που θα εκτελείται όταν το χρονικό όριο αυξάνεται

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activate Survey
el_GR: Ενεργοποίηση έρευνας

en: Activate survey
el_GR: Ενεργοποίηση έρευνας

en: Activate this survey
el_GR: Ενεργοποίηση αυτής της έρευνας

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτό για να εμφανίσετε έναν χάρτη πάνω από το πεδίο εισαγωγής και στον οποίο ο χρήστης θα μπορεί να επιλέξει μια τοποθεσία

en: Activated
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Active
el_GR: Ενεργά

en: Active filters:
el_GR: Ενεργά φίλτρα:

en: Active survey ID
el_GR: ID ενεργής έρευνας

en: Active surveys
el_GR: Ενεργά ερωτηματολόγια

en: Adaptive
el_GR: Προσαρμοστικό

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Add URL parameter
el_GR: Προσθήκη URL παραμέτρου

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
el_GR: Προσθήκη πλήκτρου για επαναφορά του επιλογέα. Εάν επιλέξετε μια τιμή έναρξης, η επαναφορά θα γίνεται σε αυτή την τιμή, διαφορετικά η απάντηση θα μείνει κενή.

en: Add a group
el_GR: Προσθήκη ομάδας

en: Add a language:
el_GR: Προσθήκης μιας γλώσσας:

en: Add a new question
el_GR: Προσθήκη νέας ερώτησης

en: Add a new survey administrator
el_GR: Προσθήκη νέου διαχειριστή στην έρευνα

en: Add a prefix to the answer field
el_GR: Εισαγωγή προθέματος στο πεδίο της απάντησης

en: Add a suffix to the answer field
el_GR: Προσθήκη επιθέματος στο πεδίο της απάντησης

en: Add and edit conditions
el_GR: Προσθήκη και επεξεργασία συνθηκών

en: Add another participant
el_GR: Προσθήκη ακόμη ενός συμμετέχοντα

en: Add another record
el_GR: Προσθήκη μιας άλλης εγγραφής.

en: Add answer
el_GR: Προσθήκη απάντησης

en: Add attribute
el_GR: Προσθήκη χαρακτηριστικού

en: Add condition
el_GR: Προσθήκη συνθήκης

en: Add condition to this scenario
el_GR: Προσθήκη συνθήκης σε αυτό το σενάριο.

en: Add fields
el_GR: Προσθήκη πεδίων

en: Add file
el_GR: Προσθήκη αρχείου

en: Add gray background to questions in PDF:
el_GR: Προσθήκη γκρι φόντου στις ερωτήσεις αρχείων PDF:

en: Add group
el_GR: Προσθήκη ομάδας

en: Add language
el_GR: Προσθήκη γλώσσας

en: Add multiple conditions without a page reload
el_GR: Προσθήκη πολλαπλών συνθηκών χωρίς επαναφόρτωση σελίδας.

en: Add new group
el_GR: Προσθήκη νέας ομάδας

en: Add new question
el_GR: Προσθήκη νέας ερώτησης

en: Add new question to group
el_GR: Προσθήκη νέας ερώτησης στην ομάδα

en: Add new quota
el_GR: Προσθήκη νέας ποσόστωσης

en: Add new survey participant
el_GR: Προσθήκη νέου συμμετέχοντα στην έρευνα

en: Add new user group
el_GR: Προσθήκη νέας ομάδας χρηστών

en: Add or delete groups
el_GR: Προσθήκη ή αφαίρεση ομάδων

en: Add or delete questions
el_GR: Προσθήκη ή διαγραφή ερώτησεων

en: Add or delete subquestions or change their codes
el_GR: Προσθήκη ή διαγραφή υποερωτήσεων ή αλλαγή των κωδικών τους

en: Add participant
el_GR: Προσθήκη συμμετέχοντα

en: Add participant to survey
el_GR: Προσθήκη συμμετέχοντα στην έρευνα.

en: Add participants to central database
el_GR: Προσθήκη συμμετεχόντων στην κεντρική βάση δεδομένων

en: Add participants to survey
el_GR: Προσθήκη συμμετεχόντων σε μια έρευνα.

en: Add question
el_GR: Προσθήκη ερώτησης

en: Add question group
el_GR: Προσθήκη ομάδας ερωτήσεων

en: Add scenario
el_GR: Προσθήκη σεναρίου

en: Add survey participant
el_GR: Προσθήκη συμμετέχοντα στην έρευνα

en: Add token entry
el_GR: Προσθήκη εγγραφής κουπονιού

en: Add user
el_GR: Προσθήκη χρήστη

en: Add user group
el_GR: Προσθήκη ομάδας χρήστων

en: Add value
el_GR: Προσθήκη τιμής

en: Adding survey participant entry...
el_GR: Εισαγωγή καταχώρισης συμμετέχοντα στην έρευνα...

en: Additional Languages
el_GR: Επιπλέον γλώσσες

en: Additional attributes
el_GR: Επιπρόσθετα χαρακτηριστικά

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
el_GR: Επιπροσθέτως, οι παρακάτω ρυθμίσεις δεν μπορουν να αλλάξουν όταν η έρευνα είναι ενεργή.

en: Admin login name
el_GR: Όνομα σύνδεσης διαχειριστή

en: Admin login password
el_GR: Κωδικός σύνδεσης διαχειριστή

en: Administration
el_GR: Διαχείριση

en: Administrator credentials
el_GR: Username/Password Διαχειριστή

en: Administrator email
el_GR: Ηλεκτρονική διεύθυνση διαχειρηστή

en: Administrator name
el_GR: Ονοματεπώνυμο διαχειριστή

en: Administrator name:
el_GR: Ονοματεπώνυμο διαχειριστή:

en: Administrator:
el_GR: Διαχειριστής:

en: Advanced settings
el_GR: Προχωρημένες ρυθμίσεις

en: Afrikaans
el_GR: Αφρικανο-ολλανδικά

en: After
el_GR: Μετά

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
el_GR: Αφού κάνετε κλικ στο κουμπί αποθήκευσης, μπορείτε είτε να κλείσετε αυτό το παράθυρο του περιηγητή, είτε να συνεχίσετε συμπληρώνοντας την έρευνα.

en: After the answer options a cell does give some information.
el_GR: Μετά τις επιλογές της απάντησης, ένα κελί δίνει κάποιες πληροφορίες.

en: Albanian
el_GR: Αλβανικά

en: All
el_GR: Όλα

en: All answers are already selected in this quota.
el_GR: Όλες οι απαντήσεις είναι ήδη επιλεγμένες σε αυτή την ποσόστωση

en: All answers meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι απαντήσεις είναι συνεπείς με τα πρότυπα

en: All assessments meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι αξιολογήσεις είναι συνεπείς με τα πρότυπα

en: All conditions for this question have been deleted.
el_GR: Όλες οι συνθήκες γι' αυτή την ερώτηση έχουν διαγραφεί.

en: All conditions in this survey have been deleted.
el_GR: Όλες οι συνθηκές της έρευνας έχουν διαγραφεί.

en: All conditions meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι συνθήκες φέρνουν τα πρότυπα σταθερότητας

en: All conditions scenarios were renumbered.
el_GR: Όλα τα σενάρια των συνθηκών επαναριθμοποιήθηκαν

en: All default values meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι τιμες προεπιλογής φέρνουν κριτήρια σταθερότητας

en: All emails were sent.
el_GR: Όλα τα email στάλθηκαν.

en: All files in local directories are writable.
el_GR: Όλα τα αρχεία στους τοπικούς φακέλους είναι εγγράψιμα.

en: All groups meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι ομάδες είναι συνεπείς με τα πρότυπα

en: All in one
el_GR: Όλα σε ένα

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
el_GR: Όλες οι έρευνες του χρήστη μεταφέρθηκαν στο %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
el_GR: Όλοι οι παλιοί πίνακες κουπονιών είναι συνεπείς με τα πρότυπα

en: All participant information is lost.
el_GR: Όλες οι πληροφορίες των συμμετεχόντων έχουν χαθεί.

en: All question attributes meet consistency standards.
el_GR: Όλα τα γνωρίσματα των ερωτήσεων πληρούν τα κριτήρια σταθερότητας

en: All questions meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι ερωτήσεις είναι συνεπείς με τα πρότυπα

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
el_GR: Όλες οι ερωτήσεις, οι απαντήσεις, κλπ., που συνδέονται με τις γλώσσες που θέλετε να αφαιρέσετε θα χαθούν. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: All questions, groups and parameters are editable again.
el_GR: Όλες οι ερωτήσεις, ομάδες και παράμετροι είναι επεξεργάσιμα και πάλι.

en: All quota language settings meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις στα quota φέρνουν κριτήρια σταθερότητας

en: All quota quota members meet consistency standards.
el_GR: Όλα τα μέλη quota quota φέρνουν κριτήρια σταθερότητας

en: All quotas meet consistency standards.
el_GR: Όλες αναλογίες (quota) φέρνουν κριτήρια σταθερότητας

en: All responses
el_GR: Όλες οι απαντήσεις

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
el_GR: Όλες οι απαντήσεις δεν θα είναι πλέον προσβάσιμες μέσω του LimeSurvey

en: All survey language settings meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις γλωσσών είναι σωστές.

en: All surveys meet consistency standards.
el_GR: Όλες οι έρευνες είναι συνεπείς με τα πρότυπα

en: All the attributes are automatically mapped
el_GR: Όλα τα χαρακτηριστικά χαρτογραφούνται αυτόματα.

en: All tokens
el_GR: Όλες τα κουπόνια

en: All users
el_GR: Όλοι οι χρήστες

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
el_GR: Να επιτρέπεται σε συμμετέχοντες που έχουν ενταχθεί σε μαύρη λίστα να προστίθενται σε μια έρευνα:

en: Allow invalid email addresses:
el_GR: Επιτρέψτε μη έγκυρες διευθύνσεις email:

en: Allow only numerical input
el_GR: Eπιτρέπεται μόνο η εισαγωγή αριθμών

en: Allow only numerical input for 'Other' text
el_GR: Επιτρέπεται μόνο η εισαγωγή αριθμών για το πεδίο 'Άλλο'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
el_GR: Να επιτρέπεται στον συμμετέχοντα να αφαιρεί τον εαυτό του από τη μαύρη λίστα:

en: Allow public registration:
el_GR: Επιτρέπεται η δημόσια εγγραφή:

en: Allow reset the slider
el_GR: Επιτρέπεται η επαναφορά του επιλογέα

en: Allowed file types
el_GR: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
el_GR: Επιτρέπονται διαφορετικοί τύποι αρχείων διαχωρισμένοι με κόμμα και χωρίς κενά, π.χ. pdf,doc,odt.

en: Always
el_GR: Πάντα

en: Always closed
el_GR: Πάντα κλειστό

en: Always hide this question
el_GR: Μόνιμη απόκρυψη αυτής της ερώτησης:

en: Always open
el_GR: Πάντα ανοιχτό

en: Amharic
el_GR: Αμχάρικα

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
el_GR: 'Εχει σταλεί ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση που δώσατε, με περαιτέρω πληροφορίες για την πρόσβαση στο συγκεκριμένο ερωτηματολόγιο. Παρακαλώ, ακολουθήστε τον σύνδεσμο που θα βρείτε στο μήνυμα για να προχωρήσετε.

en: An email has been sent with details about your saved survey
el_GR: Σας απεστάλη μήνυμα με πληροφορίες σχετικά με την αποθηκευμένη σας έρευνα.

en: An email with a generated password was sent to the user.
el_GR: Μήνυμα με τον νέο κωδικό έχει σταλεί στον χρήστη.

en: An error occured while creating your update package file.
el_GR: Σφάλμα παρουσιάστηκε κατά την δημιουργία του αρχείου ενημέρωσης.

en: An error occurred saving a response to survey id
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση μιας απάντησης στο id του ερωτηματολογίου.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
el_GR: Το ανέβασμα του αρχείου απέτυχε. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε λάθος δικαιώματα της εφαρμογής στον φάκελο /tmp.

en: An error occurred.
el_GR: Συνέβη ένα σφάλμα.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
el_GR: Οι έρευνες που έχουν λήξει, δεν είναι προσβάσιμες στους συμμετέχοντες (βλέπουν μόνο ένα μήνυμα που τους ειδοποιεί ότι η έρευνα έχει λήξει).

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
el_GR: Παρουσιάστηκε εσωτερικό σφάλμα κατά την επεξεργασία της αίτησής σας από το διακομιστή Web.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
el_GR: Ένα μη αναστρέψιμο σφάλμα συνέβη κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης. Λεπτομέρειες σφάλματος:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
el_GR: Ένα απρόσμενο σφάλμα συνέβη και οι απαντήσεις σας δε μπορούν να αποθηκευτούν.

en: An unknown error occured.
el_GR: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: Anonymized responses
el_GR: Ανώνυμες απαντήσεις

en: Anonymized responses:
el_GR: Ανώνυμες απαντήσεις:

en: Anonymized responses?
el_GR: Ανώνυμες απαντήσεις:

en: Answer
el_GR: Απάντηση

en: Answer codes
el_GR: Κωδικοί ερωτήσεων

en: Answer label font size (normal)
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς ετικέτας απάντησης (κανονικό)

en: Answer label font size (small)
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς ετικέτας απάντησης (μικρό)

en: Answer matched (regexp)
el_GR: Η απάντηση ταιριάζει (regexp)

en: Answer must be %s
el_GR: Η απάντηση πρέπει να είναι %s

en: Answer must be between %s and %s
el_GR: Η απάντηση πρέπει να είναι μεταξύ %s και %s

en: Answer must be greater or equal to %s
el_GR: Η απάντηση πρέπει να είναι ίση ή μεγαλύτερη από %s

en: Answer must be less or equal to %s
el_GR: Η απάντηση πρέπει να είναι ίση ή μικρότερη από %s

en: Answer option / subquestion font size
el_GR: Επιλογή απάντησης / μέγεθος γραμματοσειράς υποερώτησης

en: Answer options
el_GR: Επιλογές απάντησης

en: Answer options were successfully saved.
el_GR: Οι επιλογές της απάντησης αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Answer prefix
el_GR: Πρόθημα απάντησης:

en: Answer suffix
el_GR: Επίθημα απάντησης:

en: Answer was
el_GR: Η απάντηση ήταν

en: Answer was NOT
el_GR: Η απάντηση ΔΕΝ ήταν

en: Answer was greater than
el_GR: Η απάντηση ήταν μεγαλύτερη από

en: Answer was greater than or equal to
el_GR: Η απάντηση ήταν μεγαλύτερη από ή ίση με

en: Answer was less than
el_GR: Η απάντηση ήταν μικρότερη από

en: Answer was less than or equal to
el_GR: Η απάντηση ήταν μικρότερη από ή ίση με

en: Answers
el_GR: Απαντήσεις

en: Answers and tokens have been re-opened.
el_GR: Απαντήσεις και κουπόνια έχουν ξανανοιχτεί.

en: Answers cleared
el_GR: Οι απαντήσεις καθαρίστηκαν

en: Answers from this response
el_GR: Απαντήσεις από αυτή την απόκριση

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
el_GR: Απαντήσεις με κωδικό 0 (μηδέν) ή κενό κωδικό δεν επιτρέπονται και δεν θα αποθηκευτούν.

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
el_GR: Χαρακτήρας διαχωρισμού |Left-slider-text|Right-slider-text απάντησης

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Apr
el_GR: Απρ

en: April
el_GR: Απρίλιος

en: Arabic
el_GR: Αραβικά

en: Arc cosine
el_GR: Συνημίτονο τόξου

en: Arc sine
el_GR: Ημίτονο τόξου

en: Arc tangent
el_GR: Εφαπτομένη τόξου

en: Arc tangent of two variables
el_GR: Εφαπτομένη τόξου δύο μεταβλητών

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να *διαγράψετε* μερικές ανολοκλήρωτες απαντήσεις και να επαναφέρετε ερωτήσεις και κουπόνια που βρίσκονται σε ολοκληρωμένη κατάσταση;

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε όλες τις συνθήκες γι' αυτή την ερώτηση;

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
el_GR: Είστε βέβαιος ότι επιθυμείτε τη διαγραφή όλων των συνθηκών που έχουν οριστεί γι' αυτό το σενάριο;

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
el_GR: Σίγουρα επιθυμείτε τη διαγραφή όλων αυτών των ερευνών;

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
el_GR: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες εγγραφές;

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
el_GR: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε τους επιλεγμένους συμμετέχοντες;

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
el_GR: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τις επιλεγμένες απαντήσεις;

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
el_GR: Σίγουρα επιθυμείτε την διαγραφή αυτης της παραμέτρου;

en: Are you sure you want to delete this box ?
el_GR: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το πλαίσιο;

en: Are you sure you want to delete this condition?
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγράψετε αυτή τη συνθήκη;

en: Are you sure you want to delete this entry?
el_GR: Σίγουρα επιθυμείτε τη διαγραφή αυτής της καταχώρησης;

en: Are you sure you want to delete this label set?
el_GR: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτού του σετ ετικετών.

en: Are you sure you want to delete this user group?
el_GR: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την συγκεκριμένη ομάδα χρηστών;

en: Are you sure?
el_GR: Είστε βέβαιος;

en: Arithmetic mean
el_GR: Αριθμητικός μέσος

en: Armenian
el_GR: Αρμενικά

en: Array
el_GR: Διάταξη

en: Array (10 Point Choice)
el_GR: Διάταξη (επιλογή 10 σημείων)

en: Array (5 Point Choice)
el_GR: Διάταξη (επιλογή 5 σημείων)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
el_GR: Διάταξη (Αύξηση/Ίδιο/Μείωση)

en: Array (Numbers)
el_GR: Διάταξη (Αριθμοί)

en: Array (Texts)
el_GR: Διάταξη (Κείμενα)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
el_GR: Διάταξη (Ναι/Όχι/Αβέβαιος)

en: Array by column
el_GR: Διάταξη ανά στήλη

en: Array dual scale
el_GR: Διάταξη διπλής κλίμακας

en: Array filter
el_GR: Φίλτρο διάταξης

en: Array filter exclusion
el_GR: Διάταξη φίλτρου αποκλεισμού

en: Array filter style
el_GR: Στυλ φιλτραρίσματος διάταξης

en: Arrays
el_GR: Διατάξεις

en: As a last step you should clear your browser cache now.
el_GR: Ως τελευταίο βήμα, θα πρέπει να καθαρίσετε τη μνήμη cache του περιηγητή σας.

en: Assessment details
el_GR: Λεπτομέρειες αξιολόγησης

en: Assessment group score
el_GR: Βαθμολογία αξιολόγησης της ομάδας

en: Assessment heading
el_GR: Κεφαλίδα αξιολόγησης

en: Assessment rules
el_GR: Κανόνες αξιολόγησης

en: Assessment value
el_GR: Τιμή αξιολόγησης

en: Assessment:
el_GR: Αξιολογήση

en: Assessments
el_GR: Αξιολογήσεις

en: Assessments mode not activated
el_GR: Η λειτουργία αξιολόγησης δεν ενεργοποιήθηκε.

en: At beginning
el_GR: Στην αρχή

en: At end
el_GR: Στο τέλος

en: At least one installed
el_GR: Τουλάχιστον ένα έχει εγκατασταθεί

en: At the end of the process the database will be updated.
el_GR: Στο τέλος της διαδικασίας η βάση δεδομένων θα ενημερωθεί.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
el_GR: Στο τέλος της διαδικασίας θα προχωρήσουμε στην ενημέρωση του LimeSurvey.

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
el_GR: Προσοχή: Ανανεώθηκαν πολλοί κωδικοί ερωτήσεων. Παρακαλούμε ελέγξτε τους προσεκτικά καθώς η ανανέωση μπορεί να μην είναι ακριβής σε σχέση με προσαρμοσμένες εκφράσεις.

en: Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό

en: Attribute %s (%s)
el_GR: Χαρακτηριστικό %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
el_GR: Το χαρακτηριστικό %s διαγράφηκε.

en: Attribute display setting updated
el_GR: Η ρύθμιση εμφάνισης του χαρακτηριστικού ενημερώθηκε

en: Attribute field
el_GR: Πεδίο ιδιότητας

en: Attribute management
el_GR: Διαχείριση χαρακτηριστικών

en: Attribute name:
el_GR: Όνομα ιδιότητας:

en: Attribute settings
el_GR: Ρυθμίσεις ιδιότητας

en: Attribute type
el_GR: Τύπος ιδιότητας

en: Attribute type:
el_GR: Τύπος ιδιότητας:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
el_GR: Οι τιμές χαρακτηριστικών συμμετεχόντων που υπάρχουν ήδη, έχουν ενημερωθεί από τις εγγραφές τους.

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
el_GR: Οι τιμές των χαρακτηριστικών για τους υπάρχοντες συμμετέχοντες, έχουν ενημερωθεί από τις εγγραφές των κλειδάριθμων.

en: Attribute visible:
el_GR: Εμφανές Attribute

en: Attribute was saved.
el_GR: Το χαρακτηριστικό αποθηκεύτηκε.

en: Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Attributes to be created
el_GR: Ιδιότητες προς δημιουργία

en: Attributes to export:
el_GR: Χαρακτηριστικά προς εξαγωγή:

en: Aug
el_GR: Αυγ

en: August
el_GR: Αύγουστος

en: Authentication method
el_GR: Μέθοδος πιστοποιήσης

en: Auto
el_GR: Αυτόματο

en: Auto Translate
el_GR: Αυτόματη μετάφραση

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
el_GR: Αυτόματη επιλογή αποκλεισμένης επιλογής εάν όλες οι άλλες είναι επιλεγμένες

en: Autoload URL
el_GR: Αυτόματη φόρτωση URL

en: Autoload URL:
el_GR: Αυτόματη φόρτωση URL:

en: Automatic
el_GR: Αυτόματο

en: Automatic (UTF-8)
el_GR: Αυτόματα (UTF-8)

en: Available functions
el_GR: Διαθέσιμες λειτουργίες

en: Available languages:
el_GR: Διαθέσιμες γλώσσες:

en: Available space in directory:
el_GR: Διαθέσιμος χώρος στον φάκελο:

en: Average
el_GR: Μέσος όρος

en: Average file size
el_GR: Μέσος όρος μεγέθους αρχείου

en: Average interview time:
el_GR: Μέσος όρος χρόνου συνέντευξης:

en: Average no. of files per respondent
el_GR: Μέσος όρος αρχείων ανά συμμετέχοντα

en: Average size per respondent
el_GR: Μέσος όρος μεγέθους ανά συμμετέχοντα

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Back to Response Import
el_GR: Επιστροφή στην εισαγωγή απαντήσεων

en: Back to main menu
el_GR: Επιστροφή στο κεντρικό μενού

en: Back to survey home
el_GR: Επιστροφή στην αρχική σελίδα της έρευνας

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
el_GR: Χρώμα παρασκηνίου για τις ερωτήσεις (0 μαύρο - 255 λευκό)

en: Backup
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας

en: Backup entire database
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας ολόκληρης της βάσης δεδομένων

en: Bar chart
el_GR: Διάγραμμα μπάρας

en: Base language
el_GR: Βασική γλώσσα

en: Base language:
el_GR: Κύρια γλώσσα:

en: Basic admin notification
el_GR: Βασική ειδοποίηση διαχειριστή

en: Basic admin notification body
el_GR: Βασικό σώμα ειδοποίησης διαχειριστή

en: Basic admin notification email body:
el_GR: Σώμα ειδοποίησης βασικής διαχείρισης:

en: Basic admin notification subject
el_GR: Βασικό θέμα ειδοποίησης διαχειριστή

en: Basic admin notification subject:
el_GR: Θέμα ειδοποίησης βασικής διαχείρισης:

en: Basic email notification is sent to:
el_GR: Βασική ειδοποίηση έχει σταλεί με μήνυμα σε:

en: Basic notification attachments:
el_GR: Βασικά συνημμένα ειδοποιήσεων:

en: Basque
el_GR: Βασκικά

en: Before
el_GR: Πριν

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
el_GR: Πριν προχωρήσετε παρακαλώ δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας με το εργαλείο αντιγράφων ασφαλείας!

en: Before you can add questions you must add a question group first.
el_GR: Πριν την εισαγωγή ερωτήσεων θα πρέπει να προσθέσετε μια ομάδα ερωτήσεων.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
el_GR: Πριν προχωρήσετε στην ενημέρωση του LimeSurvey, θα πρέπει πρώτα να ενημερωθεί το ComfortUpdate.

en: Before you start, please prove you are human.
el_GR: Πριν ξεκινήσετε, παρακαλώ αποδείξτε ότι είστε άνθρωπος.

en: Belarusian
el_GR: Λευκορωσικά

en: Bengali
el_GR: Μπενγκάλι

en: Big5 Traditional Chinese
el_GR: Big5 Παραδοσιακά κινέζικα

en: Binary pseudo charset
el_GR: Δυαδικό ψευδές σύνολο χαρακτήρων

en: Binary safe string comparison
el_GR: Δυαδική ασφαλής σύγκρισης συμβολοσειράς

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
el_GR: Εισαγωγή στη μαύρη λίστα όλων των τρεχόντων ερευνών για τον συμμετέχοντα, μόλις το γενικό πεδίο οριστεί σε:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
el_GR: Εισαγωγή του συμμετέχοντα στη μαύρη λίστα για κάθε νέα έρευνα, μόλις το γενικό πεδίο οριστεί σε:

en: Blacklist settings
el_GR: Ρυθμίσεις μαύρης λίστας

en: Blacklisted
el_GR: Στη μαύρη λίστα

en: Blacklisted participants
el_GR: Αποκλισμένοι συμμετέχοντες

en: Borders around questions in PDF:
el_GR: Πλαίσια γύρω από τις ερωτήσεις στο PDF:

en: Borders around responses in PDF:
el_GR: Πλαίσια γύρω από τις απαντήσεις στο PDF:

en: Bosnian
el_GR: Βοσνιακά

en: Both
el_GR: Και τα δυο

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
el_GR: Η διαδικασία επιστροφής μηνυμάτων είναι απενεργοποιημένη είτε για ολόκληρο το σύστημα είτε μόνο γι' αυτή την έρευνα.

en: Bounce settings
el_GR: Ρυθμίσεις επιστροφών

en: Bounce settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις επιστροφών αποθηκεύτηκαν.

en: Box deleted
el_GR: Το πλαίσιο διαγράφηκε

en: Box settings updated!
el_GR: Οι επιλογές του πλαισίου ενημερώθηκαν!

en: Box updated
el_GR: Το πλαίσιο ενημερώθηκε

en: Boxes
el_GR: Πλαίσια

en: Boxes by row:
el_GR: Πλαίσια ανα σειρά:

en: Branch
el_GR: Κλάδος

en: Browse
el_GR: Περιήγηση

en: Browse participants
el_GR: Περιήγηση στους συμμετέχοντες

en: Browse responses
el_GR: Περιήγηση στις απαντήσεις

en: Browse saved responses
el_GR: Περιήγηση στις αποθηκευμένες απαντήσεις

en: Browse survey participants
el_GR: Περιήγηση στους συμμετέχοντες της έρευνας

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
el_GR: Ο αριθμός δημιουργίας ενημερώθηκε επιτυχώς σε %s.

en: Bulgarian
el_GR: Βουλγαρικά

en: But this one isn't.
el_GR: Αλλά αυτό δεν είναι.

en: Button group
el_GR: Πλήκτρο ομάδας

en: By question group
el_GR: Με ομάδα ερωτήσεων

en: Bypass token with failing email addresses:
el_GR: Κουπόνι παράκαμψης με τις αποτυχούσες διευθύνσεις email:

en: CPDB CSV summary
el_GR: Περίληψη CPDB CSV

en: CPDB mapping
el_GR: Χαρτογράφηση CPDB

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
el_GR: Στυλ CSS του μηνύματος που εμφανίζεται στο χρονόμετρο κατά τη διάρκεια της αντίστροφης μέτρησης.

en: CSS class(es):
el_GR: Κλάσεις CSS:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
el_GR: Στυλ CSS για το μήνυμα 'λήξη ορίου χρόνου'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
el_GR: Στυλ CSS που χρησιμοποιείται όταν εμφανίζεται το μήνυμα 'προειδοποίησης για το όριο χρόνου'.

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
el_GR: Στυλ CSS που χρησιμοποιείται όταν εμφανίζεται το δεύτερο μήνυμα "προειδοποίηση ορίου χρόνου"

en: CSV field names
el_GR: Πεδία ονομάτων CSV

en: CSV file
el_GR: Αρχείο CSV

en: CSV input format
el_GR: Μορφή εισαγωγής CSV

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
el_GR: Υπολογισμός του δείγματος της Τυπικής Απόκλισης για τη λίστα των αριθμών.

en: Calculate the sum of values in an array
el_GR: Υπολογίστε το άθροισμα των τιμών σε μια συστοιχία

en: Calculates the exponent of e
el_GR: Υπολογίζει τον εκθέτη του e

en: Calculation
el_GR: Υπολογισμός

en: Can edit?
el_GR: Επεξεργασία;

en: Can't connect to the LDAP directory
el_GR: Αποτυχία επικοινωνίας με τον κατάλογο LDAP

en: Can't delete question group when the survey is active
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε μια ομάδα ερωτήσεων όταν η έρευνα είναι ενεργή.

en: Can't find user group!
el_GR: Αδυναμία εύρεσης ομάδας χρηστών!

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
el_GR: Αδυναμία ενημέρωσης ετικετών, επειδή χρησιμοποιείτε διπλότυπα κωδικών.

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Cancel editing
el_GR: Ακύρωση επεξεργασίας

en: Cannot be changed
el_GR: Δεν μπορεί να αλλάξει

en: Cannot import the VVExport file.
el_GR: Αδυναμία εισαγωγής του αρχείου VVExport

en: Case-insensitive strstr
el_GR: Strstr χωρίς διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Catalan
el_GR: Καταλανικά

en: Catalan (Valencian)
el_GR: Καταλανικά (Βαλεντσιάνικα)

en: Category separator
el_GR: Διαχωριστής κατηγοριών

en: Central database
el_GR: Κεντρική βάση δεδομένων

en: Central participants database summary
el_GR: Κεντρική βάση δεδομένων των συμμετέχοντων

en: Change log
el_GR: Αλλαγή καταγραφής

en: Change scenario number
el_GR: Αλλαγή αριθμού σεναρίου.

en: Change the display style of the month when using select boxes
el_GR: Αλλαγή της εμφάνισης του στυλ του μήνα, όταν χρησιμοποιούνται πλαίσια επιλογής

en: Change the language
el_GR: Αλλαγή γλώσσας

en: Character set for file import/export:
el_GR: Σετ χαρακτήρων για αρχείο εισαγωγής/εξαγωγής:

en: Character set of file:
el_GR: Σετ χαρακτήρων του αρχείου:

en: Character set of the file:
el_GR: Σετ χαρακτήρων του αρχείου:

en: Chart type
el_GR: Τύπος διαγράμματος

en: Chart type:
el_GR: Τύπος γραφήματος:

en: Check again
el_GR: Επανέλεγχος

en: Check any that apply
el_GR: Επιλέξτε καθετί που εφαρμόζει

en: Check data
el_GR: Έλεγχος στοιχείων

en: Check data integrity
el_GR: Έλεγχος ακεραιότητας δεδομένων

en: Check survey logic for current question group
el_GR: Έλεγχος της λογικής της έρευνας για την τρέχουσα ομάδα ερωτήσεων.

en: Checkbox is checked
el_GR: Το πλαίσιο ελέγχου έχει επιλεγεί

en: Checkbox is unchecked
el_GR: Το πλαίσιο ελέγχου δεν έχει επιλεγεί

en: Checkbox layout
el_GR: Διάταξη πλαισίου ελέγχου

en: Checked
el_GR: Έχει ελεγχθεί

en: Checking basic requirements...
el_GR: Έλεγχος εκπλήρωσης βασικών προϋποθέσεων...

en: Checking existing LimeSurvey files...
el_GR: Έλεγχος υπαρχόντων αρχείων του LimeSurvey...

en: Chinese (Simplified)
el_GR: Κινέζικα (Απλοποιημένα)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
el_GR: Κινέζικα (Παραδοσιακά Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
el_GR: Κινέζικα (Παραδοσιακά Taiwan))

en: Choice header
el_GR: Επικεφαλίδα επιλογών

en: Choice of rank %s
el_GR: Επιλογή σειράς %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
el_GR: Επιλέξτε την επιλογή 'Εκτέλεση/Όλων' από το μενού για να γίνει η εισαγωγή.

en: Choose one of the following answers
el_GR: Επιλέξτε μια από τις παρακάτω απαντήσεις

en: Choose the CSV file to upload:
el_GR: Επιλέξτε το CSV αρχείο που θα ανεβάσετε:

en: Choose the file to upload:
el_GR: Επιλέξτε το αρχείο που θα αποστείλετε:

en: Choose token fields:
el_GR: Επιλογή πεδίων κουπονιών:

en: Choose when user can add a comment
el_GR: Επιλέξτε πότε θα μπορεί ο χρήστης να προσθέτει σχόλιο

en: Choose your language
el_GR: Επιλέξτε γλώσσα

en: Chosen icon:
el_GR: Επιλεγμένο εικονίδιο:

en: Circle
el_GR: Κύκλος

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear selection
el_GR: Καθάρισμα επιλογής

en: Click here to log in.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε.

en: Click here to start the survey.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να ξεκινήσετε την έρευνα

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να χρησιμοποιήσετε την Εύκολη Ενημέρωση ή να το κατεβάσετε.

en: Click here to use ComfortUpdate.
el_GR: Πατήστε εδώ για να χρησιμοποιήσετε το ComfortUpdate.

en: Click on the following button if you want to
el_GR: Κάντε κλικ στο ακόλουθο πλήκτρο αν θέλετε να

en: Click this button to log out.
el_GR: Πατήστε εδώ για να αποσυνδεθείτε.

en: Click to expand
el_GR: Κάντε κλικ για επέκταση

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
el_GR: Κάντε κλικ για να ορίσετε τη θέση ή σύρετε και αποθέστε την πινέζα. Μπορείτε επίσης να εισάγετε συντεταγμένες.

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
el_GR: Κάνοντας κλικ στο 'Ναι' θα δημιουργηθούν κουπόνια για όλους αυτούς σε αυτή τη λίστα κουπονιών που δεν έχουν διανεμηθεί ακόμα. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Close editor
el_GR: Κλείσιμο επεξεργαστή

en: Closed group
el_GR: Κλειστή ομάδα

en: Code
el_GR: Κωδικός

en: Code filter
el_GR: Φίλτρο κωδικού

en: Code/text separator:
el_GR: Διαχωριστής κωδικού/κειμένου:

en: Code:
el_GR: Κωδικός:

en: Collapse all
el_GR: Αναδίπλωση όλων

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: ComfortUpdate could not download the update!
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση δεν μπόρεσε να κάνει λήψη της ενημέρωσης!

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση δεν μπόρεσε να συμπιέσει τα αρχεία για το αντίγραφο ασφαλείας.

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση δεν μπόρεσε να βρει το αρχείο ενημέρωσης στο σύστημά σας (ή το αρχείο ενημέρωσης του συστήματος ενημέρωσης).

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση δεν μπόρεσε να αποσυμπιέσει το αρχείο ενημέρωσης (ή το αρχείο ενημέρωσης του συστήματος ενημέρωσης).

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση εντόπισε σφάλμα καθώς προσπαθούσε να λάβει δεδομένα από τη βάση δεδομένων σας.

en: ComfortUpdate has been updated!
el_GR: Το ComfortUpdate ενημερώθηκε!

en: ComfortUpdate key
el_GR: Κλειδί ComfortUpdate

en: ComfortUpdate key information
el_GR: Πληροφορίες κλειδιού ComfortUpdate

en: ComfortUpdate needs to be updated
el_GR: Το ComfortUpdate χρειάζεται να ενημερωθεί

en: ComfortUpdate step %s
el_GR: Εύκολη ενημέρωση με 3 κλικ, βήμα %s

en: Comma
el_GR: Κόμμα

en: Comma (,)
el_GR: Κόμμα (,)

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Comment only when
el_GR: Σχόλιο μόνο όταν

en: Comment only when you choose an answer.
el_GR: Σχόλιο μόνο όταν επιλέξετε μια απάντηση.

en: Comment only when you don't choose an answer.
el_GR: Σχόλιο μόνο όταν δεν επιλέξετε μια απάντηση.

en: Comment your answers.
el_GR: Σχολιάστε τις απαντήσεις σας.

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Compact
el_GR: Συνεπτυγμένο

en: Compare a string to a regular expression pattern
el_GR: Σύγκριση μιας συμβολοσειράς με ένα κανονικό πρότυπο έκφρασης.

en: Comparison operator
el_GR: Τελεστής σύγκρισης

en: Compatible
el_GR: Συμβατό

en: Compatible with type coercion
el_GR: Συμβατό με είδος εξαναγκασμού

en: Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Completed responses only
el_GR: Ολοκληρωμένες απαντήσεις μόνο

en: Completed?
el_GR: Ολοκληρώθηκε;

en: Completion state:
el_GR: Κατάσταση ολοκλήρωσης:

en: Condition
el_GR: Κατάσταση

en: Condition added.
el_GR: Η συνθήκη προστέθηκε

en: Condition successfully copied
el_GR: Η συνθήκη αντιγράφηκε με επιτυχία.

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
el_GR: Η συνθήκη έχει αντιγραφεί με επιτυχία (μερικές ενδεχομένως να αγνοήθηκαν επειδή υπήρχαν διπλότυπες).

en: Condition updated.
el_GR: Η συνθήκη ενημερώθηκε.

en: Conditional processing
el_GR: Υπό συνθήκη επεξεργασία.

en: Conditions
el_GR: Συνθήκες

en: Conditions designer
el_GR: Σχεδιαστής συνθηκών

en: Configuration
el_GR: Ρύθμιση

en: Configuration directory is not writable
el_GR: Ο κατάλογος ρυθμίσεων δεν είναι εγγράψιμος

en: Configure
el_GR: Διαμόρφωση

en: Confirm
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Confirm password:
el_GR: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης:

en: Confirm your admin password
el_GR: Επιβεβαιώστε τον κωδικό πρόσβασης του διαχειριστή

en: Confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Confirmation attachments:
el_GR: Συνημμένα επιβεβαίωσης:

en: Confirmation email
el_GR: Μήνυμα επιβεβαίωσης

en: Confirmation email body
el_GR: Σώμα email επιβεβαίωσης

en: Confirmation email body:
el_GR: Σώμα email επιβεβαίωσης:

en: Confirmation email subject
el_GR: Θέμα email επιβεβαίωσης

en: Confirmation email subject:
el_GR: Θέμα μηνύματος επιβεβαίωσης:

en: Confirmation of your participation in our survey
el_GR: Επιβεβαίωση της συμμετοχής σας στο ερωτηματολόγιό μας

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
el_GR: Η σύνδεση με τη βάση δεδομένων απέτυχε. Παρακαλώ ελέγξτε την τοποθεσία της βάσης δεδομένων, το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης και ξαναπροσπαθήστε.

en: Constant
el_GR: Σταθερά

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

en: Continue?
el_GR: Συνέχεια;

en: Convert N to:
el_GR: Μετατροπή Ν σε:

en: Convert Y to:
el_GR: Μετατροπή Y σε:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
el_GR: Μετατροπή μιας 8 bit συμβολοσειράς σε συμβολοσειρά εκτυπώσιμη με εισαγωγικά.

en: Convert a date/time string to unix timestamp
el_GR: Μετατροπή αλφαριθμητικού ημερομηνίας/χρόνου σε unix timestamp

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
el_GR: Μετατρέψτε μια αριθμητική τιμή χρησιμοποιώντας το inputTable και το outputTable των αριθμητικών τιμών.

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
el_GR: Μετατροπή μιας συμβολοσειράς με εισαγωγικά σε ένα 8bit συμβολοσειρά.

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
el_GR: Μετατροπή όλων των HTML οντοτήτων στους εφαρμόσιμους χαρακτήρες τους (πάντα χρησιμοποιούνται ENT_QUOTES και UTF-8).

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
el_GR: Μετατροπή όλων των εφαρμόσιμων χαρακτήρων σε HTML οντότητες (πάντα χρησιμοποιούνται ENT_QUOTES και UTF-8).

en: Convert resource links?
el_GR: Μετατροπή συνδέσμων των πόρων;

en: Convert spaces in question text to underscores:
el_GR: Μετατροπή διαστημάτων του κειμένου της ερώτησης σε κάτω παύλα:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
el_GR: Μετατροπή ειδικών HTML οντοτήτων σε χαρακτήρες (πάντα χρησιμοποιούνται ENT_QUOTES και UTF-8).

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
el_GR: Μετατροπή ειδικών χαρακτήρων σε HTML οντότητες (πάντα χρησιμοποιούνται ENT_QUOTES και UTF-8).

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Copy a survey
el_GR: Αντιγραφή έρευνας

en: Copy advanced settings?
el_GR: Αντιγραφή προχωρημένων ρυθμίσεων;

en: Copy answer options?
el_GR: Αντιγραφή επιλογών απαντήσεων;

en: Copy conditions
el_GR: Αντιγραφή συνθηκών

en: Copy failed
el_GR: Αποτυχία αντιγραφής

en: Copy of survey is completed.
el_GR: Η αντιγραφή της έρευνας ολοκληρώθηκε.

en: Copy options
el_GR: Αντιγραφή επιλογών

en: Copy question
el_GR: Αντιγραφή ερώτησης

en: Copy subquestions?
el_GR: Αντιγραφή υποερωτήσεων;

en: Copy survey
el_GR: Αντιγραφή έρευνας

en: Copy the selected conditions to:
el_GR: Αντιγραφή των επιλεγμένων συνθηκών στο:

en: Core plugin can not be disabled.
el_GR: Το κεντρικό πρόσθετο δεν είναι δυνατόν να απενεργοποιηθεί.

en: Corner boxes
el_GR: Πλαίσια γωνιών

en: Corner lines
el_GR: Γραμμές γωνιών

en: Corrected time:
el_GR: Σωστός χρόνος:

en: Cosine
el_GR: Συνημίτονο

en: Could not connect to LDAP server.
el_GR: Αδυναμία σύνδεσης στον διακομιστή LDAP.

en: Could not create new box
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας νέου πλαισίου

en: Could not delete user group.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής της ομάδας του χρήστη

en: Could not delete user group. No group selected.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής της ομάδας του χρήστη. Δεν έχει επιλεγεί ομάδα

en: Could not delete user. User was not supplied.
el_GR: Αδύνατη η διαγραφή του χρήστη. Δεν προσδιορίστηκε χρήστης.

en: Could not insert all conditions.
el_GR: Δεν μπορείτε να εισάγετε όλες τις συνθήκες.

en: Could not modify user data.
el_GR: Αδυναμία αλλαγής των δεδομένων του χρήστη.

en: Could not open file
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου

en: Could not remove deleted files
el_GR: Αδυναμία αφαίρεσης διαγραμμένων αρχείων

en: Could not remove the deleted directories
el_GR: Αδυναμία αφαίρεσης διαγραμμένων φακέλων

en: Could not retrieve update info data
el_GR: Αδυναμία λήψης πληροφοριών ενημέρωσης

en: Could not update box
el_GR: Αδυναμία ενημέρωσης πλαισίου

en: Could not update condition.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της συνθήκης.

en: Could not write file
el_GR: Αδυναμία εγγραφής αρχείου

en: Count
el_GR: Μέτρηση

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
el_GR: Μετρήστε τα στατιστικά για κάθε ερώτηση με βάση μόνο το συνολικό αριθμό των απαντήσεων για τις οποίες το ερώτημα αυτό εμφανίζεται

en: Count the number of answered questions in the list
el_GR: Μέτρηση του αριθμού των απαντημένων ερωτήσεων της λίστας

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
el_GR: Μέτρηση του αριθμού των απαντημένων ερωτήσεων της λίστας ίσου με την πρώτη παράμετρο.

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
el_GR: Μέτρηση των απαντημένων ερωτήσεων της λίστας, οι οποίες ικανοποιούν τα κριτήρια (όρισμα ή τιμή)

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Create a new box
el_GR: Δημιουργία νέου πλαισίου

en: Create a new question group inside your survey.
el_GR: Δημιουργία νέας ομάδας ερωτήσεων εντός του ερωτηματολογίου σας.

en: Create a new survey
el_GR: Δημιουργία νέας έρευνας

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
el_GR: Δημιουργία νέας έρευνας κάνοντας κλικ στο εικονίδιο %s.

en: Create database
el_GR: Δημιουργία βάσης δεδομένων

en: Create dummy participants
el_GR: Δημιουργία πλασματικών συμμετεχόντων

en: Create one or more questions inside the new question group.
el_GR: Δημιουργία μιας ή περισσοτέρων ερωτήσεων μέσα στην νέα ομάδα ερωτήσεων.

en: Create or import new label set(s)
el_GR: Δημιουργία ή εισαγωγή νέου σετ ετικετών

en: Create survey
el_GR: Δημιουργία έρευνας

en: Create tokens
el_GR: Δημιουργία κουπονιών

en: Create, import, or copy survey
el_GR: Δημιουργία, εισαγωγή, ή αντιγραφή έρευνας

en: Create...
el_GR: Δημιουργία...

en: Create/edit user groups
el_GR: Δημιουργία/Επεξεργασία ομάδων χρηστών

en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

en: Created by
el_GR: Δημιουργήθηκε από

en: Creating file backup
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας του αρχείου

en: Credentials are valid but we failed to create a user
el_GR: Τα στοιχεία είναι σωστά αλλά η δημιουργία χρήστη απέτυχε

en: Croatian
el_GR: Κροατικά

en: Current
el_GR: Τρέχων

en: Current database version:
el_GR: Τρέχουσα έκδοση βάσης δεδομένων:

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
el_GR: Προς το παρόν, δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για πρόσθετες γλώσσες σε αυτή την έρευνα.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
el_GR: Προς το παρόν, δεν υπάρχουν ρυθμίσεις συνθηκών γι' αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: Currently we detect and handle the following changes:
el_GR: Για την ώρα εντοπίσαμε και χειριζόμαστε τις παρακάτω αλλαγές:

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Czech
el_GR: Τσέχικα

en: Czech (informal)
el_GR: Τσέχικα (ανεπίσημα)

en: DATA TO BE ENTERED
el_GR: ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ

en: DB backup created:
el_GR: Δημιουργήθηκε το αντίγραφο της βάσης δεδομένων:

en: DOS Central European (cp852)
el_GR: DOS Κεντρικής Ευρώπης (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
el_GR: DOS Κυριλλικά (cp866)

en: DOS West European (cp850)
el_GR: DOS Δυτικής Ευρώπης (cp850)

en: Danish
el_GR: Δανέζικα

en: Dari
el_GR: Νταρί

en: Data consistency check
el_GR: Έλεγχος συνοχής δεδομένων

en: Data entry
el_GR: Εισαγωγή δεδομένων

en: Data entry screen
el_GR: Οθόνη εισαγωγής δεδομένων

en: Data redundancy check
el_GR: Έλεγχος πλεονασμού δεδομένων

en: Data selection
el_GR: Επιλογή δεδομένων

en: Data selection:
el_GR: Επιλογή δεδομένων:

en: Data view control
el_GR: Προβολή ελέγχου δεδομένων

en: Database
el_GR: Βάση δεδομένων

en: Database %s has been successfully populated.
el_GR: Η βάση δεδομένων %s συμπληρώθηκε με επιτυχία.

en: Database configuration
el_GR: Ρυθμίσεις βάσης δεδομένων

en: Database creation
el_GR: Δημιουργία βάσης δεδομένων

en: Database doesn't exist!
el_GR: Η βάση δεδομένων δεν υπάρχει!

en: Database error!
el_GR: Πρόβλημα της βάσης δεδομένων!

en: Database exists
el_GR: Η βάση δεδομένων υπάρχει

en: Database has been created.
el_GR: Η βάση δεδομένων δημιουργήθηκε.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
el_GR: Η βάση δεδομένων αναβαθμίστηκε επιτυχώς στην έκδοση %s

en: Database location
el_GR: Τοποθεσία βάσης δεδομένων

en: Database name
el_GR: Όνομα βάσης δεδομένων

en: Database name:
el_GR: Όνομα βάσης δεδομένων:

en: Database password
el_GR: Κωδικός βάσης δεδομένων

en: Database settings
el_GR: Ρυθμίσεις βάσης δεδομένων

en: Database type
el_GR: Τύπος βάσης δεδομένων

en: Database type:
el_GR: Τύπος βάσης δεδομένων:

en: Database update
el_GR: Ενημέρωση βάσης δεδομένων

en: Database upgrade
el_GR: Αναβάθμιση βάσης δεδομένων

en: Database user
el_GR: Χρήστης βάσης δεδομένων

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
el_GR: Η ημερομηνία (ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ) ισούται

en: Date added
el_GR: Προστέθηκε ημερομηνία

en: Date entered is invalid!
el_GR: Η καταχωρημένη ημερομηνία δεν είναι έγκυρη.

en: Date format:
el_GR: Μορφή ημερομηνίας:

en: Date in the format: %s
el_GR: Μορφή ημερομηνίας: %s

en: Date is
el_GR: Η ημερομηνία είναι

en: Date last action
el_GR: Ημερομηνία τελευταίας ενέργειας

en: Date saved
el_GR: Η ημερομηνία αποθηκεύτηκε

en: Date stamp:
el_GR: Σφραγίδα ημερομηνίας:

en: Date stamp?
el_GR: Χρήση χρονοσήμανσης:

en: Date started
el_GR: Ημερομηνία έναρξης

en: Date submitted
el_GR: Ημερομηνία καταχώρισης

en: Date/Time
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα

en: Date/Time format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας/ώρας

en: Datestamp
el_GR: Χρονόσημο

en: Day
el_GR: Μέρα

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Deactivate Survey
el_GR: Απενεργοποίηση έρευνας

en: Deactivate survey
el_GR: Απενεργοποίηση έρευνας

en: Deactivated result tables
el_GR: Ανενεργοί πίνακες αποτελεσμάτων

en: Deactivation
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
el_GR: Αγαπητέ/η {FIRSTNAME},
    
    Πρόσφατα σας καλέσαμε να συμμετάσχετε σε μια έρευνα.
    
    Παρατηρήσαμε πως δεν την έχετε συμπληρώσει και θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι είναι ακόμη διαθέσιμη.
    
    Ο τίτλος της έρευνας είναι:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}".
    
    Για να συμμετάσχετε, παρακαλώ μεταβείτε στον σύνδεσμο που ακολουθεί.
    
    Ευχαριστούμε πολύ,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Μετάβαση στην έρευνα:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
el_GR: Αγαπητέ/ή {FIRSTNAME},
    
    Εσείς, ή κάποιος/α άλλος/η που χρησιμοποιεί την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, έχετε δηλώσει συμμετοχή στη διαδικτυακή έρευνα που διεξάγουμε με τίτλο "{SURVEYNAME}".
    
    Για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο της έρευνας, παρακαλώ μεταβείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο:
    
    {SURVEYURL}
    
    Για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με την έρευνα, ή αν πιστεύετε πως το μήνυμα αυτό σας έχει σταλεί κατά λάθος, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον/την  {ADMINNAME} στη διεύθυνση {ADMINEMAIL}.
    
    Ευχαριστούμε,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
el_GR: Αγαπητέ/ή {FIRSTNAME},
    
    Αυτό το μήνυμα έχει σκοπό να επιβεβαιώσει πως συμπλήρωσατε το ερωτηματολόγιο με τίτλο {SURVEYNAME} και η απάντησή σας καταγράφηκε επιτυχώς. Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.
    
    Αν χρειάζεστε επιπλέον διευκρινίσεις για το ερωτηματολόγιο, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον/την {ADMINNAME} στη διεύθυνση {ADMINEMAIL}.
    
    Ευχαριστούμε πολύ,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
el_GR: Αγαπητέ/ή {FIRSTNAME},
    
    Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε σε μια έρευνα.
    
    Η έρευνα έχει τίτλο:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Για να συμμετάσχετε, παρακαλώ μεταβείτε στον σύνδεσμο που ακολουθεί.
    
    Ευχαριστούμε πολύ,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Μετάβαση στην έρευνα:
    {SURVEYURL}

en: Dec
el_GR: Δεκ

en: December
el_GR: Δεκέμβριος

en: Decimal mark:
el_GR: Δεκαδικός αριθμός:

en: Decrease
el_GR: Μείωση

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένη

en: Default HTML editor mode:
el_GR: Προεπιλεγμένη κατάσταση λειτουργίας επεξεργαστή HTML:

en: Default answer for scale %s:
el_GR: Προεπιλεγμένη απάντηση για την κλίμακα %s:

en: Default answer value:
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή απάντησης:

en: Default answers
el_GR: Προεπιλεγμένες απαντήσεις

en: Default attribute name:
el_GR: Προκαθορισμένο όνομα χαρακτηριστικού:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
el_GR: Προκαθορισμένες συντεταγμένες του χάρτη όταν φορτώνει η σελίδα για πρώτη φορά. Μορφή: γεωγραφικό πλάτος [space] γεωγραφικό μήκος.

en: Default language
el_GR: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Default position
el_GR: Προεπιλεγμένη θέση

en: Default scenario
el_GR: Προεπιλεγμένο σενάριο

en: Default site admin email:
el_GR: Προεπιλεγμένο email διαχειριστή ιστότοπου:

en: Default site bounce email:
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση email για την επιστροφή μηνυμάτων:

en: Default site language:
el_GR: Προεπιλεγμένη γλώσσα ιστότοπου:

en: Default value for option 'Other':
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή για την επιλογή 'Άλλο':

en: Default value settings were successfully saved.
el_GR: Οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις των τιμών αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: Default value:
el_GR: Προκαθορισμένη τιμή:

en: Default:
el_GR: Προκαθορισμένο:

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete User
el_GR: Διαγραφή χρήστη

en: Delete all conditions
el_GR: Διαγραφή όλων των συνθηκών

en: Delete all conditions in this scenario
el_GR: Διαγραφή όλων των συνθηκών σε αυτό το σενάριο.

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
el_GR: Διαγράψτε όλες τις ημιτελείς απαντήσεις που αντιστοιχούν σε ένα κουπόνι για το οποίο ήδη υπάρχει μια ολοκληρωμένη απάντηση.

en: Delete all notifications
el_GR: Διαγραφή όλων των ειδοποιήσεων

en: Delete attribute
el_GR: Διαγραφή χαρακτηριστικού

en: Delete checked items!
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένων αντικειμένων!

en: Delete condition
el_GR: Διαγραφή συνθήκης

en: Delete current question group
el_GR: Διαγραφή της τρέχουσας ομάδας ερωτήσεων

en: Delete current user group
el_GR: Διαγραφή τρέχουσας ομάδας χρηστών

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
el_GR: Διαγραφή από τη βάση δεδομένων των συμμετεχόντων που βρίσκονται σε μαύρη λίστα.

en: Delete label set
el_GR: Διαγραφή σετ ετικετών

en: Delete marked responses
el_GR: Διαγραφή σημειωμένων απαντήσεων

en: Delete one or more participants...
el_GR: Διαγραφή ενός ή περισσότερων συμμετεχόντων...

en: Delete participants table
el_GR: Διαγραφή πίνακα συμμετεχόντων

en: Delete question(s)
el_GR: Διαγραφή ερωτήσεων

en: Delete responses
el_GR: Διαγραφή απαντήσεων

en: Delete survey
el_GR: Διαγραφή έρευνας

en: Delete survey participant
el_GR: Διαγραφή συμμετέχοντα στην έρευνα

en: Delete survey participants
el_GR: Διαγραφή συμμετεχόντων στην έρευνα

en: Delete survey participants table
el_GR: Διαγραφή πίνακα συμμετεχόντων στην έρευνα.

en: Delete surveys
el_GR: Διαγραφή ερευνών

en: Delete table
el_GR: Διαγραφή πίνακα

en: Delete the selected entries
el_GR: Διαγραφή των επιλεγμένων εγγραφών

en: Delete this attribute
el_GR: Διαγραφή αυτού του χαρακτηριστικού.

en: Delete this attribute:
el_GR: Διαγράψτε αυτό το χαρακτηριστικό:

en: Delete this entry
el_GR: Διαγραφή αυτής της καταχώρησης

en: Delete this response
el_GR: Διαγραφή αυτής της απάντησης

en: Delete this user
el_GR: Διαγραφή αυτού του χρήστη

en: Delete token attribute %s
el_GR: Διαγραφή χαρακτηριστικού %s του κουπονιού

en: Delete user
el_GR: Διαγραφή χρήστη

en: Delete user group
el_GR: Διαγραφή ομάδας χρηστών

en: Delete value
el_GR: Διαγραφή τιμής

en: Deleted
el_GR: Διαγραμμένο

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
el_GR: Διαγράφοντας αυτήν την ερώτηση, θα διαγραφούν και οι περιεχόμενες απαντήσεις και υποερωτήσεις. Είστε βέβαιος ότι θέλετε να γίνει η διαγραφή;

en: Deleting User
el_GR: Διαγραφή χρήστη

en: Deleting answers: %u answers deleted
el_GR: Διαγραφή απαντήσεων: %u απαντήσεις διαγράφτηκαν

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
el_GR: Διαγραφή αξιολογήσεων: %u εγγραφές αξιολόγησης διαγράφηκαν.

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
el_GR: Διαγραφή συνθηκών: %u συνθήκες διαγράφηκαν

en: Deleting groups: %u groups deleted
el_GR: Διαγραφή ομάδων: %u ομάδες διαγράφτηκαν

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
el_GR: Διαγραφή χαρακτηριστικών ερώτησης: %u χαρακτηριστικά διαγράφηκαν

en: Deleting questions: %u questions deleted
el_GR: Διαγραφή ερωτήσεων: %u ερωτήσεις διαγράφτηκαν

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
el_GR: Διαγραφή ρυθμίσεων γλώσσας της έρευνας: %u ρυθμίσεις γλώσσας της έρευνας διαγράφηκαν.

en: Deleting survey table: %s
el_GR: Διαγραφή πίνακα έρευνας: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
el_GR: Διαγραφή ερωτηματολογίων: %u ερωτηματολόγια διαγράφτηκαν

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
el_GR: Αν διαγράψετε την ομάδα αυτή θα διαγραφούν και οι ερωτήσεις και απαντήσεις που περιέχει. Είσστε σίγουροι πως θέλετε να συνεχίσετε;

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
el_GR: Κατάσταση επίδειξης: Δεν μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία στο σύστημα.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
el_GR: Λειτουργία παρουσίασης: Τα στοιχεία σύνδεσης είναι προσυμπληρωμένα, απλά κάντε κλικ στο πλήκτρο Σύνδεση.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
el_GR: Λειτουργία επίδειξης: Τα αρχεία του προτύπου που φορτώνονται είναι απενεργοποιημένα.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
el_GR: Κατάσταση επίδειξης: Δεν μπορείτε να ανεβάσετε πρότυπα στο σύστημα.

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description of the survey
el_GR: Περιγραφή έρευνας

en: Description:
el_GR: Περιγραφή:

en: Destination URL:
el_GR: URL προορισμού:

en: Detailed Error
el_GR: Λεπτομερές σφάλμα

en: Detailed admin notification
el_GR: Λεπτομερής ειδοποίηση διαχειριστή

en: Detailed admin notification body
el_GR: Λεπτομερές σώμα ειδοποίησης διαχειριστή

en: Detailed admin notification email body:
el_GR: Κείμενο μηνύματος λεπτομερούς ειδοποίησης διαχειριστή:

en: Detailed admin notification subject
el_GR: Λεπτομερές θέμα ειδοποίησης διαχειριστή

en: Detailed admin notification subject:
el_GR: Λεπτομερές θέμα ειδοποίησης του διαχειριστή:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
el_GR: Αναλυτικό μήνυμα ειδοποίησης με δεδομένα απαντήσεων στάλθηκε στον:

en: Detailed notification attachments:
el_GR: Λεπτομερή συνημμένα ειδοποιήσεων:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
el_GR: Καθορίστε εάν μια μεταβλητή θεωρείται ότι μπορεί να είναι κενή.

en: Did Not Save
el_GR: Δεν αποθηκεύτηκε

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
el_GR: Ο φάκελος με όνομα '%s' υπάρχει ήδη. Παρακαλώ διαλέξτε ένα νέο όνομα.

en: Disable chart
el_GR: Απενεργοποίηση γραφήματος

en: Disable map display
el_GR: Απενεργοποίηση εμφάνισης χάρτη

en: Disable only
el_GR: Απενεργοποίηση μόνο

en: Disable the next button until time limit expires
el_GR: Απενεργοποίηση του επόμενου πλήκτρου μέχρι να λήξει ο χρόνος

en: Disable the prev button until the time limit expires
el_GR: Απενεργοποίηση του κουμπιού prev μέχρι να λήξει το χρονικό όριο

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
el_GR: Εμφάνιση μιας "προειδοποίησης χρονικού ορίου" όταν απομένουν αρκετά δευτερόλεπτα κατά την αντίστροφη μέτρηση (η προειδοποίηση δεν θα εμφανιστεί εάν παραμείνει κενό)

en: Display a chart in the statistics?
el_GR: Προβολή διαγράμματος στα στατιστικά;

en: Display as bar chart
el_GR: Εμφάνιση ως ραβδόγραμμα

en: Display as pie chart
el_GR: Εμφάνιση ως γράφημα πίτα

en: Display chart
el_GR: Εμφάνιση διαγράμματος

en: Display chart:
el_GR: Εμφάνιση γραφήματος:

en: Display columns
el_GR: Εμφάνιση στηλών

en: Display dropdown boxes
el_GR: Προβολή πτυσσόμενων πλαισίων επιλογής

en: Display logo:
el_GR: Προβολή λογοτύπου:

en: Display map
el_GR: Εμφάνιση χάρτη

en: Display min and max value under the slider
el_GR: Προβολή ελάχιστων και μέγιστων τιμών κάτω απο τον επιλογέα

en: Display mode:
el_GR: Λειτουργία προβολής:

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
el_GR: Εμφάνιση αριθμών με κόμμμα ως διαχωριστή δεκαδικών, εάν είναι απαραίτητο.

en: Display participants
el_GR: Εμφάνιση συμμετεχόντων

en: Display responses
el_GR: Προβολή απαντήσεων

en: Display rows
el_GR: Εμφάνιση σειρών:

en: Display slider min and max value
el_GR: Εμφάνιση ελάχιστης και μέγιστης τιμής του επιλογέα

en: Display survey tokens after adding?
el_GR: Εμφάνιση των κουπονιών της έρευνας μετά την εισαγωγή τους;

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
el_GR: Εμφάνιση του 'μηνύματος λήξης χρόνου' γι' αυτά τα δευτερόλεπτα πριν την εκτέλεση της 'ενέργειας λήξης χρόνου' (προεπιλεγμένη τιμή 1 δευτερόλεπτο εάν αφεθεί κενό).

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
el_GR: Εμφάνιση της δεύτερης 'προειδοποίησης για το όριο χρόνου' όταν υπάρχουν ακόμη αρκετά δευτερόλεπτα που απομένουν στην αντίστροφη μέτρηση (η προειδοποίηση δεν θα εμφανίζεται εάν αφεθεί κενό).

en: Display this box to:
el_GR: Εμφάνιση αυτού του πλαισίου στο:

en: Display type
el_GR: Είδος εμφάνισης

en: Display:
el_GR: Εμφάνιση:

en: Do you really want to continue?
el_GR: Θέλετε οπωσδήποτε να συνεχίσετε;

en: Do you really want to delete all marked responses?
el_GR: Σίγουρα επιθυμείτε να διαγραφούν όλες οι επιλεγμένες απαντήσεις;

en: Do you really want to delete this label set?
el_GR: Σίγουρα επιθυμείτε τη διαγραφή του αρχείου;

en: Do you really want to delete this response?
el_GR: Σίγουρα επιθυμείτε τη διαγραφή αυτής της απάντησης;

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
el_GR: Θέλετε να γίνει συμπλήρωση της βάσης δεδομένων με την δημιουργία των απαραίτητων πινάκων;

en: Don't import if label set already exists:
el_GR: Να μην γίνει εισαγωγή εάν το σετ ετικετών υπάρχει ήδη:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
el_GR: Ολοκληρώθηκε. Δοκιμάστε την έρευνά σας κάνοντας κλικ στο εικονίδιο %s.

en: Dot (.)
el_GR: Τελεία (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
el_GR: Διπλό κλικ ή σύρσιμο και απόθεση αντικειμένων από τη λίστα στ' αριστερά για να μετακινηθούν στα δεξιά. Το αντικείμενο με την υψηλότερη κατάταξη θα πρέπει να είναι στην κορυφή δεξιά, κινούμενο διαμέσου του αντικειμένου με την χαμηλότερη κατάταξη.

en: Doughnut
el_GR: Δακτύλιος

en: Doughnut chart
el_GR: Γράφημα δακτυλίου

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Download CSV file
el_GR: Λήψη αρχείου CSV

en: Download all files in this response as a zip file
el_GR: Λήψη όλων των αρχείων αυτής της απάντησης σε ένα συμπιεσμένο αρχείο (zip)

en: Download archive
el_GR: Λήψη αρχείου

en: Download error!
el_GR: Σφάλμα κατεβάσματος!

en: Download files
el_GR: Λήψη αρχείων

en: Download marked files
el_GR: Λήψη σημειωμένων αρχείων

en: Download the data and the syntax file.
el_GR: Λήψη του αρχείου και του αρχείου σύνταξης

en: Download this file
el_GR: Κατέβασμα αυτού του αρχείου

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
el_GR: Σύρετε και αποθέστε την πινέζα στην τοποθεσία που θέλετε. Επίσης, μπορείτε με δεξί κλικ πάνω στο χάρτη να την μετακινήσετε.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
el_GR: Σύρετε αυτό το χαρακτηριστικό σε μια άλλη στήλη για να το αντιστοιχίσετε στην κεντρική βάση δεδομένων των συμμετεχόντων.

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
el_GR: Αποθέστε ένα πεδίο CSV σε ένα υπάρχον χαρακτηριστικό συμμετέχοντα που βλέπετε παρακάτω και εισάγετε τα δεδομένα σας σε αυτό.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
el_GR: Αποθέστε ένα πεδίο CSV σε αυτή την περιοχή, για να δημιουργήσετε ένα νέο χαρακτηριστικό συμμετέχοντα και εισάγετε τα δεδομένα σας σε αυτό.

en: Drop-down list
el_GR: Πτυσσόμενη λίστα

en: Dropdown prefix/suffix
el_GR: Πρόθημα/Επίθημα πτυσόμμενου μενού

en: Dropdown separator
el_GR: Διαχωριστής πτυσσόμενων πλαισίων επιλογής

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
el_GR: Βρέθηκαν διπλοί κωδικοί. Αυτές οι καταχωρήσεις δεν θα ενημερωθούν.

en: Duplicate label set name
el_GR: Διπλότυπο όνομα σετ ετικετών

en: Duplicate records removed
el_GR: Οι διπλές εγγραφές έχουν διαγραφεί

en: Duplicates are determined by:
el_GR: Οι διπλές εγγραφές έχουν καθοριστεί από:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
el_GR: Τα διπλότυπα θα εντοπιστούν με έναν συνδυασμό του ονόματος, του επωνύνου και της email διεύθυνσης.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
el_GR: Τα διπλότυπα θα εντοπιστούν με τη χρήση του πεδίου participant_id σε αυτό το CVS αρχείο.

en: Dutch
el_GR: Ολλανδικά

en: Dutch (informal)
el_GR: Ολλανδικά (ανεπίσημα)

en: EM value
el_GR: Τιμή ΕΜ

en: ERROR MESSAGE
el_GR: ΜΗΝΥΜΑ ΣΦΑΛΜΑΤΟΣ

en: Each answer may only be a number.
el_GR: Κάθε απάντηση μπορεί να είναι μόνο ένας αριθμός.

en: Each answer must be %s
el_GR: Κάθε απάντηση πρέπει να είναι %s.

en: Each answer must be at least %s
el_GR: Κάθε απάντηση πρέπει να είναι τουλάχιστον %s.

en: Each answer must be at most %s
el_GR: Κάθε απάντηση πρέπει να είναι το πολύ %s.

en: Each answer must be between %s and %s
el_GR: Κάθε απάντηση πρέπει να είναι μεταξύ %s και %s.

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
el_GR: Κάθε ερώτηση έχει το δικό της τύπο γραφήματος που έχει οριστεί στις ρυθμίσεις για προχωρημένους.

en: Earlier than:
el_GR: Νωρίτερα από:

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit Group
el_GR: Επεξεργασία ομάδας:

en: Edit URL parameter
el_GR: Επεξεργασία URL παραμέτρου

en: Edit answer options
el_GR: Επεξεργασία επιλογών των απαντήσεων

en: Edit answer options
el_GR: Επεξεργασία επιλογών απαντήσεων

en: Edit answer options for this question
el_GR: Επεξεργασία επιλογών των απαντήσεων αυτής της ερώτησης

en: Edit attribute
el_GR: Επεξεργασία χαρακτηριστικού

en: Edit condition
el_GR: Επεξεργασία συνθήκης

en: Edit current question group
el_GR: Επεξεργασία της τρέχουσας ομάδας ερωτήσεων

en: Edit current user group
el_GR: Επεξεργασία τρέχουσας ομάδας χρηστών

en: Edit default answer values
el_GR: Επεξεργασία προεπιλεγμένων τιμών των απαντήσεων

en: Edit default answers
el_GR: Επεξεργασία προκαθορισμένων απαντήσεων

en: Edit email templates
el_GR: Επεξεργασία προτύπων email

en: Edit global settings
el_GR: Επεξεργασίας γενικών ρυθμίσεων

en: Edit group
el_GR: Επεξεργασία ομάδας

en: Edit label set
el_GR: Επεξεργασία σετ ετικετών

en: Edit label sets
el_GR: Επεξεργασία σετ ετικετών

en: Edit permissions
el_GR: Επεξεργασία δικαιωμάτων

en: Edit question
el_GR: Επεξεργασία ερώτησης

en: Edit quota
el_GR: Επεξεργασία ποσόστωσης

en: Edit response URL
el_GR: Επεξεργασία URL απαντήσεων

en: Edit subquestions
el_GR: Επεξεργασία υποερωτήσεων

en: Edit subquestions
el_GR: Επεξεργασία υποερωτήσεων

en: Edit subquestions for this question
el_GR: Επεξεργασία υποερωτήσεων γι' αυτή την ερώτηση

en: Edit survey participant
el_GR: Επεξεργασία συμμετέχοντα στην έρευνα

en: Edit survey permissions
el_GR: Επεξεργασία δικαιωμάτων της έρευνας.

en: Edit survey permissions for group %s
el_GR: Επεξεργασία δικαιωμάτων της έρευνας για την ομάδα %s.

en: Edit survey permissions for user %s
el_GR: Επεξεργασία δικαιωμάτων της έρευνας για τον χρήστη %s.

en: Edit survey settings
el_GR: Επεξεργασία ρυθμίσεων έρευνας

en: Edit text elements and general settings
el_GR: Επεξεργασία κειμένων και γενικών ρυθμίσεων

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
el_GR: Επεξεργαστείτε τη γραμμή %s και συμπληρώστε το όνομα αρχείου με την πλήρη διαδρομή προς το ληφθέν αρχείο δεδομένων.

en: Edit this attribute
el_GR: Επεξεργασία αυτού του χαρακτηριστικού.

en: Edit this entry
el_GR: Επεξεργασία αυτής της καταχώρησης

en: Edit this response
el_GR: Επεξεργασία αυτής της απάντησης

en: Edit this survey participant
el_GR: Επεξεργασία συμμετέχοντα σε αυτή την έρευνα.

en: Edit this token
el_GR: Επεξεργασία αυτού του κουπονιού

en: Edit this user
el_GR: Επεξεργασία αυτού του χρήστη

en: Edit user group
el_GR: Επεξεργασία ομάδας χρηστών

en: Edit user permissions for user %s
el_GR: Επεξεργασία δικαιωμάτων χρήστη για τον χρήστη %s

en: Edit value
el_GR: Επεξεργασία τιμής

en: Editing
el_GR: Επεξεργασία

en: Editing %s
el_GR: Επεξεργασία του %s

en: Editing response (ID %s)
el_GR: Επεξεργασία απάντησης (ID %s)

en: Editing user
el_GR: Επεξεργασία χρήστη

en: Editing user group (Owner: %s)
el_GR: Επεξεργασία ομάδας χρηστών (Κάτοχος: %s)

en: Either admin login name, password or email is empty
el_GR: Είτε το όνομα σύνδεσης του διαχειριστή είτε ο κωδικός πρόσβασης ή το email είναι κενό.

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
el_GR: Είτε είστε ανενεργός για πολύ ώρα, είτε είναι απενεργοποιημένα τα cookies στον φυλομετρητή σας, είτε υπάρχουν προβλήματα με την σύνδεσή σας.

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονική διεύθυνση

en: Email address
el_GR: Ηλεκτρονική διεύθυνση

en: Email address is not valid.
el_GR: Η ηλεκτρονική διεύθυνση δεν είναι έγκυρη.

en: Email address of the survey administrator
el_GR: Email διαχειριστή της έρευνας

en: Email address:
el_GR: Διεύθυνση email:

en: Email batch size:
el_GR: Μέγεθος δέσμης email:

en: Email failed
el_GR: Το email απέτυχε

en: Email from the token
el_GR: Email από το κουπόνι

en: Email method:
el_GR: Μέθοδος email:

en: Email settings
el_GR: Ρυθμίσεις email

en: Email status
el_GR: Κατάσταση email

en: Email status:
el_GR: Κατάσταση email:

en: Email templates
el_GR: Πρότυπα μηνύματα email

en: Email templates successfully saved.
el_GR: Τα πρότυπα των email αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Email to %s failed. Error Message:
el_GR: Η αποστολή στον %s απέτυχε. Μήνυμα λάθους:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
el_GR: Η αποστολή στον {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) καθυστέρησε: Το κουπόνι δεν είναι πλέον έγκυρο.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
el_GR: Η αποστολή στον {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) παραλείφθηκε: Το κουπόνι δεν είναι έγκυρο πια.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
el_GR: Η αποστολή μηνύματος στο {NAME} ({EMAIL}) απέτυχε

en: Email user group
el_GR: Αποστολή email στην ομάδα χρηστών

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
el_GR: Τo email δεν στάλθηκε γιατί είναι ενεργοποιημένη η κατάσταση επίδειξης.

en: Email:
el_GR: Ηλεκτρονική διεύθυνση:

en: Enable assessment mode:
el_GR: Ενεργοποίηση λειτουργίας αξιολόγησης:

en: Enable chart
el_GR: Ενεργοποίηση γραφήματος

en: Enable map display
el_GR: Ενεργοποίηση εμφάνισης χάρτη

en: Encryption type:
el_GR: Τύπος κρυπτογράφησης:

en: End
el_GR: Τέλος

en: End URL:
el_GR: URL τέλους:

en: End message:
el_GR: Μήνυμα τέλους:

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
el_GR: Εξασφάλισε τον ελάχιστο αριθμό των πιθανών απαντήσεων (0=Χωρίς όριο)

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
el_GR: Εισαγωγή μιας λογικής εξίσωσης για επικύρωση ολόκληρης της ερώτησης.

en: Enter a header text for the first scale
el_GR: Εισάγετε το κείμενο της επικεφαλίδας για την πρώτη κλίμακα

en: Enter a header text for the second scale
el_GR: Εισάγετε το κείμενο της επικεφαλίδας για τη δεύτερη κλίμακα

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
el_GR: Δώστε ένα όνομα και έναν κωδικό πρόσβασης γι' αυτή την έρευνα και πατήστε αποθήκευση.

en: Enter a new key
el_GR: Εισαγωγή νέου κλειδιού

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
el_GR: Δώσε το ID της ερώτησης για να λάβεις την υποερώτηση απο μία προηγόυμενη ερώτηση

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
el_GR: Εισάγετε τους κωδικούς των ερωτήσεων πολλαπλής επιλογής, διαχωρισμένους με ελληνικό ερωτηματικό για να εξαιρέσετε τις επιλογές αντιστοίχισης των απαντήσεων σε αυτή την ερώτηση.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
el_GR: Εισάγετε τους κωδικούς των ερωτήσεων πολλαπλών επιλογών (διαχωρισμένους με ελληνικό ερωτηματικό), μόνο για να εμφανιστούν οι αντίστοιχες απαντήσεις γι' αυτή την ερώτηση.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
el_GR: Παρακαλώ, συμπληρώστε τα στοιχεία σας και θα σας σταλεί αμέσως μήνυμα email με πληροφορίες και έναν σύνδεσμο για να συμμετάσχετε στην έρευνα.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
el_GR: Δηλώστε το hostname και τη θύρα, π.χ.: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
el_GR: Εισάγετε τις ετικέτες σας:

en: Equals
el_GR: Ισούται

en: Equals sum value
el_GR: Τιμή ισοδυναμίας με το άθροισμα

en: Equals:
el_GR: Ισούται:

en: Equation
el_GR: Εξίσωση

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Error %s
el_GR: Σφάλμα %s

en: Error Files List
el_GR: Λανθασμένη λίστα αρχείων

en: Error code:
el_GR: Κωδικός λάθους:

en: Error creating LDAP connection
el_GR: Σφάλμα κατά τη δημιουργία σύνδεσης LDAP

en: Error files list
el_GR: Σφάλμα λίστας αρχείων

en: Error in SQL update
el_GR: Σφάλμα στην ενημέρωση της SQL

en: Error on %s for subquestion %s: %s
el_GR: Σφάλμα στο %s για την υποερώτηση %s: %s

en: Error saving results
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των αποτελεσμάτων

en: Error while creating zip file
el_GR: Σφάλμα κατά τη δημιουργία αρχείου zip

en: Error while updating template permissions.
el_GR: Σφάλμα κατά την ενημέρωση των αδειών του προτύπου.

en: Error!
el_GR: Σφάλμα!

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
el_GR: Σφάλμα: η λέξη 'άλλο' είναι δεσμευμένη.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
el_GR: Σφάλμα: Η αποστολή μηνύματος email απέτυχε, κάτι που δείχνει πρόβλημα εγκατάστασης του PHP Mail στο διακομιστή σας. Οι λεπτομέρειες της έρευνας αποθηκεύτηκαν, ωστόσο δεν θα μπορείτε να λαμβάνετε μηνύματα email γι' αυτές. Θα πρέπει να προσέξετε το 'όνομα χρήστη' και τον 'κωδικό πρόσβασης' που μόλις χρησιμοποιήσατε, για μελλοντική χρήση.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
el_GR: Σφάλμα: Ο πίνακας απαντήσεων δεν υπάρχει. Η έρευνα δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
el_GR: Σφάλμα: Δεν υπάρχουν επιλογές απαντήσεων γι' αυτή την ερώτηση ή δεν υπάρχουν σε αυτή τη γλώσσα.

en: Error: There are no answers defined for this question.
el_GR: Σφάλμα: Δεν υπάρχουν απαντήσεις γι' αυτή την ερώτηση.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
el_GR: Σφάλμα: Δεν είναι δυνατή η χρήση διπλότυπων κωδικών απαντήσεων.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
el_GR: Σφάλμα: Δεν είναι δυνατή η διπλοεγγραφή κωδικών απαντήσεων.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
el_GR: Σφάλμα: Προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε διπλότυπους κωδικούς υποερωτήσεων.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
el_GR: Σφάλμα: Πρέπει να εισάγετε έναν τίτλο ομάδας για κάθε γλώσσα.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
el_GR: Σφάλμα: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα για αυτό το σετ ετικετών

en: Estonian
el_GR: Εσθονικά

en: Everybody
el_GR: Όλοι

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
el_GR: Όλα φαίνονται εντάξει. Παρακαλώ προχωρήστε στο επόμενο βήμα.

en: Example data
el_GR: Παράδειγμα δεδομένων

en: Exclude answers?
el_GR: Αποκλεισμός των απαντήσεων;

en: Exclude quotas?
el_GR: Αποκλεισμός ποσοστώσεων;

en: Exclude record IDs?
el_GR: Αποκλεισμός εγγεγραμμένων ID;

en: Exclude survey permissions?
el_GR: Αποκλεισμός δικαιωμάτων έρευνας;

en: Exclusive option
el_GR: Αποκλειστική επιλογή

en: Execute survey
el_GR: Εκτέλεση έρευνας

en: Existing LID: %s
el_GR: Υπάρχον LID: %s

en: Existing attribute
el_GR: Υπάρχον χαρακτηριστικό

en: Existing participant attributes
el_GR: Υπάρχοντα χαρακτηριστικά συμμετέχοντα

en: Exit and clear survey
el_GR: Έξοδος και καθαρισμός έρευνας

en: Expand all
el_GR: Ανάπτυξη όλων

en: Expected expressions separated by commas
el_GR: Αναμενόμενες εκφράσεις διαχωρισμένες με κόμμα.

en: Expected left parentheses after function name
el_GR: Αναμενόμενη αριστερή παρένθεση μετά το όνομα της λειτουργίας.

en: Expected right parentheses
el_GR: Αναμενόμενη δεξιά παρένθεση.

en: Expert mode
el_GR: Λειτουργία για προχωρημένους

en: Expiration
el_GR: Λήξη

en: Expiration date/time:
el_GR: Ημερομηνία/ώρα λήξης:

en: Expire survey
el_GR: Λήξη έρευνας

en: Expired
el_GR: Έχει λήξει

en: Expiry date/time:
el_GR: Ημερομηνία/χρόνος λήξης:

en: Exponential expression
el_GR: Εκθετική έκφραση

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Export VV file
el_GR: Εξαγωγή VV αρχείου

en: Export a VV survey file
el_GR: Εξαγωγή έρευνας σε VV αρχείο

en: Export as...
el_GR: Εξαγωγή ως...

en: Export data
el_GR: Εξαγωγή δεδομένων

en: Export format:
el_GR: Μορφοποίηση εξαγωγής:

en: Export label set
el_GR: Εξαγωγή σετ ετικετών

en: Export language:
el_GR: Εξαγωγή γλώσσας:

en: Export multiple label sets
el_GR: Εξαγωγή πολλαπλών σετ ετικετών

en: Export resources as ZIP archive
el_GR: Εξαγωγή πόρων σε αρχείο ZIP

en: Export response data to SPSS
el_GR: Εξαγωγή των αποτελεσμάτων σε μορφή αρχείου SPSS

en: Export results
el_GR: Εξαγωγή αποτελεσμάτων

en: Export selected label sets
el_GR: Εξαγωγή των επιλεγμένων σετ ετικετών

en: Export survey
el_GR: Εξαγωγή έρευνας

en: Export survey archive
el_GR: Εξαγωγή αρχείου έρευνας

en: Export survey results
el_GR: Εξαγωγή αποτελεσμάτων έρευνας

en: Export syntax
el_GR: Εξαγωγή σύνταξης

en: Export this label set
el_GR: Εξαγωγή αυτού του σετ ετικετών

en: Export this question group
el_GR: Εξαγωγή αυτής της ομάδας ερωτήσεων

en: Export this response
el_GR: Εξαγωγή αυτής της απάντησης

en: Export tokens
el_GR: Εξαγωγή κουπονιών

en: Expression Manager
el_GR: Διαχειριστής εκφράσεων

en: Extended
el_GR: Εκτεταμένο

en: Extra comma found in function
el_GR: Πρόσθετο κόμμα βρέθηκε στη λειτουργία.

en: Extra right parentheses detected
el_GR: Εντοπίστηκε αναμενόμενη δεξιά παρένθεση.

en: Extra token found after expressions
el_GR: Ένα πρόσθετο κουπόνι βρέθηκε μετά τις εκφράσεις.

en: Extra tokens found
el_GR: Βρέθηκαν πρόσθετα κουπόνια.

en: Failed
el_GR: Αποτυχία

en: Failed to activate the plugin.
el_GR: Αποτυχία ενεργοποίησης του πρόσθετου.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
el_GR: Αποτυχία προσθήκης ομάδας! Το όνομα της ομάδας δεν υποστηρίζεται.

en: Failed to add group! Group already exists.
el_GR: Αποτυχία προσθήκης ομάδας! Η ομάδα υπάρχει ήδη.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
el_GR: Αποτυχία προσθήκης ομάδας! Μήκος ονόματος ομάδας μεγαλύτερο από 20 χαρακτήρες.

en: Failed to add user
el_GR: Η προσθήκη του χρήστη απέτυχε

en: Failed to add user group.
el_GR: Αποτυχία εισαγωγής ομάδας χρηστών.

en: Failed to add user.
el_GR: Αποτυχία προσθήκης χρήστη.

en: Failed to create token entries
el_GR: Αποτυχία δημιουργία εγγραφών για τα κουπόνια

en: Failed to deactivate the plugin.
el_GR: Αποτυχία απενεργοποίησης του πρόσθετου.

en: Failed to delete answer
el_GR: Αδυναμία διαγραφής απάντησης

en: Failed to edit user group!
el_GR: Αδυναμία επεξεργασίας ομάδας χρηστών.

en: Failed to open the uploaded file!
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του ανεβασμένου αρχείου!

en: Failed to remove user.
el_GR: Αδυναμία αφαίρεσης χρήστη.

en: Failed to update answer:
el_GR: Αποτυχία ενημέρωσης της απάντησης:

en: Failed to update answers
el_GR: Αποτυχία ενημέρωσης απαντήσεων

en: Failed to update survey permissions!
el_GR: Αποτυχία ενημέρωσης των δικαιωμάτων της έρευνας.

en: Failed.
el_GR: Αποτυχία

en: Fax to:
el_GR: Αποστολή fax σε:

en: Feb
el_GR: Φεβ

en: February
el_GR: Φεβρουάριος

en: Female
el_GR: Γυναίκα

en: Field caption
el_GR: Τίτλος πεδίου

en: Field description
el_GR: Περιγραφή πεδίου

en: Fields with %s*%s are required.
el_GR: Τα πεδία με %s*%s είναι απαραίτητα.

en: File
el_GR: Αρχείο

en: File %s
el_GR: Αρχείο %s

en: File %s deleted
el_GR: Το αρχείο %s διαγράφηκε

en: File %s uploaded
el_GR: Το αρχείο %s φορτώθηκε.

en: File backup created: %s
el_GR: Δημιουργήθηκε αντίγραφο ασφαλείας του αρχείου: %s

en: File count
el_GR: Αρίθμηση αρχείων

en: File extension:
el_GR: Επέκταση αρχείου

en: File metadata
el_GR: Μεταδεδομένα αρχείου

en: File name
el_GR: Όνομα αρχείου

en: File seems empty or has only one line
el_GR: Το αρχείο μοιάζει να είναι άδειο ή ότι έχει μόνο μία γραμμή

en: File size
el_GR: Μέγεθος αρχείου

en: File system
el_GR: Σύστημα αρχείων

en: File upload
el_GR: Αποστολή αρχείου

en: File upload succeeded.
el_GR: Επιτυχής φόρτωση αρχείου.

en: File: %s
el_GR: Aρχείο: %s

en: File: %s (%s)
el_GR: Aρχείο: %s ( %s)

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Files imported:
el_GR: Αρχεία που έχουν εισαχθεί:

en: Files skipped:
el_GR: Αρχεία που έχουν παραληφθεί:

en: Filter HTML for XSS:
el_GR: Φίλτρο HTMA για XSS

en: Filter blank email addresses:
el_GR: Φιλτράρισμα κενών email:

en: Filter by email address:
el_GR: Φιλτράρισμα με κριτήριο το email:

en: Filter by language:
el_GR: Φιλτράρισμα με κριτήριο τη γλώσσα:

en: Filter duplicate records:
el_GR: Φιλτράρισμα διπλών εγγραφών:

en: Filter the available answers by this value
el_GR: Φιλτράρισε τις διαθέσιμες απαντήσεις με βάση αυτή την τιμή

en: Filtered from statistics script
el_GR: Φιλτραρισμένο απο το script των στατιστικών

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
el_GR: Τελική εξίσωση να οριστεί στη βάση δεδομένων, προκαθορισμένα για το κείμενο της ερώτησης.

en: Finalize response submission
el_GR: Ολοκλήρωση υποβολής απάντησης

en: Find first occurrence of a string
el_GR: Βρείτε την πρώτη εμφάνιση ενός string

en: Find highest value
el_GR: Εύρεση μεγαλύτερης τιμής

en: Find lowest value
el_GR: Εύρεση μικρότερης τιμής

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
el_GR: Εύρεση της θέσης του πρώτου περιστατικού μιας συμβολοσειράς όπου δεν γίνεται διάκριση πεζών - κεφαλαίων γραμμάτων.

en: Find position of first occurrence of a string
el_GR: Εύρεση της θέσης του πρώτου περιστατικού μιας συμβολοσειράς.

en: Find whether the type of a variable is string
el_GR: Βρίσκει εάν ο τύπος της μεταβλητής είναι συμβολοσειρά.

en: Finds whether a value is not a number
el_GR: Διαπιστώνει εάν η τιμή δεν είναι αριθμός

en: Finds whether a variable is NULL
el_GR: Διαπιστώνει εάν μια μεταβλητή είναι μηδενική

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
el_GR: Βρίσκει εάν η μεταβλητή είναι αριθμός ή μια αριθμητική συμβολοσειρά.

en: Finds whether the type of a variable is float
el_GR: Βρίσκει εάν ο τύπος της μεταβλητής είναι κινητός.

en: Finish
el_GR: Τέλος

en: Finnish
el_GR: Φινλανδικά

en: First choice
el_GR: Πρώτη επιλογή

en: First line contains the code of questions:
el_GR: Η πρώτη γραμμή περιέχει τον κωδικό των ερωτήσεων:

en: First name
el_GR: Όνομα

en: First name from token
el_GR: Όνομα από το κουπόνι

en: First name:
el_GR: Όνομα:

en: Folder: %s
el_GR: Φάκελος: %s

en: Follow the following link to update it
el_GR: Κάντε κλικ στον ακόλουθο σύνδεσμο για να το ενημερώσετε

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
el_GR: Τα παρακάτω ερωτηματολόγια δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένα αλλά μπορείτε να εγγραφείτε σε αυτά.

en: Font size of PDFs:
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς για αρχεία PDF:

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
el_GR: Για εύκολο άνοιγμα στο MS Excel, αλλάξτε την κατάληξη σε 'tab' ή 'txt'

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
el_GR: Για τις λίστες των πτυσσόμενων πλαισίων, εμφάνιση πολλών γραμμών

en: Forbidden Extension
el_GR: Απαγορευμένη κατάληξη

en: Force HTTPS:
el_GR: Επιβολή HTTPS:

en: Force import:
el_GR: Εξαναγκασμός εισαγωγής:

en: Forgot your password?
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Format
el_GR: Μορφοποίηση

en: Format a GMT date/time
el_GR: Μορφοποίηση GMT ημερομηνίας/ώρας

en: Format a local date/time
el_GR: Μορφοποίηση τοπικής ημερομηνίας/ώρας

en: Format a local time/date as integer
el_GR: Μορφοποίηση της τοπικής ώρας/ημερομηνίας ως ακεραίου.

en: Format a number with grouped thousands
el_GR: Μορφοποίηση ενός αριθμού με ομαδοποιημένες χιλιάδες

en: Format:
el_GR: Μορφή:

en: Format: %s
el_GR: Μορφή: %s

en: Found
el_GR: Βρέθηκε

en: Found & writable
el_GR: Βρέθηκε & είναι εγγράψιμο

en: French
el_GR: Γαλλικά

en: From:
el_GR: Από:

en: Fula
el_GR: Φούλα

en: Full
el_GR: Πλήρες

en: Full answers
el_GR: Πλήρεις απαντήσεις

en: Full name
el_GR: Πλήρες όνομα

en: Full name:
el_GR: Όνομα:

en: Full names
el_GR: Πλήρες ονόματα

en: Full question text
el_GR: Πλήρες κείμενο ερώτησης

en: Full responses
el_GR: Πλήρεις απαντήσεις

en: Full selector
el_GR: Πλήρης επιλογέας

en: Full template editor
el_GR: Πλήρης επεξεργαστής προτύπων

en: Function does not support %s arguments
el_GR: Η λειτουργία δεν υποστηρίζει ορίσματα %s.

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
el_GR: Η λειτουργία υποστηρίζει πολλαπλά ορίσματα, όπου 1=χωρίς όριο: %s.

en: Galician
el_GR: Γαλικικά

en: Gender
el_GR: Φύλο

en: General
el_GR: Γενικά

en: General filters
el_GR: Γενικά φίλτρα

en: General options
el_GR: Γενικές επιλογές

en: General settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: General settings & texts
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις και κείμενα

en: Generate a random integer
el_GR: Δημιουργία ενός τυχαίου ακέραιου αριθμού.

en: Generate tokens
el_GR: Δημιουργία κουπονιών

en: Georgian
el_GR: Γεωργιανικά

en: German
el_GR: Γερμανικά

en: German (informal)
el_GR: Γερμανικά (ανεπίσημα)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
el_GR: Λήψη μιας UNIX σφραγίδας χρόνου για την ημερομηνία (καθένα από τα 6 ορισματα είναι προαιρετικό).

en: Get order from previous question
el_GR: Λήψη σειράς από την προηγούμενη ερώτηση

en: Get string length
el_GR: Λάβε το μήκος του string

en: Get the default location using the user's IP address?
el_GR: Λήψη της προκαθορισμένης τοποθεσίας με τη χρήση της διεύθυνσης IP του χρήστη;

en: Get the integer value of a variable
el_GR: Λήψη της ακέραιας τιμής μιας μεταβλητής.

en: Get value of pi
el_GR: Λάβετε την τιμή του π

en: Global settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Global settings were saved.
el_GR: Οι γενικές ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Go to question
el_GR: Μετάβαση στην ερώτηση

en: Go to question group
el_GR: Μετάβαση στην ομάδα ερωτήσεων

en: Go to survey
el_GR: Μετάβαση στο ερωτηματολόγιο

en: Google Analytics settings:
el_GR: Ρυθμίσεις Google Analytics:

en: Google Analytics style:
el_GR: Στυλ Google Analytics:

en: Google Maps
el_GR: Χάρτες Google

en: Google Maps API key:
el_GR: Κλειδί API του Google Maps:

en: Google Translate API key:
el_GR: Κλειδί Google Translate API:

en: Grand total
el_GR: Γενικό σύνολο

en: Greater than
el_GR: Μεγαλύτερο από

en: Greater than (Strings)
el_GR: Μεγαλύτερο από (Συμβολοσειρές)

en: Greater than or equal to
el_GR: Μεγαλύτερο από ή ίσο με

en: Greater than or equal to (Strings)
el_GR: Μεγαλύτερο από ή ίσο με (Συμβολοσειρές)

en: Greater than:
el_GR: Μεγαλύτερο από:

en: Greek
el_GR: Ελληνικά

en: Group
el_GR: Ομάδα

en: Group 1: The first lot of questions
el_GR: Ομάδα 1: Η πρώτη ομάδα ερωτήσεων

en: Group ID
el_GR: ID ομάδας

en: Group by Group
el_GR: Μια ομάδα ερωτήσεων ανά σελίδα

en: Group could not be deleted
el_GR: Η ομάδα δεν στάθηκε δυνατόν να διαγραφεί.

en: Group description
el_GR: Περιγραφή ομάδας

en: Group description:
el_GR: Περιγραφή ομάδας:

en: Group member can only see own group:
el_GR: Μόνο τα μέλη  της ομάδας μπορούν να δουν την ομάδα τους:

en: Group members
el_GR: Μέλη ομάδας

en: Group name
el_GR: Όνομα ομάδας

en: Group not found.
el_GR: Η ομάδα δεν βρέθηκε.

en: Group of checkboxes
el_GR: Ομάδα πλαισίων ελέγχου

en: Group order
el_GR: Σειρά ομάδων

en: Group summary
el_GR: Σύνοψη ομάδας

en: Group time
el_GR: Χρόνος ομάδας

en: Group:
el_GR: Ομάδα:

en: Group:
el_GR: Ομάδα:

en: Gujarati
el_GR: Γκουτζαράτι

en: HTML editor
el_GR: Επεξεργαστής HTML

en: HTML editor mode:
el_GR: Λειτουργία επεξεργαστή HTML:

en: HTML source
el_GR: Κώδικας HTML

en: Header for first scale
el_GR: Επικεφαλίδα για την πρώτη κλίμακα

en: Header for second scale
el_GR: Επικεφαλίδα για τη δεύτερη κλίμακα

en: Heading
el_GR: Επικεφαλίδα

en: Headings
el_GR: Επικεφαλίδες

en: Hebrew
el_GR: Εβραϊκά

en: Height of dropdown
el_GR: Ύψος του πτυσσόμενου μενού

en: Hello %s,
el_GR: Κύριε/Κυρία %s,

en: Help about this question
el_GR: Βοήθεια σχετικά με αυτή την ερώτηση

en: Help:
el_GR: Βοήθεια:

en: Hidden
el_GR: Κρυμμένο

en: Hide advanced settings
el_GR: Απόκρυψη προχωρημένων ρυθμίσεων

en: Hide blacklisted participants:
el_GR: Απόκρυψη συμμετεχόντων που έχουν ενταχθεί σε μαύρη λίστα:

en: Hide both
el_GR: Απόκρυψη και των δυο

en: Hide both (Forced by the system administrator)
el_GR: Απόκρυψη και των δυο (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή συστήματος)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
el_GR: Απόκρυψη της υπόδειξης που κανονικά εμφανίζεται με την ερώτηση

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
el_GR: Απόκρυψη αυτής της ερώτησης οποιαδήποτε στιγμή. Αυτό είναι χρήσιμο για τη συμπερίληψη δεδομένων με τη χρήση της προσυμπληρωμένης απάντησης.

en: Hide tip
el_GR: Απόκρυψη υπόδειξης:

en: Hindi
el_GR: Χίντι

en: Hint when response is not valid
el_GR: Οδηγία όταν μια απάντηση δεν είναι έγκυρη

en: Hint when response is valid
el_GR: Οδηγία όταν μια απάντηση είναι έγκυρη

en: Home page settings
el_GR: Ρυθμίσεις αρχικής σελίδας

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: Hour
el_GR: Ώρα

en: How many roads must a man walk down?
el_GR: Πόσους δρόμους πρέπει ένας άνθρωπος να περπατήσει;

en: How many rows to display
el_GR: Πόσες σειρές να εμφανιστούν

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
el_GR: Ωστόσο, είναι σημαντικό να καθαρίσετε τη μνήμη cache του περιηγητή σας. Μετά από από αυτό, παρακαλώ πατήστε το παρακάτω κουμπί.

en: Huge Free Text
el_GR: Ελεύθερο, πολύ μεγάλου μήκους κείμενο

en: Hungarian
el_GR: Ουγγρικά

en: I accept
el_GR: Αποδέχομαι

en: IP Addresses will be logged
el_GR: Οι διευθύνσεις IP θα καταγράφονται

en: IP address
el_GR: Διεύθυνση IP

en: IP as default location
el_GR: IP ως προεπιλεγμένη τοποθεσία:

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
el_GR: ISO 8859-1 Δυτικής Ευρώπης (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
el_GR: ISO 8859-13 Βαλτικής (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
el_GR: ISO 8859-2 Κεντρικής Ευρώπης (latin2)

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
el_GR: ISO 8859-9 Τουρκικά (latin5)

en: Icelandic
el_GR: Ισλανδικά

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Icon:
el_GR: Εικονίδιο

en: Identifier
el_GR: Αναγνωριστικό

en: Identifier:
el_GR: Αναγνωριστικό:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
el_GR: Αν παρουσιαστούν λάθη θα πρέπει να εκτελέσετε αυτή την εντολή κατ' επανάληψη.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
el_GR: Εάν είναι απαραίτητο, η βάση δεδομένων θα ενημερωθεί στο τελευταίο βήμα.

en: If necessary the database will be updated.
el_GR: Εάν είναι απαραίτητο η βάση δεδομένων θα ενημερωθεί.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
el_GR: Εάν μία από τις υποερωτήσεις έχει επισημανθεί, τότε αυτή η τιμή θα προστεθεί ως αξιολόγηση για κάθε επισημασμένη υποερώτηση .

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
el_GR: Εάν η βάση δεδομένων δεν υπάρχει ήδη, θα δημιουργηθεί (βεβαιωθείτε ότι ο χρήστης της βάσης δεδομένων διαθέτει τα απαραίτητα δικαιώματα). Αντίθετα, εάν υπάρχουν πίνακες του LimeSurvey στη βάση δεδομένων, θα αναβαθμιστούν αυτόματα μετά την εγκατάσταση.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
el_GR: Εάν αυτός ο σύνδεσμος δεν δουλεύει και επιστρέφετε σε HTTPS, το LimeSurvey θα διακοπεί και δεν θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε αυτό.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
el_GR: Εάν η επιλογή 'Ανώνυμες απαντήσεις' είναι ενεργοποιημένη μόνο μια πλασματική ημερομηνία (1980-01-01) θα χρησιμοποιείται για όλες αυτές τις απαντήσεις προκειμένου να εξασφαλιστεί η ανωνυμία των συμμετεχόντων.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
el_GR: Εάν ο συμμετέχων επισημάνει όλες τις επιλογές, αποεπιλέξτε τες όλες και τσεκάρετε την επιλογή που έχει οριστεί στη ρύθμιση "Αποκλειστική επιλογή"

en: If token-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
el_GR: Εάν η βασισμένη σε κουπόνι διατήρηση των απαντήσεων είναι ενεργοποιημένη, ο χρήστης μπορεί να ενημερώσει τις απαντήσεις του μετά την αρχική συμπλήρωση, διαφορετικά θα μπορεί να προσθέσει νέες απαντήσεις χωρίς περιορισμούς.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
el_GR: Εάν χρησιμοποιούνται κουπόνια, τότε το κοινό θα πρέπει να εγγράφεται για να συμπληρώνει την έρευνα.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
el_GR: Εάν έχετε ενταχθεί σε μια μαύρη λίστα, αλλά επιθυμείτε να συμμετέχετε σε αυτή την έρευνα και θέλετε να λάβετε πρόσκληση, παρακαλώ κάντε κλικ στον ακόλουθο σύνδεσμο:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε λειτουργίες με κλειδάριθμους ή email ειδοποιήσεων, θα πρέπει να ορίσετε μια διεύθυνση email διαχειριστή.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
el_GR: Εάν επιλέξετε το '%s' παρακαλώ προσδιορίστε την επιλογή σας στο συνοδευτικό πεδίο κειμένου.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
el_GR: Αν διαγραφεί αυτός ο πίνακας κουπονιών, δεν θα χρειάζονται πια για την πρόσβαση σε αυτή την έρευνα.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
el_GR: Εάν δεν επιθυμείτε να συμμετέχετε σε αυτή την έρευνα και δεν θέλετε να λαμβάνετε άλλες προσκλήσεις, παρακαλώ κάντε κλικ στον ακόλουθο σύνδεσμο:
    {OPTOUTURL}

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
el_GR: Αν πληκτρολογήσατε τη διεύθυνση URL με μη αυτόματο τρόπο, ελέγξτε την ορθογραφία και προσπαθήστε ξανά.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
el_GR: Αν καταχωρήσετε μια διεύθυνση email, θα σας σταλεί αμέσως μήνυμα με τις απαραίτητες πληροφορίες.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
el_GR: Αν έχετε οποιαδήποτε απορία σχετικά με αυτό το μήνυμα, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή του συστήματος στο %s. Ευχαριστούμε πολύ!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
el_GR: Σε περίπτωση που σας έχει χορηγηθεί ένα κουπόνι, καταχωρήστε το στο παρακάτω πλαίσιο και πατήστε το πλήκτρο 'Συνέχεια'.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
el_GR: Εάν καταργήσετε αυτό το χαρακτηριστικό, θα χάσετε όλες τις πληροφορίες.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
el_GR: Εάν αντικαταστήσετε το σετ ετικετών οι υπάρχουσες τιμές αξιολόγησης θα χαθούν

en: If you replace the label set these translations will be lost.
el_GR: Εάν αντικαταστήσετε το σετ ετικετών αυτές οι μεταφράσεις θα χαθούν

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
el_GR: Αν αλλάξεi η μορφή του email, θα πρέπει να επιθεωρήσετε τα πρότυπα των email, ώστε να ταιριάζουν στη νέα μορφή.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
el_GR: Αν ενεργοποιήσετε την επιλογή για ανώνυμες απαντήσεις και δημιουργήσετε ένα πίνακα κουπονιών, το LimeSurvey θα μαρκάρει τα ολοκληρωμένα κουπόνια μόνο με ένα 'Y', αντί να σημειώσει την ώρα και ημερομηνία, ώστε να διασφαλιστέι η ανωνυμία των συμμετεχόντων.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
el_GR: Εάν χρησιμοποιήσατε ένα κουπόνι ταυτοποίησης για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτή την έρευνα, παρακαλώ μείνετε ήσυχοι γιατί το κουπόνι αυτό δεν θα αποθηκευτεί μαζί με τις απαντήσεις σας. Η διαχείρισή του γίνεται σε ξεχωριστή βάση δεδομένων και θα ενημερωθεί μόνον για να δείξει εάν συμπληρώσατε ή όχι αυτή την έρευνα. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση αντιστοίχισης κουπονιών ταυτοποίησης και απαντήσεων σε μια έρευνα.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
el_GR: Εάν θέλετε να εισάγετε μια έρευνα σε μια παλιά εγκατάσταση ή εάν η έρευνα έχει πρόβλημα: χρησιμοποιήστε παλαιότερη έκδοση (αυτόματα επιλεγόμενη εάν κάποιοι κωδικοί είναι διπλότυποι).

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
el_GR: Εάν επιθυμείτε, μπορείτε να φορτώσετε %s περισσότερα αρχεία. Διαφορετικά μπορείτε να επιστρέψετε στο ερωτηματολόγιο.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
el_GR: Εάν οι πίνακες του LimeSurvey βρίσκονται σε μια διαμοιραζόμενη βάση δεδομένων, τότε συνιστάται το πρόθημα "lime_" στους πίνακες, διαφορετικά αφήστε αυτό το πεδίο κενό.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
el_GR: Εάν η βάση δεδομένων χρησιμοποιεί μια προσαρμοσμένη θύρα επισυνάψτε τη χρησιμοποιώντας άνω και κάτω τελεία. Παράδειγμα: db.host.com:5431

en: Ignore
el_GR: Αγνόησε

en: Ignored columns
el_GR: Αγνοημένες στήλες

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import CSV
el_GR: Εισαγωγή CSV

en: Import Label Set
el_GR: Εισαγωγή σετ ετικετών

en: Import VV file
el_GR: Εισαγωγή αρχείου VV

en: Import a VV response data file
el_GR: Εισαγωγή ενός αρχείου δεδομένων απαντήσεων VV

en: Import a VV survey file
el_GR: Εισαγωγή έρευνας μορφής VV

en: Import a group
el_GR: Εισαγωγή ομάδας

en: Import a question
el_GR: Εισαγωγή ερώτησης

en: Import a survey
el_GR: Εισαγωγή έρευνας

en: Import as not finalized answers?
el_GR: Εισαγωγή ως ημιτελείς απαντήσεις;

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
el_GR: Η εισαγωγή απέτυχε. Καθορίσατε έναν μη έγκυρο τύπο αρχείου '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
el_GR: Η εισαγωγή απέτυχε: Υπήρχε αίτημα για αναγκαστική εισαγωγή, αλλά το αρχείο εισαγωγής δεν περιέχει αρκετές στήλες για να συμπληρωθεί η έρευνα.

en: Import failed: No answers could be mapped.
el_GR: Η εισαγωγή απέτυχε: Δεν ήταν δυνατή η χαρτογράφηση απαντήσεων.

en: Import label set resources
el_GR: Εισαγωγή πόρων για το σετ εκτικετών

en: Import label set(s)
el_GR: Εισαγωγή σετ ετικετών

en: Import of label set(s) is completed.
el_GR: Η εισαγωγή των σετ ετικετών ολοκληρώθηκε

en: Import of survey is completed.
el_GR: Η εισαγωγή της έρευνας ολοκληρώθηκε

en: Import old tokens
el_GR: Εισαγωγή παλιών κουπονιών

en: Import participants from:
el_GR: Εισαγωγή συμμετεχόντων από:

en: Import question group
el_GR: Εισαγωγή ομάδας ερωτήσεων

en: Import resources ZIP archive
el_GR: Εισαγωγή αρχείου πόρων ZIP

en: Import responses
el_GR: Εισαγωγή απαντήσεων

en: Import responses from a deactivated survey table
el_GR: Εισαγωγή απαντήσεων από έναν πίνακα απενεργοποιημένης έρευνας.

en: Import survey
el_GR: Εισαγωγή έρευνας

en: Import survey data
el_GR: Εισαγωγή δεδομένων έρευνας

en: Import survey resources
el_GR: Εισαγωγή πόρων έρευνας

en: Import timings (if exist)
el_GR: Εισαγωγή χρονισμών (εάν υπάρχουν)

en: Important instructions
el_GR: Σημαντικές οδηγίες

en: Imported Files List
el_GR: Λίστα εισηγμένων αρχείων

en: Imported files list
el_GR: Λίστα εισηγμένων αρχείων

en: Imported files:
el_GR: Εισηγμένα αρχεία:

en: Imported resources for
el_GR: Εισαγωγή πόρων για

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
el_GR: Η διαγραφή της ομάδας ερωτήσεων έιναι αδύνατη. Υπάρχει τουλάχιστον μία ερώτηση με συνθήκη σε μια από τις ερωτήσεις της ομάδας.

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
el_GR: Στην εκτυπώσιμη μορφή, αντικαταστήστε τη σχετική εξίσωση με αυτό το επεξηγηματικό κείμενο.

en: Inactive
el_GR: Ανενεργά

en: Include:
el_GR: Περιλαμβάνει:

en: Incomplete responses
el_GR: Ελλιπείς απαντήσεις

en: Incomplete responses only
el_GR: Ημιτελείς απαντήσεις μόνο

en: Incorrect permissions in your %s folder.
el_GR: Λανθασμένα δικαιώματα στον φάκελο %s.

en: Incorrect username and/or password!
el_GR: Λανθασμένο όνομα χρήστη ή και κωδικός πρόσβασης!

en: Increase
el_GR: Αύξηση

en: Incremental
el_GR: Αυξητικό

en: Indonesian
el_GR: Ινδονησιακά

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
el_GR: Ο αρχικός διαχειριστής του συστήματος δεν μπορεί να διαγραφεί!

en: Initialise participant table
el_GR: Αρχικοποίηση πίνακα συμμετεχόντων

en: Inline
el_GR: Εμβόλιμο

en: Inline HTML editor
el_GR: Ενσωματωμένος επεξεργαστής HTML

en: Input
el_GR: Εισαγωγή

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
el_GR: Εισαγωγή μιας αλλαγής σελίδας πριν την ερώτηση στην εκτυπώσιμη προβολή, βάζοντας εδώ Ναι.

en: Insert page break in printable view
el_GR: Εισαγωγή αλλαγής σελίδας στην εκτυπώσιμη προβολή:

en: Insert/edit placeholder field
el_GR: Εισαγωγή/επεξεργασία πεδίων αντικατάστασης

en: Inserting the label set failed.
el_GR: Η εισαγωγή του σετ ετικετών απέτυχε.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
el_GR: Εισάγει HTML κενά γραμμής πριν από όλες τις νέες γραμμές σε μια συμβολοσειρά.

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Instructions for the impatient
el_GR: Οδηγίες για τους ανυπόμονους

en: Integer only
el_GR: Ακέραιος μόνο

en: Interface language:
el_GR: Γλώσσα διεπαφής:

en: Interfaces
el_GR: Διασυνδέσεις

en: Internal database authentication
el_GR: Εξωτερική πιστοποίηση βάσης δεδομένων

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
el_GR: Η εσωτερική μέθοδος πιστοποίησης της βάσης δεδομένων δεν επιτρέπεται σε αυτόν τον χρήστη.

en: Interview time
el_GR: Χρόνος συνέντευξης

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
el_GR: Μη έγκυρη Κανονική Έκφραση PERL: %s

en: Invalid email address.
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση email.

en: Invalid group number for this survey:
el_GR: Μη έγκυρος αριθμός ομάδας γι' αυτή την έρευνα:

en: Invalid screen name
el_GR: Μη έγκυρο όνομα οθόνης

en: Invalid survey ID
el_GR: Μη έγκυρο ID έρευνας

en: Invalid type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος:

en: Invalid value(s) on the stack
el_GR: Μη έγκυρες τιμές στη στοίβα

en: Invitation
el_GR: Πρόσκληση

en: Invitation attachments:
el_GR: Συνημμένα πρόσκλησης:

en: Invitation email
el_GR: Email πρόσκλησης

en: Invitation email body
el_GR: Μη έγκυρο σώμα email

en: Invitation email body:
el_GR: Σώμα email πρόσκλησης:

en: Invitation email subject
el_GR: Θέμα email πρόσκλησης

en: Invitation email subject:
el_GR: Θέμα του μηνύματος πρόσκλησης:

en: Invitation email:
el_GR: Μήνυμα πρόσκλησης:

en: Invitation sent date
el_GR: Ημερομηνία αποστολής πρόσκλησης

en: Invitation sent to:
el_GR: Αποστάλθηκε πρόσκληση στον:

en: Invitation sent?
el_GR: Έχει σταλεί η πρόσκληση;

en: Invitation status:
el_GR: Κατάσταση πρόσκλησης:

en: Invitation to participate in a survey
el_GR: Πρόσκληση συμμετοχής σε ερωτηματηματολόγιο

en: Invitations & reminders
el_GR: Προσκλήσεις & υπενθυμίσεις

en: Invited
el_GR: Προσκεκλημένος

en: Irish
el_GR: Ιρλανδικά

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
el_GR: Δεν υπάρχει απάντηση (λείπει) που να επιτρέπεται όταν ορίζεται είτε 'Τιμή ίση με το άθροισμα' είτε 'Τιμή μικρότερη από το άθροισμα';

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
el_GR: Είναι υποχρεωμένος ο συμμετέχων να δώσει ένα σχόλιο για το φορτωμένο αρχείο;

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
el_GR: Είναι υποχρεωμένος ο συμμετέχων να δώσει έναν τίτλο για το φορτωμένο αρχείο;

en: Is your ComfortUpdate up to date?
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση είναι ενημερωμένη;

en: It is missing a quota message for the following languages:
el_GR: Λείπει ένα μήνυμα ποσόστωσης για τις ακόλουθες γλώσσες:

en: It is presented group by group.
el_GR: Εμφανίζεται μια ομάδα ερωτήσεων ανά σελίδα.

en: It is presented on one single page.
el_GR: Εμφανίζεται σε μια μόνο σελίδα.

en: It is presented question by question.
el_GR: Εμφανίζεται μια ερώτηση ανά σελίδα.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
el_GR: Φαίνεται πως ο διακομιστής της Εύκολης Ενημέρωσης δεν αποκρίνεται. Παρακαλώ προσπαθήσετε πάλι σε λίγα λεπτά ή επικοινωνήστε με την ομάδα του LimeSurvey.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
el_GR: Φαίνεται πως ο διακομιστής σας δεν υποστηρίζει βιβλιοθήκη PHP CURL. Παρακαλώ να την εγκαταστήσετε πριν προχωρήσετε στην Εύκολη Ενημέρωση.

en: It uses cookies for access control.
el_GR: Χρησιμοποιεί cookies για τον έλεγχο πρόσβασης.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
el_GR: Θα διαγράψει επίσης οποιεσδήποτε πηγές/αρχεία έχετε ανεβάσει γι' αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
el_GR: Είναι ακόμα δυνατό να πραγματοποιηθεί στατιστικά στοιχεία σχετικά με τις απαντήσεις που χρησιμοποιούν LimeSurvey.

en: Italian
el_GR: Ιταλικά

en: Italian (informal)
el_GR: Ιταλικά (ανεπίσημα)

en: Iterate survey
el_GR: Επανάληψη έρευνας

en: Jan
el_GR: Ιαν

en: January
el_GR: Ιανουάριος

en: Japanese
el_GR: Ιαπωνικά

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
el_GR: Σύνδεση συμβολοσειρών, επιστροφή συνδεδεμένων συμβολοσειρών. Αυτή η λειτουργία είναι ένα ψευδώνυμο της κατάρρευσης("",argN)

en: Jul
el_GR: Ιουλ

en: July
el_GR: Ιούλιος

en: Jun
el_GR: Ιουν

en: June
el_GR: Ιούνιος

en: Key can't be null!
el_GR: Το κλειδί δεν μπορεί να είναι κενό!

en: Key update
el_GR: Κλειδί ενημέρωσης

en: Kinyarwanda
el_GR: Κινιαρουάντα

en: Korean
el_GR: Κορεάτικα

en: Kurdish (Sorani)
el_GR: Κουρδικά (Σοράνι)

en: Kyrgyz
el_GR: Κιργιζία

en: LDAP authentication
el_GR: Πιστοποίηση LDAP

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
el_GR: O LDAP είναι απενεργοποιημένος ή δεν έχει οριστεί ερώτημα LDAP.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
el_GR: Προσδιορίστηκαν ερωτήματα LDAP από το διαχειριστή στο αρχείο ρυθμίσεων /application/config/ldap.php .

en: LDAP query
el_GR: Ερώτημα LDAP

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Label %s
el_GR: Ετικέτα %s

en: Label for 'Other:' option
el_GR: Ετικέτα για την επιλογή 'Άλλο:'

en: Label set ID
el_GR: ID σετ ετικετών

en: Label set browser
el_GR: Περιηγητής σετ ετικετών

en: Label set import summary
el_GR: Περίληψη εισαγωγής σετ ετικετών

en: Label set name
el_GR: Όνομα σετ ετικετών

en: Label set properties sucessfully updated.
el_GR: Η ενημέρωση του σετ ετικετών ήταν επιτυχημένη.

en: Label set sucessfully deleted.
el_GR: Το σετ ετικετών διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
el_GR: Δεν έγινε η εισαγωγή του σετ ετικετών, γιατί ένα παρόμοιο υπάρχει ήδη.

en: Label sets
el_GR: Σετ ετικετών

en: Label sets list
el_GR: Κατάλογος σετ ετικετών

en: Label:
el_GR: Ετικέτα:

en: Labels
el_GR: Ετικέτες

en: Labels sucessfully updated
el_GR: Οι ετικέτες ενημερώθηκαν επιτυχώς.

en: Landscape
el_GR: Οριζόντιος

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Language Switch
el_GR: Αλλαγή γλώσσας

en: Language code
el_GR: Κωδικός γλώσσας

en: Language selection
el_GR: Επιλογή γλώσσας

en: Language:
el_GR: Γλώσσα:

en: Languages
el_GR: Γλώσσες

en: Languages:
el_GR: Γλώσσες:

en: Last VV version
el_GR: Τελευταία έκδοση VV

en: Last invited
el_GR: Τελευταίος προσκεκλημένος

en: Last name
el_GR: Επώνυμο

en: Last name from token
el_GR: Επώνυμο από το κουπόνι

en: Last name:
el_GR: Επώνυμο:

en: Last page
el_GR: Τελευταία σελίδα

en: Last reminder sent date
el_GR: Ημερομηνία αποστολής τελευταίας υπενθύμισης

en: Last visited question:
el_GR: Τελευταία ερώτηση που επισκεφθήκατε:

en: Last visited survey:
el_GR: Τελευταία έρευνα που επισκεφθήκατε:

en: Later than:
el_GR: Αργότερα από:

en: Latvian
el_GR: Λετονικά

en: Launch the survey with this token
el_GR: Φόρτωση έρευνας με αυτό το κουπόνι

en: Less than
el_GR: Μικρότερο από

en: Less than (Strings)
el_GR: Μικρότερο από (Συμβολοσειρές)

en: Less than or equal to
el_GR: Μικρότερο από ή ίσο με

en: Less than or equal to (Strings)
el_GR: Μικρότερο από ή ίσο με (Συμβολοσειρές)

en: Less than:
el_GR: Μικρότερο από:

en: License
el_GR: Άδεια

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
el_GR: Το LimeSurvey μπορεί να δημιουργήσει αντί για σας τη βάση δεδομένων.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
el_GR: Το Limesurvey εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: LimeSurvey installer
el_GR: Πρόγραμμα εγκατάστασης του LimeSurvey

en: LimeSurvey online manual
el_GR: Online εγχειρίδιο οδηγιών του LimeSurvey

en: LimeSurvey version
el_GR: Έκδοση του LimeSurvey

en: Limit
el_GR: Όριο

en: Limit the number of possible answers
el_GR: Περιορισμός των πιθανών απαντήσεων

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
el_GR: Περιορισμός του αριθμού των εφικτών απαντήσεων με βάση τον αριθμό των στηλών στη  βάση δεδομένων.

en: Limit time to answer question (in seconds)
el_GR: Χρονικό όριο για απάντηση της ερώτησης (σε δευτερόλεπτα):

en: Limit:
el_GR: Όριο:

en: Line
el_GR: Γραμμή

en: Line %s
el_GR: Γραμμή %s

en: Line %s : %s
el_GR: Γραμμή %s : %s

en: Line %s : %s %s
el_GR: Γραμμή %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
el_GR: Γραμμή %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
el_GR: Γραμμή %s : %s %s (%s) - κουπόνι: %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
el_GR: Γραμμή %s: Βρέθηκαν πεδία: %s Αναμένονταν: %s

en: List
el_GR: Λίστα

en: List (Dropdown)
el_GR: Κατάλογος (Πτυσσόμενο μενού)

en: List (Radio)
el_GR: Κατάλογος (Radio)

en: List active surveys
el_GR: Λίστα ενεργών ερευνών.

en: List available surveys
el_GR: Λίστα διαθέσιμων ερευνών

en: List question groups
el_GR: Κατάλογος ομάδων ερωτήσεων

en: List questions
el_GR: Λίστα ερωτήσεων

en: List survey publicly:
el_GR: Δημοσίευση στην λίστα ερευνών:

en: List surveys
el_GR: Λίστα ερευνών

en: List with comment
el_GR: Κατάλογος με σχόλιο

en: Lithuanian
el_GR: Λιθουανικά

en: Load now
el_GR: Φόρτωση τώρα

en: Load unfinished survey
el_GR: Φόρτωση ημιτελούς ερωτηματολογίου.

en: Loading translations
el_GR: Φόρτωση μεταφράσεων

en: Loading...
el_GR: Φόρτωση...

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Log in
el_GR: Σύνδεση

en: Logic
el_GR: Λογική

en: Logic File for Survey #
el_GR: Λογικά αρχεία της έρευνας #

en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

en: Logout successful.
el_GR: Επιτυχής αποσύνδεση

en: Long Free Text
el_GR: Ελεύθερο, μεγάλου μήκους κείμενο

en: MYSQL version is only %s
el_GR: Η έκδοση της MYSQL είναι μόνο %s

en: MYSQL version required:
el_GR: Η έκδοση της MYSQL είναι απαραίτητη:

en: Macedonian
el_GR: Σλαβομακεδονικά

en: Mail to all Members
el_GR: Αποστολή email σε όλα τα μέλη

en: Main Admin Screen
el_GR: Κεντρική οθόνη διαχείρισης

en: Maintenance!
el_GR: Συντήρηση!

en: Make a comment on your choice here:
el_GR: Σχολιάστε την επιλογή σας εδώ:

en: Make a string lowercase
el_GR: Κάνε ένα πεζό string

en: Make a string uppercase
el_GR: Κάνε ένα κεφαλαίο string

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
el_GR: Επισημάνετε το πεδίο 'Άλλο:' ως υποχρεωτικό, όταν η επιλογή αυτή είναι ενεργή.

en: Make these mappings automatic in future
el_GR: Αυτόματη πραγματοποιηση αυτών των αντιστοιχίσεων στο μέλλον.

en: Malay
el_GR: Μαλάι

en: Male
el_GR: Άνδρας

en: Maltese
el_GR: Μαλτέζικα

en: Manage attributes
el_GR: Διαχείριση χαρακτηριστικών

en: Manage label sets
el_GR: Διαχείριση σετ ετικετών

en: Manage survey administrators
el_GR: Επεξεργασία διαχειριστών

en: Mandatory
el_GR: Υποχρεωτικό

en: Mandatory Question
el_GR: Υποχρεωτική ερώτηση

en: Mandatory field:
el_GR: Υποχρεωτικό πεδίο:

en: Mandatory fields:
el_GR: Υποχρεωτικά πεδία:

en: Mandatory:
el_GR: Υποχρεωτικό:

en: Mandatory?
el_GR: Υποχρεωτικό;

en: Map height
el_GR: Ύψος χάρτη

en: Map width
el_GR: Πλάτος χάρτη

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
el_GR: Αντιστοιχίστε τα χαρακτηριστικά του συμμετέχοντα σε ένα χαρακτηριστικό υπάρχοντος κλειδάριθμου ή δημιουργήστε ένα καινούριο.

en: Map zoom level
el_GR: Επίπεδο εστίασης του χάρτη

en: Mar
el_GR: Μαρ

en: Marathi
el_GR: Μαράθι

en: March
el_GR: Μάρτιος

en: Mask questions
el_GR: Ερωτήσεις μάσκας

en: Max number of files
el_GR: Μέγιστος αριθμός αρχείων

en: Max reminders:
el_GR: Μέγιστος αριθμός υπενθυμίσεων:

en: Maximum
el_GR: Μέγιστο

en: Maximum answers
el_GR: Μέγιστος αριθμός απαντήσεων

en: Maximum characters
el_GR: Μέγιστος αριθμός χαρακτήρων:

en: Maximum characters allowed
el_GR: Μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός χαρακτήρων

en: Maximum columns for answers
el_GR: Μέγιστος αριθμός στηλών για τις απαντήσεις

en: Maximum date
el_GR: Μέγιστη ημερομηνία

en: Maximum file size allowed (in KB)
el_GR: Μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου (σε KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
el_GR: Μέγιστος αριθμός αρχείων που μπορεί ένας συμμετέχων να φορτώσει σε αυτή την ερώτηση

en: Maximum sum value
el_GR: Μέγιστη τιμή αθροίσματος

en: Maximum sum value of multiple numeric input
el_GR: Μέγιστη τιμή αθροίσματος για πολλαπλά αριθμητικά πεδία

en: Maximum value
el_GR: Μέγιστη τιμή

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
el_GR: Μέγιστη τιμή για ερωτήσεις τύπου διάταξης (mult-flexible)

en: Maximum value of the numeric input
el_GR: Μέγιστη τιμή για αριθμητικό πεδίο

en: Maximum:
el_GR: Μέγιστο:

en: May
el_GR: Μάης

en: Maybe you don't have permission.
el_GR: Πιθανώς να μην έχετε δικαίωμα πρόσβασης.

en: Median:
el_GR: Διάμεσος:

en: Members
el_GR: Μέλη

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Message:
el_GR: Μήνυμα:

en: Min days between reminders:
el_GR: Ελάχιστος χρόνος (σε ημέρες) μεταξύ των υπενθυμίσεων:

en: Min number of files
el_GR: Ελάχιστος αριθμός αρχείων

en: Minimum
el_GR: Ελάχιστο

en: Minimum answers
el_GR: Ελάχιστος αριθμός απαντήσεων

en: Minimum date
el_GR: Ελάχιστη ημερομηνία

en: Minimum memory available
el_GR: Ελάχιστη διαθέσιμη μνήμη

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
el_GR: Ελάχιστος αριθμός αρχείων που μπορεί ένας συμμετέχων να φορτώσει σε αυτή την ερώτηση

en: Minimum requirements
el_GR: Ελάχιστες απαιτήσεις

en: Minimum sum value
el_GR: Ελάχιστη τιμή αθροίσματος

en: Minimum value
el_GR: Ελάχιστη τιμή

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
el_GR: Ελάχιστη τιμή για τον τύπο ερώτησης διάταξη(multi-flexible)

en: Minimum value of the numeric input
el_GR: Ελάχιστη τιμή για το αριθμητικό πεδίο

en: Minimum:
el_GR: Ελάχιστο:

en: Minute
el_GR: Λεπτό

en: Minute step interval
el_GR: Διάστημα με βηματισμό ενός λεπτού

en: Missing %s closing right parentheses
el_GR: Το στοιχείο %s που λείπει κλείνει τη δεξιά παρένθεση.

en: Missing columns
el_GR: Ελλείπουσες στήλες

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Mongolian
el_GR: Μογγολική

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Month display style
el_GR: Eμφανιζόμενες εγγραφές

en: Move all fields to create column
el_GR: Μετακίνηση όλων των πεδίων για να δημιουργηθεί στήλη

en: Move on without warning
el_GR: Συνέχεια χωρίς προειδοποίηση

en: Move to question:
el_GR: Μετακίνηση στην ερώτηση:

en: Moving user templates to new location at %s...
el_GR: Μετακίνηση των προτύπων του χρήστη σε νέα τοποθεσία στο  %s...

en: Multiple Numerical Input
el_GR: Εισαγωγή πολλών αριθμών

en: Multiple Short Text
el_GR: Πολλαπλά σύντομα κείμενα

en: Multiple choice
el_GR: Πολλαπλών επιλογών

en: Multiple choice questions
el_GR: Ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών

en: Multiple choice with comments
el_GR: Πολλαπλών επιλογών με σχόλια

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
el_GR: Το άθροισμα όλων των αριθμών που εισήχθησαν πρέπει να είναι ίσο με αυτή την τιμή

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name [ID]
el_GR: Όνομα [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
el_GR: Όνομα σελίδας στην οποία πρέπει να εμφανίζεται στο πλαίσιο

en: Name of the survey
el_GR: Όνομα έρευνας

en: Name of the survey administrator
el_GR: Ονοματεπώνυμο διαχειριστή έρευνας

en: Name:
el_GR: Όνομα:

en: Navigation delay (seconds):
el_GR: Καθυστέρηση πλοήγησης (σε δευτερόλεπτα):

en: New UNSTABLE update available:
el_GR: Νέα ΑΣΤΑΘΗΣ ενημέρωση είναι διαθέσιμη:

en: New answer for quota '%s'
el_GR: Νέα απάντηση για το όριο '%s'

en: New answer option
el_GR: Επιλογή νέας απάντησης

en: New box
el_GR: Νέο πλαίσιο

en: New box created
el_GR: Δημιουργήθηκε νέο πλαίσιο

en: New dummy participants were added.
el_GR: Προστέθηκαν νέοι πλασματικοί συμμετέχοντες.

en: New entry was added.
el_GR: Προστέθηκε νέα καταχώριση.

en: New files were successfully installed.
el_GR: Νέα αρχεία εγκαταστάθηκαν με επιτυχία.

en: New files will be downloaded and installed.
el_GR: Νέα αρχεία πρόκειται να ληφθούν και να εγκατασταθούν

en: New key
el_GR: Νέο κλειδί

en: New label set
el_GR: Νέο σετ ετικετών

en: New password: %s
el_GR: Νέος κωδικός πρόσβασης: %s

en: New question group was saved.
el_GR: Η νέα ομάδα ερωτήσεων αποθηκεύτηκε.

en: New quota
el_GR: Νέα ποσόστωση

en: New quota saved
el_GR: Η νέα ποσόστωση αποθηκεύτηκε

en: New scenario number:
el_GR: Νέος αριθμός σεναρίου:

en: New survey
el_GR: Νέα έρευνα

en: New survey id:
el_GR: ID νέας έρευνας:

en: New survey title:
el_GR: Νέος τίτλος έρευνας:

en: New update available:
el_GR: Μια νέα ενημέρωση είναι διαθέσιμη:

en: Next
el_GR: Επόμενη

en: Next century
el_GR: Επόμενος αιώνας

en: Next choice
el_GR: Επόμενη επιλογή

en: Next decade
el_GR: Επόμενη δεκαετία

en: Next month
el_GR: Επόμενος μήνας

en: Next year
el_GR: Επόμενος χρόνος

en: No
el_GR: Όχι

en: No (Forced by the system administrator)
el_GR: Όχι (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: No (but optional)
el_GR: Όχι (αλλά προαιρετικό)

en: No CFIELDNAME field set!
el_GR: Δεν έχει οριστεί πεδίο CFIELDNAME!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
el_GR: Δεν έχει δοθεί ομάδα (GID). Αδύνατη η εισαγωγή ερώτησης

en: No HTML editor
el_GR: Χωρίς επεξεργαστή HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
el_GR: Δεν έχει δοθεί έρευνα (SID). Αδύνατη η εισαγωγή ερώτησης

en: No Username selected.
el_GR: Δεν έχει επιλεγεί όνομα χρήστη.

en: No answer
el_GR: Καμία απάντηση

en: No answer:
el_GR: Καμία απάντηση:

en: No available surveys
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα ερωτηματολόγια

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
el_GR: Καμία συνθήκη δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί (εξαιτίας διπλότυπων)

en: No control on checkbox
el_GR: Κανένας έλεγχος στο πλαίσιο ελέγχου

en: No database action required!
el_GR: Δεν χρειάζεται κάποια ενέργεια στη βάση δεδομένων

en: No file selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: No group found!
el_GR: Δεν βρέθηκε ομάδα!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
el_GR: Δεν χρειάζεται κωδικός πρόσκλησης για να συμπληρώσετε αυτή την έρευνα.

en: No label sets available
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σετ ετικετών

en: No label sets found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν σετ ετικετών.

en: No matching CFIELDNAME group!
el_GR: Δεν υπάρχει ομάδα CFIELDNAME που να ταιριάζει!

en: No matching CQID
el_GR: Κανένα CQID που ταιριάζει

en: No matching group
el_GR: Δεν υπάρχει ομάδα που να ταιρίαζει

en: No matching question
el_GR: Δεν υπάρχει ερώτηση που να ταιριάζει

en: No matching survey
el_GR: Δεν υπάρχει ερωτηματολόγιο που να ταιριάζει

en: No new participants were created
el_GR: Δεν δημιουργήθηκαν νέοι συμμετέχοντες

en: No notifications found
el_GR: Δεν βρέθηκαν ειδοποιήσεις

en: No of surveys
el_GR: Αριθμός ερευνών

en: No old responses found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν παλιές απαντήσεις.

en: No participant information lost.
el_GR: Δεν έχει χαθεί καμία πληροφορία των συμμετεχόντων.

en: No permission
el_GR: Χωρίς δικαιώματα

en: No question group found.
el_GR: Δεν βρέθηκε ομάδα ερωτήσεων.

en: No question index will be shown with this format.
el_GR: Δεν θα εμφανιστεί κανένα ευρετήριο ερωτήσεων με αυτή τη μορφοποίηση.

en: No questions found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν ερωτήσεις

en: No questions groups found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν ομάδες ερωτήσεων.

en: No quotas have been set for this survey
el_GR: Δεν έχουν δημιουργηθεί ποσοστώσεις γι' αυτή την έρευνα.

en: No reminder(s) sent
el_GR: Δε στάλθηκε καμία υπενθύμινση

en: No replacement variable available for this field
el_GR: Δεν έχει οριστεί αναπληρωματική μεταβλητή για αυτό το πεδίιο

en: No response lines in your file.
el_GR: Δεν υπάρχουν γραμμές απαντήσεων στο αρχείο σας.

en: No responses are lost.
el_GR: Δεν έχει χαθεί καμία ερώτηση.

en: No server answer
el_GR: Ο διακομιστής δεν απαντά

en: No server answer!
el_GR: Δεν δόθηκε απάντηση από τον διακομιστή!

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
el_GR: Δεν έχει παρασχεθεί κανένα ID ερωτηματολογίου. Αδύνατη η αντιγραφή του ερωτηματολογίου.

en: No surveys found.
el_GR: Δεν βρέθηκε έρευνα.

en: No syntax errors detected in this survey.
el_GR: Δεν ανιχνεύτηκαν συντακτικά λάθη σε αυτή την έρευνα.

en: No update available for your version.
el_GR: Δεν υπάρχουν ενημερώσεις για την έκδοσή σας.

en: No user groups found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν ομάδες χρηστών.

en: No, thanks.
el_GR: Όχι, ευχαριστώ.

en: Nobody
el_GR: Κανένας

en: Nominal
el_GR: Ονομαστικό

en: None
el_GR: Κανένα

en: None found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα

en: None selected
el_GR: Δεν έχει επιλεγεί τίποτα

en: Norwegian (Bokmal)
el_GR: Νορβηγικά (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
el_GR: Νορβηγικά (Nynorsk)

en: Not Selected
el_GR: Δεν έχει επιλεχθεί

en: Not a valid expression
el_GR: Δεν είναι μια έγκυρη έκφραση

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
el_GR: Δεν αποθηκεύτηκαν όλες οι επιλογές των ερωτήσεων. Αυτό συμβαίνει συχνά λόγω των περιορισμών των διακομιστών (ρύθμιση max_input_vars της PHP) - παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: Not all emails were sent:
el_GR: Δεν στάλθηκαν όλα τα email:

en: Not all labels were updated successfully.
el_GR: Δεν ενημερώθηκαν με επιτυχία όλες οι ετικέτες.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
el_GR: Δεν αποθηκεύτηκαν όλες οι υποερωτήσεις. Αυτό συμβαίνει συχνά λόγω των περιορισμών των διακομιστών (ρύθμιση max_input_vars της PHP) - παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: Not completed
el_GR: Δεν ολοκληρώθηκε

en: Not completed or Not displayed
el_GR: Μη ολοκληρωμένο ή μη εμφανιζόμενο

en: Not displayed
el_GR: Μη εμφανιζόμενο

en: Not enough response data
el_GR: Δεν υπάρχουν αρκετά δεδομένα απαντήσεων.

en: Not enough space
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος

en: Not enough values for calculation
el_GR: Δεν υπάρχουν αρκετές τιμές για τον υπολογισμό.

en: Not equal to
el_GR: Δεν ισούται με

en: Not found
el_GR: Δεν βρέθηκε

en: Not found!
el_GR: Δεν βρέθηκε!

en: Not imported label sets
el_GR: Μη εισηγμένη σετ ετικετών

en: Not invited
el_GR: Απρόσκλητος

en: Not relevant for this question type
el_GR: Μη σχετιζόμενο με αυτόν τον τύπο της ερώτησης

en: Not started
el_GR: Δεν έχει εκκινηθεί

en: Not updatable!
el_GR: Χωρίς δυνατότητα ενημέρωσης!

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
el_GR: Σημειώστε ότι αυτός ο τομέας αξιολόγησης δείχνει μόνο εάν έχουν καθοριστεί οι κανόνες αξιολόγησης και εάν η λειτουργία αξιολόγησης είναι ενεργοποιημένη.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
el_GR: Σημειώστε ότι δεν μπορείτε να αναιρέσετε μια διαγραφή αν προχωρήσετε. Τα δεδομένα θα χαθούν.

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Note: All fields marked with (*) are required.
el_GR: Σημείωση: Όλα τα πεδία με αστερίσκο (*) είναι υποχρεωτικά.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
el_GR: Σημείωση: Η λειτουργία επίδειξης είναι ενεργοποιημένη. Οι σημειωμένες (*) ρυθμίσεις δεν μπορούν να αλλαχθούν.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
el_GR: Σημείωση: Εάν απενεργοποιήσατε κατά λάθος αυτή την έρευνα, είναι εύκολο να ανακτήσετε τα δεδομένα της, με την προϋπόθεση ότι δεν κάνατε καμιά μετατροπή στη βασική της δομή. Δείτε την τεκμηρίωση του LimeSurvey για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
el_GR: Σημείωση: Αν ενεργοποιήσετε την επιλογή για ανώνυμες απαντήσεις σε αυτό το ερωτηματολόγιο, το LimeSurvey θα μαρκάρει τα ολοκληρωμένα κουπόνια μόνο με ένα 'Y', αντί να σημειώσει την ώρα και την ημερομηνία, για να διασφαλιστεί η ανωνυμία των συμμετεχόντων.

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
el_GR: Σημείωση: Τα συνηθισμένα πεδία κουπονιών δεν είναι δυνατόν να απεικονιστούν αυτόματα.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
el_GR: Σημείωση: το XSS φιλτράρισμα είναι πάντα απενεργοποιημένο για τον υπερδιαχειριστή.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
el_GR: Σημείωση: Μπορείτε να δώσετε μόνο περιορισμένες άδειες σε άλλους χρήστες, επειδή και οι δικές σας άδειες είναι επίσης περιορισμένες.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
el_GR: Σημείωση: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε την εξίσωση συνάφειας επειδή έχουν οριστεί συνθήκες γι' αυτή την ερώτηση.

en: Nothing to translate on this page
el_GR: Δεν υπάρχει κάτι προς μετάφραση σε αυτή τη σελίδα.

en: Notification & data management
el_GR: Ειδοποιήσεις & Διαχείριση δεδομένων

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Nov
el_GR: Νοε

en: November
el_GR: Νοέμβριος

en: Null values are ignored in calculations
el_GR: Όσες τιμές είναι κενές αγνοούνται στους υπολογισμούς.

en: Number greater than
el_GR: Αριθμός μεγαλύτερος από

en: Number less than
el_GR: Αριθμός μικρότερος από

en: Number of attribute fields to add:
el_GR: Αριθμός πεδίων ιδιοτήτων για προσθήκη:

en: Number of cases
el_GR: Αριθμός περιπτώσεων

en: Number of characters:
el_GR: Αριθμός χαρακτήρων:

en: Number of files greater than
el_GR: Αριθμός αρχείων μεγαλύτερος από

en: Number of files less than
el_GR: Αριθμός αρχείων μικρότερος από

en: Number of participants:
el_GR: Αριθμός συμμετεχόντων:

en: Number of questions/groups:
el_GR: Αριθμός ερωτήσεων/ομάδων

en: Number of records in this query:
el_GR: Σύνολο εγγραφών σε αυτό το ερώτημα:

en: Numbers
el_GR: Αριθμοί

en: Numbers only
el_GR: Μόνο αριθμοί:

en: Numbers only for 'Other'
el_GR: Μόνο αριθμοί για το 'Άλλο'

en: Numerical Input
el_GR: Εισαγωγή αριθμού

en: OK
el_GR: Εντάξει

en: OR
el_GR: Ή

en: Occitan
el_GR: Οξιτανικά

en: Oct
el_GR: Οκτ

en: October
el_GR: Οκτώβριος

en: Off
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Off (Forced by the system administrator)
el_GR: Απενεργοποιημένο (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Offset:
el_GR: Μετατόπιση:

en: Ok
el_GR: Εντάξει

en: Old VV version
el_GR: Παλιά έκδοση VV

en: On
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: On (Forced by the system administrator)
el_GR: Ενεργοποιημένο (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: On errors
el_GR: Σε σφάλματα

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
el_GR: Στις πληροφορίες ζητείται από την ενημέρωση από το limesurvey.org υπήρξε ένα λάθος:

en: Once a survey is activated you can no longer:
el_GR: Με την ενεργοποιήση της έρευνας δεν είναι δυνατά τα εξής:

en: One
el_GR: Ένα

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
el_GR: Ένα ή περισσότερα αρχεία είτε έχουν υπερβεί το όριο μεγέθους των αρχείων είτε δεν έχουν τη σωστή μορφή είτε δεν έχει φορτωθεί ακόμη ο απαραίτητος αριθμός αρχείων. Δεν μπορείτε να συνεχίσετε μέχρις ότου εκπληρωθούν τα παραπάνω.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
el_GR: Μία ή περισσότερες υποχρεωτικές ερωτήσεις δεν έχουν απαντηθεί. Δεν μπορείτε να προχωρήσετε εάν δεν απαντηθούν.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
el_GR: Μία ή περισσότερες ερωτήσεις δεν έχουν απαντηθεί με έγκυρο τρόπο. Δεν μπορείτε να προχωρήσετε μέχρι να απαντηθούν με έγκυρο τρόπο.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
el_GR: Ένα ή περισσότερα αρχεία που ανεβάσατε, δεν έχουν το κατάλληλο μέγεθος ή την κατάλληλη μορφή. Δεν θα είστε σε θέση να προχωρήσετε, έως ότου αυτά τα αρχεία πληρούν τις προϋποθέσεις εγκυρότητας.

en: Online Manual
el_GR: Online εγχειρίδιο

en: Online manual
el_GR: Online εγχειρίδιο

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
el_GR: Μόνο %s νέα πλασματικά κουπόνια προστέθηκαν μετά από %s προσπάθειες.

en: Only CSV files are allowed.
el_GR: Μόνο αρχεία CSV επιτρέπονται.

en: Only Superadmin
el_GR: Μόνο ο Superadmin

en: Only admin
el_GR: Μόνο διαχειριστές

en: Only an integer value may be entered in this field.
el_GR: Μόνο ακέραιες τιμές μπορούν να εισαχθούν σε αυτό το πεδίο.

en: Only answer the following question if:
el_GR: Απαντήστε μόνο την παρακάτω ερώτηση εάν:

en: Only answer this if the following conditions are met:
el_GR: Απαντήστε μόνο αν οι εξής συνθήκες ισχύουν:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
el_GR: Απαντήστε μόνο αυτή την ερώτηση για τα αντικείμενα που δεν επιλέξατε στην ερώτηση %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
el_GR: Απαντήστε μόνο αυτή την ερώτηση για τα αντικείμενα που επιλέξατε στην ερώτηση %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
el_GR: Απαντήστε αυτή την ερώτηση, μόνο αν ισχύουν οι παρακάτω συνθήκες:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
el_GR: Μόνο καταχωρίσεις εξαγωγής που περιέχουν αυτή τη γραμμή στη διεύθυνση email.

en: Only integer values may be entered in these fields.
el_GR: Μόνο ακέραιες τιμές μπορούν να εισαχθούν σε αυτά τα πεδία.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
el_GR: Μόνο αριθμοί μπορούν να εισαχθούν στο '%s' συνοδευτικό πεδίο κειμένου.

en: Only numbers may be entered in these fields.
el_GR: Μόνο αριθμοί μπορούν να καταχωρηθούν σε αυτά τα πεδία.

en: Only numbers may be entered in this field.
el_GR: Σε αυτό το πεδίο μπορείτε να καταχωρίσετε μόνον αριθμούς.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
el_GR: Μόνο ένα CSV χαρακτηριστικό έχει αντιστοιχηθεί με το κεντρικό χαρακτηριστικό.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
el_GR: Μόνο ένα κεντρικό χαρακτηριστικό χαρτογραφήθηκε με χαρακτηριστικό κλειδάριθμου.

en: Only previous pages answers are available
el_GR: Μόνο οι απαντήσεις των προηγούμενων σελίδων είναι διαθέσιμες

en: Only show question
el_GR: Εμφάνιση μόνο της ερώτησης

en: Only variables can be assigned values
el_GR: Μόνο σε μεταβλητές μπορούν να εκχωρηθούν τιμές.

en: Oops, There was an error deleting the file
el_GR: Οπς! Διαπιστώθηκε ένα σφάλμα κατά τη διαγραφή του αρχείου.

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
el_GR: Άνοιγμα αρχείου σύνταξης στο SPSS σε μορφή Unicode

en: Open-access mode:
el_GR: Λειτουργία ανοιχτής πρόσβασης:

en: OpenStreetMap via MapQuest
el_GR: OpenStreetMap μέσω MapQuest

en: Option 'Other':
el_GR: Έπιλογή 'Άλλο':

en: Optional
el_GR: Προαιρετικό

en: Optional Question
el_GR: Προαιρετική ερώτηση

en: Optional fields:
el_GR: Προαιρετικά πεδία:

en: Optional modules
el_GR: Προαιρετικά πρόσθετα

en: Order - like 3)
el_GR: Ταξινόμηση - όπως το 3)

en: Ordinal
el_GR: Τακτικό

en: Organize question groups/questions
el_GR: Οργάνωση ομάδων/ερωτήσεων της ερώτησης

en: Orientation
el_GR: Προσανατολισμός

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Other comment
el_GR: Άλλο σχόλιο

en: Other files:
el_GR: Άλλα αρχεία:

en: Other:
el_GR: Άλλο:

en: Outdated
el_GR: Ληγμένο

en: Output format
el_GR: Μορφή εξαγόμενου

en: Output options
el_GR: Επιλογές εξαγωγής

en: Overall assessment score
el_GR: Συνολική βαθμολογία αξιολόγησης

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
el_GR: Αντικατάσταση τιμών υπαρχόντων χαρακτηριστικών εάν ο συμμετέχων υπάρχει ήδη;

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
el_GR: Αντικατάσταση των αυτόματα αντιστοιχισμένων τιμών των χαρακτηστικών, εάν ο συμμετέχων υπάρχει ήδη;

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
el_GR: Αντικατάσταση τιμών των τυπικών πεδίων, εάν ο συμμετέχων υπάρχει ήδη;

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
el_GR: Αντικατάσταση τιμών υπάρχοντος χαρακτηριστικού κλειδάριθμου εάν βρεθεί διπλότυπος συμμετέχοντας;

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
el_GR: Αντικατάσταση των υπαρχόντων τιμών των χαρακτηστικών των κουπονιών, εάν ο συμμετέχων υπάρχει ήδη;

en: Owner
el_GR: Κάτοχος

en: Owner ID
el_GR: ID κατόχου

en: PDF export
el_GR: Εξαγωγή σε PDF

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
el_GR: Γραμμή επικεφαλίδας του PDF (εάν παραμείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το όνομα της έρευνας):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
el_GR: Τίτλος επικεφαλίδας του PDF (εάν παραμείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το όνομα του ιστότοπου):

en: PDF questions in bold:
el_GR: PDF ερωτήσεις με έντονα γράμματα:

en: PHP PDO driver library
el_GR: Βιβλιοθήκη οδηγού PHP PDO

en: PHP mbstring library
el_GR: Βιβλιοθήκη PHP mbstring

en: PHP version
el_GR: Έκδοση PHP

en: PHP version is only %s
el_GR: Η έκδοση της PHP είναι μόνο %s

en: PHP version required:
el_GR: PHP έκδοση που απαιτείται

en: PHP/PECL JSON library
el_GR: Βιβλιοθήκη PHP/PECL JSON

en: PHP_CURL library not loaded
el_GR: Η βιβλιοθήκη PHP_CURL δεν φορτώθηκε.

en: Pad a string to a certain length with another string
el_GR: Επικάλυψη μιας συμβολοσειρά σε συγκεκριμένο μήκος με μια άλλη συμβολοσειρά.

en: Page format:
el_GR: Διαμόρφωση σελίδας:

en: Page orientation:
el_GR: Προσανατολισμός σελίδας:

en: Panel integration
el_GR: Ενσωμάτωση πίνακα

en: Parameter
el_GR: Παράμετρος

en: Parameter name:
el_GR: Όνομα παραμέτρου:

en: Partial
el_GR: Μερικό

en: Partial (saved) responses
el_GR: Ημιτελείς (αποθηκευμένες) απαντήσεις

en: Participant
el_GR: Συμμετέχων

en: Participant ID
el_GR: ID συμμετέχοντα

en: Participant attributes to create
el_GR: Χαρακτηριστικά συμμετέχοντα για δημιουργία

en: Participant may save and resume later:
el_GR: Ο συμμετέχων μπορεί να αποθηκεύει και να συνεχίζει αργότερα:

en: Participants can save partially finished surveys
el_GR: Οι συμμετέχοντες έχουν δυνατότητα αποθήκευσης ημιτελούς έρευνας

en: Participants may print answers:
el_GR: Συμμετέχοντες μπορούν να τυπώσουν τις απαντήσεις:

en: Participants owned by you
el_GR: Συμμετέχοντες που ανήκουν σε εσένα

en: Participants shared with you
el_GR: Συμμετέχοντες που έχουν μοιρασθεί μαζί σου

en: Participants you have shared
el_GR: Συμμετέχοντες που έχεις μοιράσει πράγματα μαζί τους

en: Pashto
el_GR: Παστού

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Password:
el_GR: Κωδικός πρόσβασης:

en: Passwords do not match!
el_GR: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν μεταξύ τους!

en: Percentage
el_GR: Ποσοστό

en: Percentage of total:
el_GR: Ποσοστό συνόλου:

en: Permission
el_GR: Δικαίωμα

en: Permission to activate/deactivate a survey
el_GR: Δικαίωμα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης έρευνας

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
el_GR: Άδεια για δημιουργία δικών σας συμμετεχόντων στην κεντρική βάση δεδομένων (για τους οποίους όλες οι άδειες θα δίνονται αυτόματα) και προβολή, ενημέρωση και διαγραφή συμμετεχόντων από άλλους χρήστες.

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
el_GR: Άδεια για δημιουργία ερευνών (για τα οποία όλες οι άδειες δίνονται αυτόματα) και προβολή, ενημέρωση και διαγραφή ερευνών από άλλους χρήστες.

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
el_GR: Άδεια για δημιουργία (καταχώριση δεδομένων/προβολή/ενημέρωση/διαγραφή/εισαγωγή/εξαγωγή απαντήσεων).

en: Permission to create, view, update and delete user groups
el_GR: Άδεια για δημιουργία, προβολή, ενημέρωση και διαγραφή ομάδων χρηστών.

en: Permission to create, view, update and delete users
el_GR: Άδεια για δημιουργία, προβολή, ενημέρωση και διαγραφή χρηστών.

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
el_GR: Άδεια για δημιουργία, προβολή, ενημέρωση, διαγραφή, εξαγωγή και εισαγωγή ετικετών ή σετ ετικετών.

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
el_GR: Άδεια για δημιουργία, προβολή, ενημέρωση, διαγραφή και εξαγωγή προτύπων.

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
el_GR: Άδεια για προβολή/ενημέρωση/εισαγωγή/εξαγωγή καταχωρήσεων κουπονιών

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
el_GR: Άδεια για δημιουργία/προβολή/ενημέρωση/διαγραφή κανόνων αξιολόγησης που αφορούν μια έρευνα.

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
el_GR: Άδεια για δημιουργία/προβολή/ενημέρωση/διαγραφή ποσοστώσεων που αφορούν μια έρευνα.

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
el_GR: Άδεια για δημιουργία/προβολή/ενημέρωση/διαγραφή/εισαγωγή/εξαγωγή ερωτήσεων, ομάδων, απαντήσεων και συνθηκών που αφορούν ένα ερωτηματολόγιο

en: Permission to delete a survey
el_GR: Δικαίωμα διαγραφής έρευνας

en: Permission to modify survey security settings
el_GR: Δικαίωμα για τροποποίηση των ρυθμίσεων ασφαλείας της έρευνας

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
el_GR: Άδεια για προβολή και ενημέρωση των μεταφράσεων, με τη χρήση της λειτουργίας γρήγορης μετάφρασης

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
el_GR: Άδεια για προβολή και ενημέρωση γενικών ρυθμίσεων και πρόσθετων και διαγραφή και εισαγωγή πρόσθετων.

en: Permission to view statistics
el_GR: Δικαίωμα προβολής στατιστικών

en: Permissions were successfully updated.
el_GR: Τα δικαιώματα ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Persian
el_GR: Περσικά

en: Pie chart
el_GR: Διάγραμμα πίτας

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
el_GR: Με την τοποθέτηση ερωτήσεων σε μια καθορισμένη και τυχαιοποιημένη ομάδα, όλες οι ερωτήσεις που περιλαμβάνονται στην ομάδα αυτή θα εμφανιστούν σε μια τυχαία σειρά

en: Placeholder fields
el_GR: Πεδία αντικατάστασης

en: Please <a href="%s">log in</a>.
el_GR: Παρακαλώ <a href="%s">συνδεθείτε</a>

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε λίγο και προσπαθήστε ξανά σε περίπου 10 λεπτά

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
el_GR: Παρακάλω ελέγξτε τυχόν προβλήματα στα ανωτέρω και μετά προχωρήστε στο επόμενο βήμα

en: Please check at least one item.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα στοιχείο.

en: Please check the directory permissions.
el_GR: Παρακαλώ ελέξτε τα δικαιώματα πρόσβασης του φακέλου.

en: Please check the format of your answer.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε τη μορφοποίηση της απάντησής σας.

en: Please check the matching combinations.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε τους συνδυασμούς αντιστοιχίσεων.

en: Please check these settings now:
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε αυτές τις ρυθμίσεις τώρα:

en: Please choose
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Please choose *all* that apply:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε *όλα* όσα ισχύουν:

en: Please choose *only one* of the following:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε *μόνο ένα* από τα παρακάτω:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε όλα όσα ισχύουν και αφήστε κάποιο σχόλιο:

en: Please choose at least %s items.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον %s στοιχεία.

en: Please choose no more than %s items.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε όχι περισσότερα από %s στοιχεία.

en: Please choose one option.
el_GR: Παρακαλώ κάντε μία επιλογή.

en: Please choose the appropriate response for each item:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε την κατάλληλη απάντηση για κάθε στοιχείο:

en: Please choose the label sets you want to export:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τα σετ ετικετών προς εξαγωγή:

en: Please choose...
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
el_GR: Παρακαλώ κάντε κλικ και σύρετε τις λαβές του επιλογέα για να εισάγετε την απάντησή σας.

en: Please complete all parts of the date.
el_GR: Παρακαλώ συμπλήρώσετε όλα τα τμήματα της ημερομηνίας.

en: Please confirm
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε το κουπόνι απαντώντας στην παρακάτω ερώτηση ασφαλείας και πατήσετε το κουμπί 'Συνέχεια'.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
el_GR: Για περαιτέρω βοήθεια, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον %s ( %s )

en: Please contact %s to report this problem.
el_GR: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το %s για να αναφέρετε το πρόβλημα.

en: Please contact the LimeSurvey team.
el_GR: Παρακαλώ επικοινωνήστε με την ομάδα του LimeSurvey

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
el_GR: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του LimeSurvey για τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Please continue with populating the database.
el_GR: Παρακαλώ συνεχίστε συμπληρώνοντας τη βάση δεδομένων.

en: Please enter a date:
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια ημερομηνία:

en: Please enter only numbers.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μόνον αριθμούς.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε τις ρυθμίσεις της βάσης δεδομένων που θέλετε να χρησιμοποιήσετε στο LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
el_GR: Παρακαλώ καταχωρήστε τα σχόλιά σας εδώ

en: Please explain something in detail:
el_GR: Παρακαλώ εξηγήστε με λεπτομέρειες:

en: Please fax your completed survey to:
el_GR: Παρακαλώ στείλτε με fax τη συμπληρωμένη σας έρευνα στο:

en: Please fill in %s answers
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε %s απαντήσεις

en: Please fill in at least %s answers
el_GR: Παρακαλώ καταχωρίστε τουλάχιστον %s απαντήσεις

en: Please fill in at least one answer
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε τουλάχιστον μια απάντηση

en: Please fill in at most %s answers
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε το πολύ %s απαντήσεις

en: Please fill in at most one answer
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε το πολύ μία απάντηση

en: Please fill in from %s to %s answers.
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε από %s μέχρι %s απαντήσεις.

en: Please fix this error in your database and try again
el_GR: Παρακαλώ διορθώστε αυτό το σφάλμα στη βάση δεδομένων σας και ξαναπροσπαθήστε.

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
el_GR: Παρακαλώ κάνετε υπόμονή και προσπαθήστε πάλι σε 30 λεπτά. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

en: Please log in first.
el_GR: Παρακαλώ συνδεθείτε

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
el_GR: Σημειώστε ότι αν περαστούν απαντήσεις στην έρευνα και θέλετε να προσθέσετε ή να διαγράψετε ερωτήσεις ή ομάδες ερωτήσεων ή να αλλάξετε τις παραπάνω ρυθμίσεις, πρέπει να απενεργοποιηθεί η έρευνα, πράγμα που σημαίνει ότι όλα τα δεδομένα θα μεταφερθούν σε ξεχωριστό πίνακα.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
el_GR: Παρακαλώ αριθμήστε κάθε κελί με σειρά προτίμησης από το 1 μέχρι το

en: Please select %s answers
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε %s απαντήσεις.

en: Please select a file to import!
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε αρχείο για εισαγωγή

en: Please select a language:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε γλώσσα:

en: Please select a user first
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ένα χρήστη πρώτα

en: Please select a user group first
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε μια ομάδα χρηστών πρώτα

en: Please select an answer for each combination.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε μια απάντηση για κάθε συνδυασμό.

en: Please select at least %s answers
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον %s απαντήσεις

en: Please select at least one answer
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μία απάντηση

en: Please select at least one file for deletion
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα αρχείο προς διαγραφή

en: Please select at least one file for download
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα αρχείο για λήψη

en: Please select at least one item
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα αντικείμενο

en: Please select at most %s answers
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε το πολύ %s απαντήσεις

en: Please select at most one answer
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε το πολύ μία απάντηση

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε φίλτρα και κάντε κλικ στο πλήκτρο "Προβολή στατιστικών" για να τα δημιουργήσετε.

en: Please select from %s to %s answers.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε από %s μέχρι %s απαντήσεις.

en: Please select one answer
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε μια απάντηση

en: Please select your preferred language:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τη γλώσσα που επιθυμείτε:

en: Please submit by %s
el_GR: Παρακαλώ υποβάλλετε με %s

en: Please upload %s files
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε %s αρχεία.

en: Please upload %s more file(s).
el_GR: Παρακαλώ αποστείλετε %s περισσότερα αρχεία.

en: Please upload at least %s files
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε τουλάχιστον %s αρχεία.

en: Please upload at least one file
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε τουλάχιστον ένα αρχείο.

en: Please upload at most %s files
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε το πολύ %s αρχεία.

en: Please upload at most one file
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε το πολύ ένα αρχείο.

en: Please upload between %s and %s files
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε από %s μέχρι %s αρχεία.

en: Please upload one file
el_GR: Παρακαλώ φορτώστε ένα αρχείο.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε τις παρακάτω πληροφορίες, προτού συνεχίσετε με την αναβάθμιση της βάσης δεδομένων:

en: Please wait, loading data...
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε, φόρτωση δεδομένων...

en: Please write your answer here:
el_GR: Παρακαλώ γράψτε την απάντησή σας εδώ:

en: Please write your answer(s) here:
el_GR: Παρακαλώ γράψτε την/τις απάντηση(εις) εδώ:

en: Plugin
el_GR: Πρόσθετο

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
el_GR: Λείπει το πρόσθετο '%s' και έχει αφαιρεθεί από τη βάση δεδομένων.

en: Plugin is not active
el_GR: Το plugin δεν είναι ενεργό

en: Plugin manager
el_GR: Διαχειριστής πρόσθετων

en: Plugin was activated.
el_GR: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε.

en: Plugin was deactivated.
el_GR: Το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε.

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Polar chart
el_GR: Κυκλικό γράφημα

en: PolarArea
el_GR: Περιοχή κυκλικού γραφήματος

en: Polish
el_GR: Πολωνικά

en: Polish (Informal)
el_GR: Πολωνικά (ανεπίσημα)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
el_GR: Ανεπαρκώς ολοκληρωμένη έκφραση - αναμενόταν μια σταθερά ή μια μεταβλητή.

en: Populate database
el_GR: Συμπλήρωση της βάσης δεδομένων

en: Popup
el_GR: Αναδυόμενο

en: Popup HTML editor
el_GR: Αναδυόμενος επεξεργαστής HTML

en: Portrait
el_GR: Κάθετος

en: Portuguese
el_GR: Πορτογαλικά

en: Portuguese (Brazilian)
el_GR: Πορτογαλικά (Βραζιλίας)

en: Position
el_GR: Θέση

en: Position:
el_GR: Θέση:

en: Pre-installation check
el_GR: Έλεγχος πριν την εγκατάσταση

en: Pre-installation check for LimeSurvey
el_GR: Προ-εγκατάσταση ελέγχου για LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
el_GR: Προ-απεικονισμένα χαρακτηριστικά

en: Predefined
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Prefix for list items
el_GR: Πρόθημα για τα αντικείμενα της λίστας

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
el_GR: Πρόθημα|Επίθημα για πτυσσόμενες λίστες

en: Present answer options in reverse order
el_GR: Παρουσίαση απαντήσεων σε αντεστραμμένη σειρά

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
el_GR: Εμφάνιση ως πλαίσια εισαγωγής κειμένου αντί για πτυσσόμενες λίστες

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
el_GR: Εμφανίζει χειριστήρια κυλιόμενου μενού  αντί για πλήκτρα επιλογής.

en: Present subquestions/answer options in random order
el_GR: Επιλογές παρούσας υποερώτησης/απαντησης σε τυχαία σειρά

en: Presentation
el_GR: Παρουσίαση

en: Presentation & navigation
el_GR: Παρουσίαση & Πλοήγηση

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Preview question
el_GR: Προηγούμενη ερώτηση

en: Preview question group
el_GR: Προεπισκόπηση ομάδας ερωτήσεων

en: Preview survey
el_GR: Προεπισκόπηση έρευνας

en: Preview:
el_GR: Προεπισκόπηση:

en: Previous
el_GR: Προηγούμενη

en: Previous answer fields
el_GR: Πεδία προηγούμενης απάντησης

en: Previous century
el_GR: Προηγούμενος αιώνας

en: Previous decade
el_GR: Προηγούμενη δεκαετία

en: Previous month
el_GR: Προηγούμενος μήνας

en: Previous questions
el_GR: Προηγούμενες ερωτήσεις

en: Previous session is set to be finished.
el_GR: Η προηγούμενη συνεδρία έχει οριστεί να λήξει.

en: Previous year
el_GR: Προηγούμενος χρόνος

en: Print your answers.
el_GR: Εκτύπωση των απαντήσεών σας

en: Prior to 16
el_GR: Κάτω από 16

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: Progress
el_GR: Πρόοδος

en: Public statistics:
el_GR: Δημόσια στατιστικά

en: Publication & access control
el_GR: Δημοσίευση & Πρόσβαση

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
el_GR: Δημοσίευση του API στο /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
el_GR: Πουντζάμπι

en: Q1 and Q3 calculated using %s
el_GR: Τα Q1 και Q3 υπολογίστηκαν χρησιμοποιώντας %s

en: Question
el_GR: Ερώτηση

en: Question ID
el_GR: ID ερώτησης

en: Question Type:
el_GR: Τύπος ερώτησης:

en: Question attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό ερώτησης

en: Question attributes
el_GR: Ιδιότητες ερώτησης

en: Question attributes:
el_GR: Ιδιότητες ερωτήσεων:

en: Question by Question
el_GR: Μια ερώτηση ανά σελίδα

en: Question code
el_GR: Κωδικός ερώτησης

en: Question code %s was updated to %s.
el_GR: Ο κωδικός της ερώτησης %s ενημερώθησε σε %s.

en: Question code / ID
el_GR: Κωδικός ερώτησης / ID

en: Question code may not be empty.
el_GR: Ο κωδικός της ερώτησης δεν μπορεί να είναι κενός.

en: Question code:
el_GR: Κωδικός ερώτησης:

en: Question codes must be unique.
el_GR: Οι κωδικοί των ερωτήσεων πρέπει να είναι μοναδικοί.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
el_GR: Οι κωδικοί των ερωτήσεων πρέπει να ξεκινούν με ένα γράμμα και μπορεί να περιέχουν μόνον αλφαριθμητικούς χαρακτήρες.

en: Question codes were successfully regenerated.
el_GR: Οι κωδικοί των ερωτήσεων αναδημιουργήθηκαν επιτυχώς.

en: Question could not be created with error on %s: %s
el_GR: Η ερώτηση δεν μπορεί να δημιουργηθεί με σφάλμα στο %s: %s

en: Question could not be created.
el_GR: Η ερώτηση δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
el_GR: Η ερώτηση δεν μπορεί να διαγραφεί. Υπάρχουν συνθήκες για άλλες ερωτήσεις που βασίζονται σε αυτή την ερώτηση. Πρέπει πρώτα να διαγράψετε αυτές τις συνθήκες και μετά την ερώτηση αυτή.

en: Question could not be updated
el_GR: Η ερώτηση δεν στάθηκε δυνατό να ενημερωθεί

en: Question could not be updated with error on %s: %s
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της ερώτησης με λάθος στο  %s: %s

en: Question could not be updated.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της ερώτησης.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της ερώτησης. Υπάρχουν συνθήκες σε άλλες ερωτήσεις που βασίζονται στις απαντήσεις αυτής της ερώτησης και η αλλαγή του τύπου της ερώτησης θα προκαλέσει προβλήματα. Θα πρέπει να διαγράψετε αυτές τις συνθήκες πριν αλλάξετε τον τύπο της ερώτησης αυτής.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
el_GR: Η ερώτηση δεν ενημερώθηκε. Υπάρχουν συνθήκες σε άλλες ερωτήσεις οι οποίες εξαρτώνται από τις απαντήσεις αυτής της ερώτησης. Η αλλαγή του τύπου της ερώτησης θα δημιουργήσει πρόβλημα. Πρέπει να διαγραφούν οι συνθήκες, πριν γίνει αλλαγή στον τύπο της ερώτησης.

en: Question group
el_GR: Ομάδα ερωτήσεων

en: Question group import is complete.
el_GR: Η εισαγωγή της ομάδας ερωτήσεων ολοκληρώθηκε.

en: Question group import summary
el_GR: Περίληψη εισαγωγής ομάδας ερωτήσεων

en: Question group successfully saved.
el_GR: Η ομάδα ερωτήσεων αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Question group was not saved.
el_GR: Η ομάδα ερωτήσεων δεν αποθηκεύτηκε.

en: Question group:
el_GR: Ομάδα ερώτησης:

en: Question groups
el_GR: Ομάδες ερωτήσεων

en: Question groups in this survey
el_GR: Ομάδες ερωτήσεων σε αυτή την έρευνα

en: Question help
el_GR: Βοήθεια ερώτησης

en: Question import is complete.
el_GR: Η προσθήκη της ερώτησης ολοκληρώθηκε.

en: Question import summary
el_GR: Περίληψη εισαγωγής ερώτησης

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
el_GR: Η ερώτηση στη γλώσσα %s δεν είναι δυνατόν να δημιουργηθεί με σφάλμα στο %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
el_GR: Η ερώτηση στη γλώσσα %s δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί.

en: Question index
el_GR: Ευρετήριο ερωτήσεων

en: Question is added to target (result is set to database default value).
el_GR: Η ερώτηση προστέθηκε στο στόχο (το αποτέλεσμα ορίστηκε στην προκαθορισμένη τιμή της βάσης δεδομένων).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
el_GR: Η ερώτηση μετακινήθηκε σε άλλη ομάδα (το αποτέλεσμα εισήχθη σωστά).

en: Question is removed from target (result is ignored).
el_GR: Η ερώτηση έχει αφαιρεθεί από τον στόχο (το αποτέλεσμα θα αγνοηθεί).

en: Question preview
el_GR: Προεπισκόπηση ερώτησης

en: Question selection
el_GR: Επιλογή ερώτησης

en: Question summary
el_GR: Σύνοψη ερώτησης

en: Question time
el_GR: Χρόνος ερώτησης

en: Question title
el_GR: Τίτλος ερώτησης

en: Question type
el_GR: Τύπος ερώτησης:

en: Question type selector:
el_GR: Επιλογέας τύπου ερώτησης:

en: Question validation equation
el_GR: Εξίσωση επικύρωσης ερώτησης

en: Question validation tip
el_GR: Υπόδειξη επικύρωσης της ερώτησης

en: Question was successfully added.
el_GR: Η ερώτηση προστέθηκε με επιτυχία.

en: Question was successfully deleted.
el_GR: Η ερώτηση διαγράφτηκε επιτυχώς.

en: Question was successfully saved.
el_GR: Η ερώτηση αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Question:
el_GR: Ερώτηση:

en: Question:
el_GR: Ερώτηση:

en: Questions
el_GR: Ερωτήσεις

en: Questions in group:
el_GR: Ερωτήσεις σε ομάδες:

en: Questions in this survey
el_GR: Ερωτήσεις σε αυτή την έρευνα

en: Questions with conditions to this group
el_GR: Ερωτήσεις με συνθήκες σε αυτήν την ομάδα

en: Quick CSV report
el_GR: Γρήγορη αναφορά CSV

en: Quick add...
el_GR: Γρήγορη προσθήκη...

en: Quick statistics
el_GR: Γρήγορες αναφορές

en: Quick translation
el_GR: Γρήγορη μετάφραση

en: Quick-add answers
el_GR: Γρήγορη προσθήκη απαντήσεων

en: Quick-add conditions
el_GR: Γρήγορη προσθήκη συνθηκών

en: Quick-add subquestion or answer items
el_GR: Γρήγορη εισαγωγή αντικειμένων υποερωτήσεων ή ερωτήσεω

en: Quick-translation
el_GR: Γρήγορη μετάφραση

en: Quota action
el_GR: Ενέργεια ποσόστωσης

en: Quota could not be added!
el_GR: Δεν μπορεί να προστεθεί ποσόστωση!

en: Quota language settings:
el_GR: Ρυθμίσεις γλώσσας ποσοστώσεων:

en: Quota members:
el_GR: Μέλη ποσοστώσεων:

en: Quota message (%s)
el_GR: Μήνυμα ποσόστωσης (%s)

en: Quota message:
el_GR: Μήνυμα ποσόστωσης:

en: Quota name
el_GR: Όνομα ποσόστωσης

en: Quota name (%s)
el_GR: Όνομα ποσόστωσης (%s)

en: Quota with ID %s was deleted
el_GR: Η ποσόστωση με id %s διαγράφηκε

en: Quotas
el_GR: Ποσοστώσεις

en: Quote meta characters
el_GR: Μετα-χαρακτήρες ερωτήματος.

en: R (data file)
el_GR: R (αρχείο δεδομένων)

en: R (syntax file)
el_GR: R (αρχείο σύνταξης)

en: RANK
el_GR: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

en: RPC interface enabled:
el_GR: Ενεργοποιημένη επιφάνεια διεπαφής RPC:

en: Radar
el_GR: Ραντάρ

en: Radio list
el_GR: Λίστα επιλογής

en: Random order
el_GR: Τυχαία σειρά

en: Random order:
el_GR: Τυχαία σειρά:

en: Randomization group name
el_GR: Όνομα τυχαιοποιημένης ομάδας:

en: Randomization group:
el_GR: Ομάδα τυχαιοποίησης:

en: Randomize on each page load
el_GR: Κάνε τυχαία επιλογή σε κάθε φόρτωση της σελίδας

en: Range
el_GR: Εύρος

en: Rank %s
el_GR: Ταξινόμηση %s

en: Rank header
el_GR: Επικεφαλίδα ταξινόμησης

en: Ranking
el_GR: Ταξινόμηση

en: Reason:
el_GR: Λόγος:

en: Recommended
el_GR: Προτείνεται

en: Record Deleted
el_GR: Η εγγραφή έχει διαγραφεί

en: Records displayed:
el_GR: Eμφανιζόμενες εγγραφές:

en: Records imported
el_GR: Οι εγγραφές εισήχθησαν

en: Recover your password
el_GR: Ανάκτηση του κωδικού πρόσβασης

en: Referrer URL
el_GR: URL αναφοράς

en: Referrer URL will be saved.
el_GR: Το URL αναφοράς θα αποθηκεύονται

en: Regenerate question codes
el_GR: Επαναδημιουργία κωδικών των ερωτήσεων

en: Registration
el_GR: Εγγραφή

en: Registration attachments:
el_GR: Συνημμένα επιβεβαίωσης:

en: Registration email
el_GR: Email εγγραφής

en: Registration email body
el_GR: Σώμα email εγγραφής

en: Registration email body:
el_GR: Σώμα email εγγραφής:

en: Registration email subject
el_GR: Θέμα email εγγραφής

en: Registration email subject:
el_GR: Θέμα email εγγραφής:

en: Regular expression
el_GR: Κανονική έκφραση

en: Regular update
el_GR: Κανονική ενημέρωση

en: Relevance
el_GR: Συνάφεια

en: Relevance [Validation] (Default value)
el_GR: Συνάφεια [Validation] (Default value)

en: Relevance equation:
el_GR: Εξίσωση σχέσης:

en: Relevance help for printable survey
el_GR: Συναφής βοήθεια για την εκτυπώσιμη έρευνα

en: Relevance:
el_GR: Σχέση:

en: Reload URL
el_GR: Επαναφόρτωση URL

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
el_GR: Επαναφορτώστε την έρευνά σας πατώντας στον ακόλουθο σύνδεσμο ή επικολλώντας τον στον περιηγητή σας:

en: Reloading screen. Please wait.
el_GR: Επαναφόρτωση οθόνης. Παρακαλώ περιμένετε.

en: Remaining
el_GR: Απομένουν

en: Remaining updates:
el_GR: Αριθμός ενημερώσεων που απομένουν:

en: Reminder
el_GR: Υπενθύμιση

en: Reminder Email:
el_GR: Email υπενθύμισης:

en: Reminder attachments:
el_GR: Συνημμένα υπενθύμισης:

en: Reminder count
el_GR: Αριθμός υπενθύμισεων

en: Reminder count:
el_GR: Αριθμός υπενθυμίσεων:

en: Reminder email
el_GR: Email υπενθύμισης

en: Reminder email body
el_GR: Σώμα email υπενθύμισης

en: Reminder email body:
el_GR: Σώμα email υπενθύμισης:

en: Reminder email subject
el_GR: Θέμα email υπενθύμισης

en: Reminder email subject:
el_GR: Θέμα μηνύματος υπενθύμισης:

en: Reminder sent to:
el_GR: Η υπενθύμιση στάλθηκε στον:

en: Reminder sent?
el_GR: Η υπενθύμιση στάλθηκε;

en: Reminder status:
el_GR: Κατάσταση υπενθύμισης:

en: Reminder to participate in a survey
el_GR: Υπενθύμιση συμμετοχής στην έρευνα

en: Reminder(s) sent
el_GR: Οι υπενθυμίσεις στάλθηκαν

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
el_GR: Ο απομακρυσμένος έλεγχος είναι διαθέσιμος με τη χρήση του %s για μεταφορά και επίδειξη της παρακάτω λειτουργικότητας:

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
el_GR: Αυτόματη αφαίρεση κειμένου ή αποεπιλογή πλαισίου ελέγχου

en: Rename
el_GR: Μετονομασία

en: Renumber the new record.
el_GR: Επαναρίθμηση νέας εγγραφής.

en: Repeat a string
el_GR: Επανάληψη string

en: Repeat password:
el_GR: Επανάληψη κωδικού πρόσβασης:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
el_GR: Επανάληψη επικεφαλίδων, σε μια διάταξη ερωτήσεων, κάθε Χ υποερωτήσεις:

en: Replace
el_GR: Αντικατάσταση

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
el_GR: Αντικατάσταση όλων των περιστατικών μιας συμβολοσειρά αναζήτησης με μια συμβολοσειρά αντικατάστασης.

en: Replace answers in file in the existing record.
el_GR: Αντικατάσταση απαντήσεων στο αρχείο της υπάρχουσας εγγραφής.

en: Replace choice header (default: "%s")
el_GR: Αντικατάσταση επικεφαλίδας επιλογών (προκαθορισμένη: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
el_GR: Αντικατάσταση επικεφαλίδας ταξινόμησης (προκαθορισμένη: "%s")

en: Replace the existing record.
el_GR: Αντικατάσταση υπάρχουσας εγγραφής.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
el_GR: Αντικαθιστά την ετικέτα της απάντησης 'Άλλο:' με προσαρμοσμένο κείμενο

en: Report and skip the new record.
el_GR: Αναφορά και αγνόηση της νέας εγγραφής.

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Reset
el_GR: Μηδενισμός

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
el_GR: Επαναφορά όλων των κουπονιών σε κατάσταση 'αχρησιμοποίητο'

en: Reset answers and token completed state
el_GR: Εκ νέου ρύθμιση των απαντήσεων και των κουπονιών σε κατάσταση ολοκλήρωσης

en: Reset conditions
el_GR: Επαναφορά συνθηκών

en: Reset conditions/relevance?
el_GR: Επαναφορά συνθηκών/σχέσης;

en: Reset start/end date/time?
el_GR: Επαναφορά έναρξη/τέλος ημερομηνία/ώρα;

en: Reset the completed answers to the incomplete state
el_GR: Εκ νέου ρύθμιση όλων των ολοκληρωμένων απαντήσεων ως μη ολοκληρωμένες

en: Reset this template
el_GR: Διαγραφή αυτού του πρότυπου

en: Reset to default boxes
el_GR: Επαναφορά προκαθορισμένων πλαισίων

en: Resources
el_GR: Πόροι

en: Resources Import Summary
el_GR: Αναφορά εισαγωγής πόρων

en: Resources import summary
el_GR: Σύνοψη εισαγωγής πόρων

en: Response
el_GR: Απάντηση

en: Response ID
el_GR: ID απάντησης

en: Response filters
el_GR: Φίλτρα απαντήσεων

en: Response import summary
el_GR: Περίληψη εισαγωγής απάντησης

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
el_GR: Απάντηση υποβολής έρευνας {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
el_GR: Υποβολή απάντησης για την έρευνα {SURVEYNAME} με αποτελέσματα.

en: Response summary
el_GR: Περίληψη απαντήσεων

en: Responses
el_GR: Απαντήσεις

en: Responses & statistics
el_GR: Απαντήσεις & στατιστικά

en: Responses containing
el_GR: Απαντήσεις που περιέχουν

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
el_GR: Οι απαντήσεις αυτής της έρευνας ΔΕΝ είναι ανώνυμες

en: Responses to this survey are anonymized.
el_GR: Οι απαντήσεις αυτής της έρευνας θα είναι ανώνυμες

en: Responses will be date stamped.
el_GR: Θα γίνεται χρονοσήμανση των απαντήσεων.

en: Responses will have the IP address logged
el_GR: Οι απαντήσεις θα έχουν καταχωρημένη τη διεύθυνση IP.

en: Responses will have their referring URL logged.
el_GR: Οι απαντήσεις θα έχουν καταχωρημένo το αναφερόμενο URL.

en: Responses will not be date stamped.
el_GR: Δε θα γίνεται χρονοσήμανση των απαντήσεων

en: Responses will not have the IP address logged.
el_GR: Οι απαντήσεις δεν θα έχουν καταχωρημένη τη διεύθυνση IP.

en: Responses will not have their referring URL logged.
el_GR: Οι απαντήσεις δεν θα έχουν καταχωρημένo το αναφερόμενο URL.

en: Restore
el_GR: Αποκατάσταση

en: Restore options
el_GR: Επαναφορά επιλογών

en: Restrict input to integer values
el_GR: Περιορισμός

en: Result
el_GR: Αποτέλεσμα

en: Results
el_GR: Αποτελέσματα

en: Results from LDAP Query.
el_GR: Αποτελέσματα για το LDAP ερώτημα.

en: Resume later
el_GR: Συνέχεια αργότερα

en: Return a formatted string
el_GR: Επιστροφή μορφοποιημένης συμβολοσειράς.

en: Return comma-separated list of values
el_GR: Επιστρέφει λίστα τιμών διαχωρισμένων με κόμμα.

en: Return current UNIX timestamp
el_GR: Επιστροφή σφραγίδας χρόνου τρέχοντος UNIX.

en: Return part of a string
el_GR: Επιστροφή μέρους μιας συμβολοσειράς.

en: Return to admin home
el_GR: Επιστροφή στον πίνακα ελέγχου

en: Return to label set administration
el_GR: Επιστροφή στη διαχείριση σετ ετικετών

en: Return to question list
el_GR: Επιστροφή στη λίστα ερωτήσεων

en: Return to survey
el_GR: Επιστροφή στην έρευνα

en: Return to survey administration
el_GR: Επιστροφή στη σελίδα διαχείρισης έρευνας

en: Return to survey list
el_GR: Επιστροή στη λίστα ερευνών

en: Returns true if all non-empty responses are unique
el_GR: Επιστρέφει 'αληθές' εάν όλες οι απαντήσεις που δεν είναι κενές, είναι μοναδικές.

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
el_GR: Επιστρέφει αληθές(1) εάν είναι μια έγκυρη ημερομηνία στο γρηγοριανό ημερολόγιο.

en: Reverse a string
el_GR: Αντιστροφή ενός String

en: Reverse answer order
el_GR: Αντιστροφή σειράς απαντήσεων

en: Right to left
el_GR: Δεξιά προς αριστερά

en: Romanian
el_GR: Ρουμανικά

en: Root URL:
el_GR: Ριζικό URL

en: Round fractions down
el_GR: Στρογγυλοποίηση κλασμάτων προς τα κάτω

en: Round fractions up
el_GR: Στρογγυλοποίηση κλασμάτων προς τα επάνω

en: Rounds a number to an optional precision
el_GR: Στρογγυλοποιεί έναν αριθμό με προαιρετική ακρίβεια.

en: Rows
el_GR: Σειρές

en: Rows & columns
el_GR: Γραμμές & στήλες

en: Russian
el_GR: Ρωσικά

en: SMTP debug mode:
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης SMTP:

en: SMTP debug output:
el_GR: Αποτελέσματα εκσφαλμάτωσης SMTP:

en: SMTP encryption:
el_GR: Κωδικοποίηση SMTP:

en: SMTP host:
el_GR: Διακομιστής SMTP:

en: SMTP password:
el_GR: Κωδικός πρόσβασης SMTP:

en: SMTP username:
el_GR: Όνομα χρήστη SMTP:

en: SPSS export scale type
el_GR: Τύπος κλίμακας εξόδου SPSS

en: SPSS version:
el_GR: Έκδοση SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
el_GR: ΚΩΔΙΚΑΣ SQL ΠΟΥ ΑΠΕΤΥΧΕ

en: SQL command failed: %s
el_GR: Η εντολή SQL απέτυχε: %s

en: Same
el_GR: Ίδιο

en: Same height for all answer options
el_GR: Το ίδιο ύψος για όλες τις επιλογές των απαντήσεων

en: Same height for lists
el_GR: Ίδιο ύψος για όλες τις λίστες

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save & activate survey
el_GR: Ενεργοποίηση & Αποθήκευση έρευνας

en: Save IP address:
el_GR: Αποθήκευση διεύθυνσης IP:

en: Save IP address?
el_GR: Αποθήκευση διεύθυνσης IP:

en: Save Now
el_GR: Αποθήκευση τώρα

en: Save and close
el_GR: Αποθήκευση και κλείσιμο

en: Save as label set
el_GR: Αποθήκευση ως σετ ετικέτων

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
el_GR: Αποθήκευση και των δύο στον φάκελο εργασίας R (χρησιμοποιήστε getwd() και setwd() στο παράθυρο εντολής R για να το λάβετε και να το ορίσετε).

en: Save boxes settings
el_GR: Αποθήκευση ρυθμίσεων πλαισίου

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save city
el_GR: Αποθήκευση πόλης

en: Save country
el_GR: Αποθήκευση χώρας

en: Save for further completion by survey user
el_GR: Αποθήκευση για περαιτέρω συμπλήρωση από τον χρήστη

en: Save postal code
el_GR: Αποθήκευση ταχυδρομικού κώδικα

en: Save question group
el_GR: Αποθήκευση ομάδας ερωτήσεων

en: Save referrer URL:
el_GR: Αποθήκευση URL παραπομπής :

en: Save referrer URL?
el_GR: Αποθήκευση URL:

en: Save settings
el_GR: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Save state
el_GR: Αποθήκευση πολιτείας

en: Save this, then create another:
el_GR: Αποθηκεύστε και μετά δημιουργήστε μια άλλη:

en: Save timings:
el_GR: Καταγραφή χρόνων:

en: Save timings?
el_GR: Αποθήκευση χρονισμών:

en: Save your unfinished survey
el_GR: Αποθήκευση της ημιτελούς έρευνάς σας

en: Saved
el_GR: Αποθηκεύτηκε

en: Saved Survey Details
el_GR: Λεπτομέρειες αποθηκευμένης έρευνας.

en: Saved name:
el_GR: Αποθηκευμένο όνομα:

en: Saved responses
el_GR: Αποθηκευμένες απαντήσεις

en: Scale
el_GR: Κλιμάκωση

en: Scale 1
el_GR: Κλίμακα 1

en: Scale 2
el_GR: Κλίμακα 2

en: Scenario
el_GR: Σενάριο

en: Scope
el_GR: Εμβέλεια

en: Scope:
el_GR: Πλαίσιο αρμοδιότητας:

en: Screen:
el_GR: Οθόνη:

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search by group name:
el_GR: Αναζήτηση με όνομα ομάδας:

en: Search:
el_GR: Αναζήτηση:

en: Second choice
el_GR: Δεύτερη επιλογή

en: Section
el_GR: Τμήμα

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: Security question:
el_GR: Ερώτηση ασφαλείας:

en: Security update
el_GR: Ενημέρωση ασφαλείας

en: Security update!
el_GR: Ενημέρωση ασφάλειας!

en: Select
el_GR: Επέλεξε

en: Select ZIP file:
el_GR: Επιλογή αρχείου zip:

en: Select additional languages
el_GR: Επιλογή πρόσθετων γλωσσών

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select answer:
el_GR: Επιλογή απάντησης:

en: Select columns
el_GR: Επιλογή στηλών

en: Select columns:
el_GR: Επιλογή στηλών:

en: Select decade
el_GR: Επιλογή δεκαετίας

en: Select file
el_GR: Επιλογή αρχείου

en: Select icon
el_GR: Επιλογή εικονιδίου:

en: Select label set file (*.lsl):
el_GR: Επιλέξτε αρχείο σετ ετικετών (* .lsl):

en: Select languages
el_GR: Επιλογή γλωσσών

en: Select question
el_GR: Επιλογή ερώτησης

en: Select question file (*.lsq):
el_GR: Επιλογή αρχείου ερώτησης (*.lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
el_GR: Επιλογή αρχείου ομάδας ερωτήσεων (* .lsg):

en: Select survey to copy:
el_GR: Επιλογή έρευναςγια αντιγραφή:

en: Select template ZIP file:
el_GR: Επιλέξτε το συμπιεσμένο αρχείο προτύπου:

en: Select the LDAP query you want to run:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε το ερώτημα LDAP που θέλετε να εκτελέσετε:

en: Select the type of chart to be displayed
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο διαγράμματος προς εμφάνιση

en: Select time
el_GR: Επιλογή ώρας

en: Select year
el_GR: Επιλογή χρόνου

en: Select...
el_GR: Επιλογή...

en: Selectable
el_GR: Επιλεγόμενο

en: Selectable by survey admin
el_GR: Επιλογόμενο από τον διαχειριστή της έρευνας

en: Selected question(s)...
el_GR: Επιλεγμένες ερωτήσεις...

en: Selected response(s)...
el_GR: Επιλεγμένες απαντήσεις...

en: Selected survey(s)...
el_GR: Επιλεγμένες έρευνες...

en: Selected!
el_GR: Επιλέχτηκε

en: Semicolon
el_GR: Άνω τελεία

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Send Invitations
el_GR: Αποστολή προσκλήσεων

en: Send Reminders
el_GR: Αποστολή υπενθυμίσεων

en: Send basic admin notification email to:
el_GR: Αποστολή βασικής ειδοποίησης διαχειριστή με email στο:

en: Send confirmation emails:
el_GR: Αποστολή επιβεβαιωτικών emails:

en: Send detailed admin notification email to:
el_GR: Αποστολή λεπτομερούς ειδοποίησης διαχειριστή με email στο:

en: Send email invitation
el_GR: Αποστολή πρόσκλησης με email

en: Send email invitations
el_GR: Αποστολή προσκλήσεων με email

en: Send email reminder
el_GR: Αποστολή υπενθύμισης με email

en: Send invitation email to token ID(s):
el_GR: Αποστολή email πρόσκλησης για κουπόνια με ID(s):

en: Send invitations
el_GR: Αποστολή προσκλήσεων

en: Send me a copy:
el_GR: Στείλε μου ένα αντίγραφο:

en: Send reminder to token ID(s):
el_GR: Αποστολή υπενθύμισης στο ID του κουπονιού:

en: Send reminders
el_GR: Αποστολή υπενθυμίσεων

en: Sending invitations...
el_GR: Αποστολή προσκλήσεων...

en: Sending reminders...
el_GR: Αποστολή υπενθυμίσεων...

en: Sep
el_GR: Σεπτ

en: Separator used:
el_GR: vΔιαχωριστής που χρησιμοποιείται:

en: September
el_GR: Σεπτέμβριος

en: Serbian (Cyrillic)
el_GR: Σέρβικα (Κυριλλικό)

en: Serbian (Latin)
el_GR: Σέρβικα (Λατινικό)

en: Server error!
el_GR: Σφάλμα διακομιστή!

en: Server name & port:
el_GR: Όνομα διακομιστή & θύρα:

en: Server time:
el_GR: Ώρα διακομιστή:

en: Server type:
el_GR: Τύπος διακομιστή:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
el_GR: Διάρκεια συνεδρίας για έρευνες (δευτερόλεπτα):

en: Session writable
el_GR: Εγγράψιμη συνεδρία

en: Set "Mandatory" state
el_GR: Ορισμός κατάστασης "Υποχρεωτικό"

en: Set "Other" state
el_GR: Ορισμός κατάστασης "άλλο"

en: Set CSS class
el_GR: Ορισμός κλάσης CSS

en: Set Survey Rights
el_GR: Ορισμός δικαιωμάτων της έρευνας.

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
el_GR: Θέσε ένα συγκεκριμένο SPSS κλίμακα εξόδου για αυτήν την ερώτηση

en: Set conditions
el_GR: Ορισμός συνθηκών

en: Set cookie to prevent repeated participation:
el_GR: Χρήση cookies για την αποτροπή πολλαπλών συμμετοχών από τον ίδιο χρήστη:

en: Set global permissions for this user
el_GR: Ορισμός καθολικών δικαιωμάτων γι' αυτόν τον χρήστη

en: Set name:
el_GR: Ορισμός ονόματος:

en: Set question group
el_GR: Ορισμός ομάδας που ανήκει η ερώτηση

en: Set question group and position
el_GR: Ορισμός ομάδας και θέσης της ερώτησης

en: Set question group for those question
el_GR: Ορισμός ομάδας γι' αυτές τις ερωτήσεις

en: Set statistics options
el_GR: Ορισμός επιλογών για τα στατιστικά

en: Set survey permissions
el_GR: Ορισμός δικαιωμάτων της έρευνας.

en: Set template permissions for this user
el_GR: Καθορισμός δικαιωμάτων προτύπου γι' αυτόν τον χρήστη

en: Set the orientation.
el_GR: Επιλέξτε προσανατολισμό.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
el_GR: Καθορίστε το ποσοστό του πλάτους (1-100) της στήλης της (υπο-)ερώτησης.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
el_GR: Τοποθετήστε εδώ την IP/net τοποθεσία του διακομιστή της βάσης δεδομένων σας. Στις περισσότερες περιπτώσεις η χρήση του "localhost" θα λειτουργήσει. Μπορείτε να εξαναγκάσετε μια υποδοχή (socket) Unix με μια πλήρη διαδρομή υποδοχής (socket path).

en: Set token length to:
el_GR: Ορισμός μήκους κουπονιού σε:

en: Set user permissions
el_GR: Ορισμός δικαιωμάτων χρήστη

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings & Plugins
el_GR: Ρυθμίσεις & Πρόσθετα

en: Settings for plugin %s
el_GR: Ρυθμίσεις για το πρόσθετο %s

en: Settings for plugin: %s
el_GR: Ρυθμίσεις για το πρόσθετο: %s

en: Share
el_GR: Μοίρασε

en: Share panel
el_GR: Πάνελ διαμοιρασμού

en: Share this participant
el_GR: Διαμοιρασμός αυτού του συμμετέχοντος.

en: Shared by
el_GR: Διαμοιραζόμενο από

en: Short Free Text
el_GR: Ελεύθερο, σύντομο κείμενο

en: Short names
el_GR: Σύντομα ονόματα

en: Should we proceed with the delete?
el_GR: Να γίνει η διαγραφή;

en: Show
el_GR: Εμφάνιση

en: Show "No answer":
el_GR: Εμφάνιση "Καμία απάντηση":

en: Show "There are X questions in this survey":
el_GR: Προβολή του "Υπάρχουν Χ ερωτήσεις σε αυτή την έρευνα":

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
el_GR: Εμφάνιση επιλογής "Χωρίς απάντηση" για τις προαιρετικές ερωτήσεις:

en: Show PHPInfo
el_GR: Πληροφορίες PHP

en: Show a map in the statistics?
el_GR: Προβολή χάρτη στα στατιστικά?

en: Show advanced settings
el_GR: Εμφάνιση προχωρημένων ρυθμίσεων

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
el_GR: Εμφάνιση μιας προειδοποίησης εάν οι απαντήσεις ξεπερνούν τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό απαντήσεων.

en: Show both
el_GR: Εμφάνιση και των δυο

en: Show both (Forced by the system administrator)
el_GR: Εμφάνιση και των δυο (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Show comment
el_GR: Εμφάνιση σχολίου

en: Show conditions for this question
el_GR: Εμφάνιση συνθηκών γι' αυτήν την ερώτηση

en: Show during registration?
el_GR: Εμφάνιση κατά τη διάρκεια της εγγραφής;

en: Show grand total
el_GR: Προβολή γενικού συνόλου

en: Show grand total for either columns or rows
el_GR: Προβολή γενικού συνόλου είτε για γραμμές είτε για στήλες

en: Show graphs in public statistics:
el_GR: Προβολή γραφημάτων στα δημόσια στατιστικά:

en: Show graphs:
el_GR: Προβολή γραφημάτων:

en: Show group description only
el_GR: Εμφάνιση μόνο της περιγραφής της ομάδας

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
el_GR: Εμφάνιση μόνο της περιγραφής της ομάδας (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Show group name and/or group description:
el_GR: Εμφάνιση ονόματος ομάδας ή/και περιγραφής ομάδας:

en: Show group name only
el_GR: Εμφάνιση μόνο του ονόματος της ομάδας

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
el_GR: Εμφάνιση μόνο του ονόματος της ομάδας (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Show header in answers export PDFs:
el_GR: Εμφάνιση επικεφαλίδων στα εξαγόμενα αρχεία PDF των απαντήσεων;

en: Show in public statistics
el_GR: Εμφάνιση στα δημόσια στατιστικά

en: Show in public statistics:
el_GR: Εμφάνιση στα δημόσια στατιστικά:

en: Show javascript alert
el_GR: Εμφάνιση ειδοποίησης για τη javascript

en: Show last visited survey and question:
el_GR: Εμφάνιση των τελευταίας έρευνας και ερώτησης που επισκέφθηκε ο χρήστης:

en: Show last..
el_GR: Εμφάνιση τελευταίου...

en: Show next..
el_GR: Εμφάνιση επόμενου...

en: Show next...
el_GR: Εμφάνιση επόμενου...

en: Show previous..
el_GR: Εμφάνιση προηγούμενου...

en: Show previous...
el_GR: Εμφάνιση προηγούμενου...

en: Show progress bar:
el_GR: Προβολή μπάρας προόδου

en: Show question code only
el_GR: Εμφάνιση μόνο του κωδικού της ερώτησης

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
el_GR: Εμφάνιση μόνο του κωδικού της ερώτησης (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Show question group title and/or description:
el_GR: Εμφάνιση ονόματος ομάδας ερωτήσεων ή/και περιγραφής:

en: Show question index / allow jumping:
el_GR: Εμφάνιση καταλόγου ερωτήσεων / δυνατότητα μετάβασης

en: Show question number and/or code:
el_GR: Εμφάνιση του αριθμού της ερώτησης ή/και του κωδικού:

en: Show question number and/or question code:
el_GR: Εμφάνιση ονόματος ή και περιγραφής της ομάδας ερωτήσεων:

en: Show question number only
el_GR: Εμφάνιση μόνο του αριθμού της ερώτησης

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
el_GR: Εμφάνιση μόνο του αριθμού της ερώτησης (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Show start...
el_GR: Εμφάνιση πρώτου...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
el_GR: Εμφάνιση στατιστικών αυτής της ερώτησης στα δημόσια στατιστικά

en: Show text responses inline:
el_GR: Ενσωματωμένη εμφάνιση κειμένου απάντησης

en: Show title
el_GR: Εμφάνιση τίτλου

en: Show totals for
el_GR: Εμφάνιση συνόλων για

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
el_GR: Προβολή συνόλων είτε για γραμμές, είτε στήλες, είτε και τα δυο μαζί

en: Show welcome screen:
el_GR: Εμφάνιση οθόνης καλωσορίσματος:

en: Showing filtered results
el_GR: Εμφάνιση φιλτραρισμέων αποτελεσμάτων

en: Side-menu behaviour:
el_GR: Συμπεριφορά πλευρικού μενού:

en: Simple
el_GR: Απλό

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
el_GR: Η απλή διαμόρφωση δέσμευσης LDAP δεν επιτρέπει τη δημιουργία χρηστών LDAP

en: Simple mode
el_GR: Απλή λειτουργία

en: Simple selector
el_GR: Απλός επιλογέας

en: Simple template editor
el_GR: Απλός επεξεργαστής προτύπων

en: Sine
el_GR: Ημίτονο

en: Single checkbox
el_GR: Μονό πλαίσιο ελέγχου

en: Single choice questions
el_GR: Ερωτήσεις απλής επιλογής

en: Single response: ID %s
el_GR: Μοναδική απάντηση: ID %s

en: Sinhala
el_GR: Σινχάλα

en: Site name
el_GR: Όνομα ιστοτόπου

en: Site name:
el_GR: Όνομα ιστότοπου:

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Skipped files:
el_GR: Αρχεία που έχουν παραβλεφθεί:

en: Skipped tokens entry:
el_GR: Παράλειψη καταχωρίσεων κουπονιών

en: Slider
el_GR: Επιλογέας

en: Slider accuracy
el_GR: Ακρίβεια κυλιόμενου επιλογέα

en: Slider initial value
el_GR: Αρχική τιμή κυλιόμενου επιλογέα

en: Slider left/right text separator
el_GR: Επιλογέας αριστερού/δεξιού διαχωριστή κειμένου

en: Slider maximum value
el_GR: Μέγιστη τιμή κυλιόμενου επιλογέα

en: Slider minimum value
el_GR: Ελάχιστη τιμή κυλιόμενου επιλογέα

en: Slider starts at the middle position
el_GR: Ο επιλογέας ξεκινά από το μέσον της διαδρομής

en: Slovak
el_GR: Σλοβακικά

en: Slovenian
el_GR: Σλοβένικα

en: Some URL description
el_GR: Περιγραφή κάποιου URL

en: Some automatic fixes were already applied.
el_GR: Εφαρμόστηκαν μερικές αυτόματες επιδιορθώσεις.

en: Some description text
el_GR: Κείμενο περιγραφής

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
el_GR: Μερικά μηνύματα email δεν στάλθηκαν, είτε επειδή ο διακομιστής δεν αποδέχτηκε τις διευθύνσεις είτε για κάποιον άλλο λόγο.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
el_GR: Μερικές καταχωρίσεις είχαν ημερομηνία ισχύος η οποία δεν ήταν έγκυρη ή δεν είναι έγκυρη πια.

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
el_GR: Μερικά εύκολα βήματα για να δημιουργήσετε την πρώτη σας έρευνα.

en: Some questions have been disabled
el_GR: Κάποιες ερωτήσεις έχουν απενεργοποιηθεί

en: Some text in this answer
el_GR: Κείμενο σε αυτή την απάντηση

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
el_GR: Συγνώμη, αλλά δεν υπάρχουν υποστηριζόμενοι τύποι ερωτήσεων σε αυτή την έρευνα.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
el_GR: Συγνώμη, αλλά ο αριθμός των απαντήσεών σας έχει υπερβεί το ανώτατο όριο αυτού του ερωτηματολογίου.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά το module για το LDAP λείπει από την εγκατάσταση της PHP.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
el_GR: Συγγνώμη, αλλά αυτή η ερώτηση δεν έχει ακόμη απαντήσεις, γι' αυτό και είναι αδύνατη η εμφάνιση γραφήματος.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
el_GR: Συγγνώμη, αλλά αυτή η ερώτηση δεν θα εμφανίζεται σωστά στο διάγραμμα γιατί έχει πάρα πολλές επιλογές απάντησης.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
el_GR: Συγνώμη, αλλά δεν είναι δυνατή η φόρτωση περισσότερων αρχείων!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
el_GR: Λυπούμαστε, επιτρέπονται μόνο οι %s καταλήξεις!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
el_GR: Συγνώμη, μόνο %s αρχεία είναι δυνατόν να αποσταλούν γι' αυτή την ερώτηση!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
el_GR: Συγγνώμη, αλλά το όνομα που εισάγατε για το σετ ετικετών υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο όνομα.

en: Sorry, the request failed!
el_GR: Συγγνώμη, το αίτημα απορρίφθηκε!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
el_GR: Συγνώμη, αλλά το αρχείο (%s) που ανεβάσατε έχει μέγεθος μεγαλύτερο από %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχουν αρχεία για αυτή την απάντηση.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
el_GR: Λυπούμαστε, αυτή η κατάληξη αρχείου (%s) δεν επιτρέπεται!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
el_GR: Συγγνώμη, αλλά αυτό το αρχείο είνα πολύ μεγάλο. Επιτρέπονται αρχεία μέχρι %01.2f MB.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
el_GR: Λυπούμαστε, αυτό το αρχείο είναι πολύ μεγάλο. Μόνο τα αρχεία έως %s KB επιτρέπονται.

en: Sorry, this file was not found.
el_GR: Λυπούμαστε, αυτό το αρχείο δεν βρέθηκε.

en: Sorry, this response was not found.
el_GR: Συγγνώμη, αυτή η απάντηση δεν βρέθηκε.

en: Sort answers alphabetically
el_GR: Αλφαβητική ταξινόμηση απαντήσεων

en: Sort the answer options alphabetically
el_GR: Αλφαβητική ταξινόμηση των απαντήσεων

en: Source table
el_GR: Πηγαίος πίνακας

en: Spanish
el_GR: Ισπανικά

en: Spanish (Argentina)
el_GR: Ισπανικά (Αργεντινής)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
el_GR: Ισπανικά (Αργεντινής) (ανεπίσημα)

en: Spanish (Chile)
el_GR: Ισπανικά (Χιλή)

en: Spanish (Mexico)
el_GR: Ισπανικά (Μεξικό)

en: Square
el_GR: Κύκλος

en: Square root
el_GR: Τετραγωνική ρίζα

en: Standard deviation
el_GR: Τυπική απόκλιση

en: Standard fields
el_GR: Βασικά πεδία

en: Standard token fields
el_GR: Συνήθη πεδία κουπονιού

en: Stars
el_GR: Αστέρια

en: Start HTML editor in a popup window
el_GR: Έναρξη του επεξεργαστή HTML σε αναδυόμενη παράθυρο.

en: Start bounce processing
el_GR: Έναρξη διαδικασίας επιστροφής μηνυμάτων

en: Start date/time:
el_GR: Ημερομηνία/χρόνος έναρξης:

en: Start installation
el_GR: Έναρξη εγκατάστασης

en: Start language
el_GR: Αρχική γλώσσα

en: Start language:
el_GR: Γλώσσα έναρξης:

en: Started but not yet completed
el_GR: Ξεκίνησε αλλά δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί

en: Starting from:
el_GR: Έναρξη από:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
el_GR: Ξεκινώντας από την 2.05 τα ονόματα των μεταβλητών θα πρέπει να περιέχουν μόνο γράμματα και αριθμούς και να μην ξεκινούν με έναν αριθμό. Αυτό η μεταβλητή έχει καταργηθεί.

en: Statistics
el_GR: Στατιστικά

en: Statistics URL
el_GR: URL στατιστικών

en: Statistics report language:
el_GR: Γλώσσα αναφοράς στατιστικών:

en: Statistics survey %s
el_GR: Στατιστικά έρευνας %s

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Status:
el_GR: Κατάσταση:

en: Stay safe and up to date
el_GR: Παραμένουμε ασφαλείς και ενημερωμένοι

en: Step 1:
el_GR: Βήμα 1:

en: Step 2:
el_GR: Βήμα 2:

en: Step value
el_GR: Τιμή βήματος

en: Stop this survey
el_GR: Απενεργοποίηση αυτής της έρευνας.

en: Store the city?
el_GR: Αποθήκευση της πόλης;

en: Store the country?
el_GR: Αποθήκευση χώρας;

en: Store the postal code?
el_GR: Αποθήκευση ταχυδρομικού κώδικα;

en: Store the state?
el_GR: Αποθήκευση της πολιτείας;

en: Straight
el_GR: Απευθείας

en: Strip HTML and PHP tags from a string
el_GR: Αφαίρεση ετικετών HTML και PHP από μια συμβολοσειρά.

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
el_GR: Αφαίρεση κενού διαστήματος (ή άλλων χαρακτήρων) από την αρχή ή το τέλος μιας συμβολοσειράς.

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
el_GR: Αφαιρεί κενά διαστήματα (ή άλλους χαρακτήρες) από την αρχή μιας συμβολοσειράς.

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
el_GR: Αφαιρεί κενό διάστημα (ή άλλους χαρακτήρες) από το τέλος μιας συμβολοσειράς.

en: Style:
el_GR: Στυλ:

en: Subject:
el_GR: Θέμα:

en: Submission date
el_GR: Ημερομηνία υποβολής

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Submit Your Survey.
el_GR: Υποβολή της έρευνάς σας

en: Submit your answers
el_GR: Υποβολή των απαντήσεών σας

en: Submit your survey.
el_GR: Υποβολή της έρευνας.

en: Submitted
el_GR: Υποβλήθηκε

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
el_GR: Οι κωδικοί των υποερωτήσεων μπορεί να περιέχουν μόνον αλφαριθμητικούς χαρακτήρες.

en: Subquestion codes must be unique.
el_GR: Οι κωδικοί υποερωτήσεων πρέπει να είναι μοναδικοί.

en: Subquestions
el_GR: Υποερωτήσεις

en: Subquestions %s could not be updated.
el_GR: Οι υποερωτήσεις %s δεν είναι δυνατόν να ενημερωθούν.

en: Subquestions were successfully saved.
el_GR: Οι υποερωτήσεις αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: Subtotals based on displayed questions:
el_GR: Υποσύνολα βασισμένα στις εμφανιζόμενες ερωτήσεις:

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Success!
el_GR: Επιτυχία!

en: Successfully created CPDB entries
el_GR: Οι καταχωρήσεις CPDB δημιουργήθηκαν επιτυχώς

en: Successfully created token entries
el_GR: Επιτυχής δημιουργία εγγραφών για τα κουπόνια

en: Sum
el_GR: Άθροισμα

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
el_GR: Πρόσθεση των τιμών των απαντημένων ερωτήσεων της λίστας, οι οποίες ικανοποιούν τα κριτήρια (όρισμα ή τιμή)

en: Summary
el_GR: Περίληψη

en: Superadministrator
el_GR: Υπερδιαχειριστής

en: Support this project - Donate to
el_GR: Υποστήριξε αυτό το project - Κάνε μια δωρεά

en: Survey
el_GR: Ερωτηματολόγιο

en: Survey %s
el_GR: Έρευνα %s

en: Survey Has Been Deactivated
el_GR: Η έρευνα απενεργοποιήθηκε

en: Survey ID
el_GR: ID έρευνας

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
el_GR: Το ID της έρευνας %d που αποθηκεύτηκε στο %s περιέχει %d εγγραφές.

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
el_GR: Το ID της έρευνας %d που αποθηκεύτηκε στο %s περιέχει %d εγγραφές (%s)

en: Survey URL:|Survey URLs:
el_GR: URL έρευνας:|URLs ερευνών:

en: Survey activation
el_GR: Ενεργοποίηση της έρευνας

en: Survey administrator %s (%s)
el_GR: Διαχειριστής έρευνας %s (%s)

en: Survey archive (.lsa)
el_GR: Αρχείο αρχειοθέτησης έρευνας (*.lsa)

en: Survey bounce email address:
el_GR: Διεύθυνση email για ανακατεύθυνση της έρευνας:

en: Survey cannot be activated yet.
el_GR: Η έρευνα δε μπορεί να ενεργοποιηθεί ακόμα.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
el_GR: Η έρευνα δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Είτε δεν έχετε τέτοιο δικαίωμα είτε δεν υπάρχουν ερωτήσεις.

en: Survey content
el_GR: Περιεχόμενο της έρευνας

en: Survey copy summary
el_GR: Αναφορά εισαγωγής έρευνας

en: Survey could not be created because it did not have a title
el_GR: Το ερωτηματολόγιο δεν δημιουργήθηκε γιατί δεν είχε τίτλο

en: Survey could not be updated
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της έρευνας

en: Survey deleted.
el_GR: Η έρευνα διαγράφηκε.

en: Survey deletion
el_GR: Διαγραφή έρευνας

en: Survey does not pass consistency check
el_GR: Η έρευνα έχει προβλήματα συνέπειας δεδομένων

en: Survey expiration date
el_GR: Ημερομηνία λήξης έρευνας

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
el_GR: Το ερωτηματολόγιο έχει ενεργοποιηθεί. Ο πίνακας αποτελεσμάτων έχει δημιουργθεί επιτυχώς.

en: Survey import summary
el_GR: Αναφορά εισαγωγής ερωτηματολογίου

en: Survey language could not be created.
el_GR: Η γλώσσα της έρευνας δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Survey list
el_GR: Λίστα ερευνών

en: Survey logic file
el_GR: Αρχείο λογικής της έρευνας

en: Survey name
el_GR: Όνομα έρευνας

en: Survey name (ID)
el_GR: Όνομα έρευνας (ID)

en: Survey name (ID):
el_GR: Όνομα έρευνας (ID):

en: Survey owner:
el_GR: Ιδιοκτήτης έρευνας

en: Survey participant attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά συμμετέχοντα στην έρευνα

en: Survey participant summary
el_GR: Σύνοψη συμμετεχόντων στην έρευνα

en: Survey participants
el_GR: Συμμετέχοντες στην έρευνα

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
el_GR: Δεν έχει γίνει αρχικοποίηση των συμμετεχόντων σε αυτήν την έρευνα.

en: Survey permissions
el_GR: Δικαιώματα έρευνας

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
el_GR: Τα δικαιώματα της έρευνας για όλους του χρήστες αυτής της ομάδας ενημερώθηκαν επιτυχώς.

en: Survey permissions were successfully updated.
el_GR: Τα δικαιώματα της έρευνας ενημερώθηκαν επιτυχώς.

en: Survey preview only for administration users:
el_GR: Προεπισκόπηση ερωτηματολογίου μόνο για διαχειριστές:

en: Survey quick actions
el_GR: Γρήγορης ενέργειες έρευνας

en: Survey quota
el_GR: Ποσόστωση έρευνας

en: Survey quotas
el_GR: Ποσοστώσεις ερωτηματολογίου

en: Survey registration confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση εγγραφής στο ερωτηματολόγιο

en: Survey response
el_GR: Απάντηση έρευνας

en: Survey response %d
el_GR: Απάντηση έρευνας %d

en: Survey responses
el_GR: Απαντήσεις έρευνας

en: Survey security
el_GR: Ασφάλεια έρευνας

en: Survey settings
el_GR: Ρυθμίσεις της έρευνας

en: Survey settings were successfully saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις της έρευνας αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: Survey settings:
el_GR: Ρυθμίσεις έρευνας:

en: Survey status:
el_GR: Κατάσταση έρευνας:

en: Survey structure (.lss)
el_GR: Δομή έρευνας (.lss)

en: Survey structure import summary
el_GR: Περίληψη δομής εισαγόμενης έρευνας.

en: Survey summary
el_GR: Περίληψη έρευνας

en: Survey text elements
el_GR: Στοιχεία κειμένου έρευνας

en: Survey title and description
el_GR: Όνομα και περιγραφή έρευνας

en: Survey title:
el_GR: Τίτλος έρευνας:

en: Surveys
el_GR: Ερωτηματολόγια

en: Swahili
el_GR: Σουαχίλι

en: Swedish
el_GR: Σουηδικά

en: Switch to closed-access mode
el_GR: Μετάβαση έρευνας σε κλειστή πρόσβαση.

en: System overview
el_GR: Επισκόπηση συστήματος

en: Tab-separated-values format (*.txt)
el_GR: Τιμές διαχωρισμένες με Tab (*.txt)

en: Table column usage
el_GR: Χρήση στηλών πίνακα

en: Table prefix
el_GR: Πρόθημα πίνακα

en: Table prefix:
el_GR: Πρόθημα πίνακα:

en: Table size usage
el_GR: Χρήση μεγέθους πίνακα

en: Take ownership
el_GR: Λήψη ιδιοκτησίας

en: Tamil
el_GR: Ταμίλ

en: Tangent
el_GR: Εφαπτομένη

en: Target (sub-)question:
el_GR: Στόχος (υπο-)ερώτησης

en: Target question
el_GR: Τελική ερώτηση

en: Template '%s' does already exist.
el_GR: Το πρότυπο '%s' υπάρχει ήδη.

en: Template '%s' was successfully deleted.
el_GR: Το πρότυπο '%s' διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Template Sample
el_GR: Δείγμα προτύπου

en: Template editor mode:
el_GR: Λειτουργία επεξεργαστή προτύπων:

en: Template editor:
el_GR: Επεξεργαστής προτύπου:

en: Template permissions were updated successfully.
el_GR: Τα δικαιώματα προτύπων ενημερώθηκαν επιτυχώς.

en: Template:
el_GR: Πρότυπο:

en: Templates
el_GR: Πρότυπα

en: Terminate survey
el_GR: Τερματισμός έρευνας

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
el_GR:  ελέγξτε εάν ο διακομιστής σας έχει το SSL ενεργοποιημένο κάνοντας κλικ σε αυτόν τον σύνδεσμο.

en: Test navigation
el_GR: Δοκιμαστική πλοήγηση

en: Text [Help] (Tip)
el_GR: Κείμενο [Βοήθεια] (Υπόδειξη)

en: Text abbreviated:
el_GR: Περιορισμός κειμένου:

en: Text box
el_GR: Πλαίσιο κειμένου

en: Text display
el_GR: Εμφάνιση κειμένου

en: Text inputs
el_GR: Εισαγωγές κειμένων

en: Text needs to be lowercase.
el_GR: Το κείμενο πρέπει να είναι με πεζά (μικρά) γράμματα.

en: Text needs to be uppercase.
el_GR: Το κείμενο πρέπει να είναι με κεφαλαία γράμματα.

en: Text questions
el_GR: Ερωτήσεις κειμένου

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται σε κάθε γραμμή υποερώτησης μεταξύ των διαβαθμίσεων σε λειτουργία πτυσσόμενου μενού.

en: Thai
el_GR: Τάι

en: Thank you for completing this survey.
el_GR: Ευχαριστούμε που συμπληρώσατε αυτή την έρευνα.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
el_GR: Ευχαριστούμε για την προθυμία σας να συμμετέχετε στη συμπλήρωση της έρευνας.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
el_GR: Ευχαριστούμε που αποθηκεύετε την έρευνα που βρίσκεται σε εξέλιξη. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα παρακάτω στοιχεία για να επιστρέψετε σε αυτήν και να συνεχίσετε από εκεί που την είχατε αφήσει. Παρακαλώ, κρατήστε αυτό το μήνυμα ως αναφορά για τον κωδικό σας - διαφορετικά δεν θα έχετε πρόσβαση στα δεδομένα σας, καθώς δεν μπορεί να ανακτηθεί ο κωδικός αυτός.

en: Thank you!
el_GR: Σας ευχαριστούμε!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
el_GR: Η "προειδοποίηση χρονικού ορίου" θα παραμείνει ορατή για τα συγκεκριμένα δευτερόλεπτα  (δεν θα απενεργοποιηθεί εάν αυτή η ρύθμιση παραμείνει κενή)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
el_GR: Η δεύτερη 'προειδοποίηση για το όριο χρόνου' θα παραμένει ορατή γι' αυτά τα δευτερόλεπτα (δεν θα κλείνει εάν αυτή η ρύθμιση αφεθεί κενή).

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
el_GR: Το δεύτερο μύνημα θα προβληθεί σαν ''Προειδοποίηση υπέρβασης ορίου'' (ένα μύνημα θα εμφανιστεί αμ η ρύθμιση αυτή μείνει άδεια)

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση υφίσταται ήδη συντήρηση.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
el_GR: Η Εύκολη Ενημέρωση είναι μια διαδικασία για γρήγορη ενημέρωση στην τελευταία έκδοση του LimeSurvey.

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
el_GR: Η διεύθυνση που έχετε καταχωρήσει είναι ήδη καταχωρημένη. Ένα μήνυμα email έχει σταλεί στη διεύθυνση αυτή με ένα σύνδεσμο που σας δίνει πρόσβαση στην έρευνα.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
el_GR: Οι επιλογές της απάντησης θα κατανεμηθούν σε όλες τις στήλες που έχουν οριστεί εδώ.

en: The answer to the security question is incorrect.
el_GR: Η απάντηση στην ερώτηση ασφαλείας είναι λανθασμένη.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
el_GR: Οι απαντήσεις θα πρέπει να πληρούν τα παρακάτω array_filter κριτήρια:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
el_GR: Οι απαντήσεις θα πρέπει να πληρούν τα παρακάτω κριτήρια επικύρωσης:

en: The database does not meet the minimum MySQL/MariaDB server version requirement for LimeSurvey (%s). Found version: %s
el_GR: Η βάση δεδομένων δεν πληροί τα ελάχιστα προαπαιτούμενα της έκδοσης διακομιστή MySQL/MariaDB για το LimeSurvey (%s).

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
el_GR: Η βάση δεδομένων υπάρχει και περιέχει πίνακες LimeSurvey.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
el_GR: Η βάση δεδομένων έχει ενημερωθεί από την έκδοση %s στην έκδοση %s.

en: The database you specified does already exist.
el_GR: Η βάση δεδομένων που καθορίσατε υπάρχει ήδη.

en: The database you specified does not exist:
el_GR: Η βάση δεδομένων που έχετε δηλώσει δεν υπάρχει:

en: The email address is not valid.
el_GR: Η ηλεκτρονική διεύθυνση δεν είναι έγκυρη.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που έχετε εισάγει είναι ήδη καταχωρημένη και η έρευνα έχει ολοκληρωθεί.

en: The email you used is not valid. Please try again.
el_GR: Η ηλεκτρονική διεύθυνση που δώσατε δεν είναι έγκυρη. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: The entry was assigned the following record id:
el_GR: Η καταχώρηση έχει αντιστοιχιστεί με το εξής id εγγραφής:

en: The existing label set has assessment values assigned.
el_GR: Σε αυτό το σύνολο ετικετών έχουν εκχωρηθεί τιμές αξιολόγησης.

en: The existing label set has different/more languages.
el_GR: Το υπάρχον σύνολο ετικετών έχει διαφορετικές / περισσότερες γλώσσες.

en: The file %s was deleted.
el_GR: Το αρχείο %s διαγράφηκε.

en: The file has been successfully uploaded.
el_GR: Το αρχείο στάλθηκε με επιτυχία.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
el_GR: Ο φάκελος %s δεν υπάρχει και δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: The following LimeSurvey updates are available:
el_GR: Οι παρακάτω ενημερώσεις για το LimeSurvey είναι διαθέσιμες:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
el_GR: Τα παρακάτω πρόσθετα πεδία βρέθηκαν στο αρχείο CSV.

en: The following answers should be deleted:
el_GR: Οι παρακάτω απαντήσεις θα πρέπει να διαγραφούν:

en: The following assessments should be deleted:
el_GR: Οι επόμενες αξιολογήσεις θα πρεπει να  διαγραφούν

en: The following conditions should be deleted:
el_GR: Οι εξής καταστάσεις πρέπει να διαγραφούν:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
el_GR: Τα παρακάτω αρχεία θα τροποποιηθούν ή θα διαγραφούν, αλλά ήταν ήδη τροποποιηθεί από κάποιον άλλο χρήστη.

en: The following groups should be deleted:
el_GR: Οι παρακάτω ομάδες θα πρέπει να διαγραφούν:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
el_GR: Ο ακόλουθος παλιός πίνακας απαντήσεων της έρευνας υπάρχει και θα πρέπει να διαγραφεί εάν δεν είναι πλέον απαραίτητος:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
el_GR: Οι εξής πίνακες μπορούν να διαγραφούν επειδή δεν περιέχουν αρχεία ήτε η αρχική έρευνα δεν υπάρχει πιά

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
el_GR: Η εξής λίστα παλιών πινάκων κουπονιών υπάρχει και μπορεί να διαγραφεί εάν δεν χρησιμοποιείται πλέον:

en: The following problems have been found:
el_GR: Τα παρακάτω προβλήματα έχουν βρεθεί:

en: The following questions should be deleted:
el_GR: Οι παρακάτω ερωτήσεις θα έπρεπε να διαγραφούν:

en: The following steps will be done by this update:
el_GR: Τα ακόλουθα βήματα θα πρέπει να ολοκληρωθούν από αυτή την ενημέρωση:

en: The following survey language settings should be deleted:
el_GR: Οι παρακάτω ρυθμίσεις της γλώσσας της έρευνας θα πρέπει να διαγραφούν:

en: The following surveys are available:
el_GR: Οι εξής έρευνες είναι διαθέσιμες:

en: The following surveys should be deleted:
el_GR: Οι παρακάτω έρευνες θα πρέπει να διαγραφούν:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
el_GR: Το αρχείο γραμματοσειράς %s δεν βρέθηκε στον φάκελο <limesurvey root folder>/fonts. Παρακαλώ, δείτε το αρχείο txt για τη γλώσσα σας στον φάκελο γραμματοσειρών για την παραγωγή των γραφικών χαρτών.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
el_GR: Η λαβή εμφανίζεται στο μέσον του επιλογέα εκτός κι αν η αρχική τιμή του επιλογέα έχει καθοριστεί (αυτό δεν θα ορίζει την αρχική τιμή).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
el_GR: Η imap PHP βιβλιοθήκη δεν εγκαταστάθηκε ή δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. Παρακαλώ, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
el_GR: Στις γλώσσες του εισηγμένου αρχείου ομάδας, θα πρέπει τουλάχιστον να περιέχεται η βασική γλώσσα αυτής της έρευνας.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
el_GR: Στις γλώσσες της εισαγόμενης ερώτησης, θα πρέπει να περιέχεται τουλάχιστον η βασική γλώσσα αυτής της έρευνας.

en: The last column shows the total for the row.
el_GR: Η τελευταία στήλη εμφανίζει το σύνολο της γραμμής.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
el_GR: Η τελευταία γραμμή εμφανίζει το σύνολο της στήλης και η τελευταία στήλη εμφανίζει το σύνολο της γραμμής.

en: The last row shows the total for the column.
el_GR: Η τελευταία γραμμή εμφανίζει το σύνολο της στήλης.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
el_GR: Ο λογάριθμος του αριθμού της βάσης, εάν έχει δοθεί, ή ο φυσικός λογάριθμος.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
el_GR: Ο μέγιστος αριθμός αρχείων έχει αποσταλεί. Μπορείτε να επιστρέψετε πίσω στο ερωτηματολόγιο.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
el_GR: Το μήνυμα που εμφανίζεται ως 'προειδοποίηση για το όριο χρονου' (η προκαθορισμένη προειδοποίηση θα εμφανίζεται εάν αυτό παραμείνει κενό).

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
el_GR: Το μήνυμα που εμφανίζεται όταν έχει ξεπεραστεί το όριο χρόνου (ένα προκαθορισμένο μήνυμα θα εμφανίζεται εάν αυτό παραμείνει κενό)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
el_GR: Ο ελάχιστος αριθμός αρχείων δεν έχει αποσταλεί.

en: The new question group/question order was successfully saved.
el_GR: Η σειρά της νέας ομάδας ερωτήσεων/ερώτησης αποθήκευτηκε με επιτυχία.

en: The password will be generated and sent by email.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης θα δημιουργηθεί και θα σταλεί με email.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης που έχετε επιλέξει στο προαιρετικό στάδιο ρυθμίσεων.

en: The plugin settings were saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις του πρόσθετου αποθηκεύτηκαν

en: The plugin was not found.
el_GR: Το πρόσθετο δεν βρέθηκε

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
el_GR: Η ερώτηση δεν μπορεί να προστεθεί. Θα πρέπει τουλάχιστον να καταχωρίσετε έναν κωδικό ερώτησης.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
el_GR: H ερώτηση δεν μπορεί να προστεθεί. Η εισαγωγή τουλάχιστο ενός κωδικού είναι υποχρεωτική.

en: The question could not be imported for the following reasons:
el_GR: Η ερώτηση δεν ήταν δυνατό να εισαχθεί για τους ακόλουθους λόγους:

en: The question group was deleted.
el_GR: Η ομάδα ερωτήσεων διαγράφηκε.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
el_GR: Οι εγγραφές των απαντήσεων που δίνετε στις ερωτήσεις δεν περιέχουν καμία πληροφορία ταυτοποίησης για εσάς, εκτός και αν μια συγκεκριμένη ερώτηση απαιτεί ρητά τέτοιου είδους πληροφορίες.

en: The records have been saved successfully!
el_GR: Οι εγγραφές αποθηκεύτηκαν με επιτυχία!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
el_GR: Ο έλεγχος πλεονασμού αναζητά πίνακες που παραμένουν μετά την απενεργοποίηση ενός ερωτηματολογίου. Μπορείτε να τους διαγράψετε, αν δεν τους χρειάζεστε πλέον.

en: The related survey is missing.
el_GR: Το ερωτηματολόγιο που σχετίζεται απουσιάζει.

en: The requested files do not exist on the server.
el_GR: Τα ζητούμενα αρχεία δεν υπάρχουν στο διακομιστή.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
el_GR: Ο απαραίτητος για την αποθήκευση των φορτωμένων αρχείων φάκελος, δεν δημιουργήθηκε. Παρακαλώ ελέξγτε τα δικαιώματα του αρχείου στον φάκελο /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
el_GR: Η καταχώριση της εγγραφής %s ενημερώθηκε.

en: The response timings table has been renamed to:
el_GR: Ο σχετικός πίνακας χρονισμών έχει μετονομαστεί σε:

en: The responses table has been renamed to:
el_GR: Ο πίνακας απαντήσεων έχει μετονομασθεί σε:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
el_GR: Οι απαντήσεις αυτής της έρευνας δεν είναι πλέον διαθέσιμες μέσω του LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
el_GR: Το επιλεγμένο χαρακτηριστικό ήταν άκυρο.

en: The sum must be at least %s
el_GR: Το άθροισμα θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %s

en: The sum must be at most %s
el_GR: Το άθροισμα θα πρέπει να είναι το πολύ %s

en: The sum must be between %s and %s
el_GR: Το άθροισμα θα πρέπει να είναι ανάμεσα σε %s και %s

en: The sum must equal %s
el_GR: Το άθροισμα θα πρέπει να είναι ίσο με %s

en: The sum must equal %s.
el_GR: Το άθροισμα θα πρέπει να είναι ίσο με %s

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
el_GR: Το άθροισμα των πολλαπλών αριθμητικών εισαγωγών, πρέπει να είναι μεγαλύτερο από αυτή την τιμή.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
el_GR: Η έρευνα δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί αν δεν λυθούν αυτά τα προβλήματα.

en: The survey participant was successfully updated.
el_GR: Ο συμμετέχων στην έρευνα ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: The survey response table could not be created.
el_GR: Ο πίνακας απαντήσεων της έρευνας δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
el_GR: Η έρευνα έληξε με επιτυχία θέτοντας μια ημερομηνία λήξης στις ρυθμίσεις της έρευνας.

en: The survey you selected does not exist
el_GR: Η έρευνα που επιλέξατε δεν υπάρχει

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
el_GR: Το μήνυμα κειμένου που εμφανίζεται στο χρονόμετρο κατά τη διάρκεια της αντίστροφης μέτρησης.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
el_GR: Το κουπόνι που δώσατε είτε δεν είναι έγκυρο, είτε έχει ήδη χρησιμοποιηθεί.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
el_GR: Το κουπόνι που σας έχει δοθεί δεν είναι έγκυρο ή έχει ήδη χρησιμοποιηθεί.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
el_GR: Το κουπόνι που δώσατε δεν ταιριέζει με αυτό της συνεδρίας.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
el_GR: Ο πίνακας κουπονιών αυτής της έρευνας έχει μετονομαστεί σε:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
el_GR: O πίνακας κουπονιών έχει διαγραφεί και δεν χρειάζεται πια για πρόσβαση σε αυτή την έρευνα.

en: The type of your database management system
el_GR: Ο τύπος του συστήματος διαχείρισης της βάσης δεδομένων.

en: The update is now complete!
el_GR: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
el_GR: Η ενημέρωση του διακομιστή είναι αυτή τη στιγμή απασχολημένη. Αυτό συνήθως συμβαίνει όταν προετοιμάζονται τα αρχεία ενημέρωσης για μια νέα έκδοση.

en: The username already exists.
el_GR: Το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη.

en: The value of this variable can not be changed
el_GR: Η τιμή αυτής της μεταβλητής δεν μπορεί να αλλάξει.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
el_GR: Υπάρχουν %s ορφανές καταχωρήσεις τιμών που μπορούν να διαγραφούν.

en: There are %s orphaned question attributes.
el_GR: Υπάρχουν %s ορφανές ιδιότητες ερωτήσεων.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
el_GR: Υπάρχουν %s ορφανές καταχωρήσεις ποσοστώσεων που μπορούν να διαγραφούν.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
el_GR: Υπάρχουν %s ορφανές ρυθμίσεις γλώσσας ποσοστώσεων που μπορούν να διαγραφούν.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
el_GR: Υπάρχουν %s ορφανά μέλη ποσοστώσεων που μπορούν να διαγραφούν.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
el_GR: Υπάρχουν κενές ομάδες ερωτήσεων σε αυτή την έρευνα - παρακαλούμε δημιουργήσετε μία τουλάχιστον ερώτηση σε κάθε ομάδα ερωτήσεων.

en: There are no existing conditions in this survey.
el_GR: Δεν υπάρχουν συνθήκες σε αυτή την έρευνα.

en: There are no groups available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ομάδες.

en: There are no label sets which match the survey default language
el_GR: Δεν υπάρχουν σετ ετικετών που να ταιριάζουν με την προκαθορισμένη γλώσσα του ερωτηματολογίου

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλες ερωτήσεις. Παρακαλώ πατήστε το πλήκτρο <Υποβολή> για να ολοκληρώσετε το ερωτηματολόγιο.

en: There are no participants to be exported.
el_GR: Δεν υπάρχουν συμμετέχοντες για εξαγωγή.

en: There are no questions in this group.
el_GR: Δεν υπάρχουν ερωτήσεις σε αυτή την ομάδα.

en: There are no questions in this survey
el_GR: Δεν υπάρχουν ερωτήσεις σε αυτή την έρευνα.

en: There are no questions in this survey.
el_GR: Δεν υπάρχουν ερωτήσεις σε αυτή την έρευνα.

en: There are no unmapped attributes
el_GR: Δεν υπάρχουν αχαρτογράφητα χαρακτηριστικά.

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
el_GR: Υπάρχουν δυο τρόποι να σταματήσει μια έρευνα. Παρακαλούμε διαβάστε προσεκτικά τις δύο επιλογές και επιλέξτε την πιο κατάλληλη για εσάς

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
el_GR: Υπάρχουν ακόμα {EMAILCOUNT} emails που πρέπει να σταλούν.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
el_GR: Υπάρχουν {NUMBEROFQUESTIONS} ερωτήσεις σε αυτό το ερωτηματολόγιο

en: There is 1 question in this survey
el_GR: Υπάρχει μία ερώτηση σε αυτό το ερωτηματολόγιο

en: There is already a recorded answer for this token
el_GR: Υπάρχει ήδη μία καταγεγραμμένη απάντηση γι' αυτό το κουπόνι

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
el_GR: Υπάρχει ήδη μια εγγραφή με το συγκεκριμένο κουπόνι. Το ίδιο κουπόνι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πολλαπλές εγγραφές.

en: There is no matching survey.
el_GR: Δεν υπάρχει έρευνα που να ταιριάζει.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη διαγραφή του προτύπου '%s'. Παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα του φακέλου/αρχείου.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
el_GR: Υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά τη λήψη του αρχείου ενημέρωσης. Παρακαλώ προσπαθήστε να επανεκκινήσετε τη διαδικασία.

en: There was a problem updating the user permissions.
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα στην ενημέρωση των αδειών του χρήστη.

en: There was an error using the Google API.
el_GR: Υπήρξε κάποιο σφάλμα κατά τη χρήση του Google API.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
el_GR: Δεν υπάρχουν επιλέξιμα μηνύματα email για αποστολή. Αυτό μπορεί να συμβαίνει επειδή δεν πληρούν τα κριτήρια του:

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
el_GR: Βρέθηκαν να είναι διπλότυπες και να χρησιμοποιούν έναν συνδυασμό πεδίων ονόματος, επωνύμου και διεύθυνσης email.

en: They were found to be duplicate using the participant id field
el_GR: Βρέθηκαν να είναι διπλότυπες και να χρησιμοποιούν το πεδίο id του συμμετέχοντα.

en: Third choice
el_GR: Τρίτη επιλογή

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
el_GR: Η εισαγωγή απέτυχε. Το αρχείο zip δεν περιέχει έγκυρα αρχεία πόρων.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
el_GR:  Το αρχείο zip δεν περιέχει κάποιο έγκυρο πρότυπο. Η εισαγωγή απέτυχε.

en: This action need confirmation.
el_GR: Αυτή η ενέργεια χρειάζεται επιβεβαίωση.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
el_GR: Αυτός ο φάκελος περιέχει ένα αρχείο PDF της έρευνας, το αρχείο queXML της έρευνας και το queXF XML περιφερειακό αρχείο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το queXF: http://quexf.sourceforge.net/ για επεξεργασία σαρωμένων ερευνών.

en: This attribute is automatically mapped
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό έχει αντιστοιχιστεί αυτόματα.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί επειδή έχει αποσυρθεί από αυτή την έρευνα.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει ήδη καταχωρηθεί, αλλά αποβλήθηκε.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
el_GR: Το αρχείο αυτό δεν είναι ένα έγκυρο αρχείο ZIP. Η εισαγωγή απέτυχε.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
el_GR: Αυτό το ZIP αρχείο δεν είναι έγκυρο. Η εισαγωγή απέτυχε.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
el_GR: Δεν επιτρέπεται το ανέβασμα αυτού του τύπου αρχείου.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η φόρτωση αρχείου με αυτό το όνομα.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
el_GR: Αυτή η ομάδα δεν περιέχει ερωτήσεις. Θα πρέπει να προσθέσετε ερωτήσεις για να είστε σε θέση να δείτε μια προεπισκόπηση.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
el_GR: Αυτή η περιγραφή της ομάδας είναι αρκετά και κενός περιεχομένου, αλλά αρκετά σημαντική.

en: This group does not contain any question(s).
el_GR: Αυτή η ομάδα δεν περιέχει κάποια ερώτηση.

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
el_GR: Η ομάδα αυτή, από μόνη της, δεν περιέχει σφάλματα σύνταξης.

en: This invitation has already been used.
el_GR: Αυτή η πρόσκληση έχει ήδη χρησιμοποιηθεί.

en: This invitation is not valid anymore.
el_GR: Αυτή η πρόσκληση δεν είναι έγκυρη πλέον.

en: This invitation is not valid yet.
el_GR: Αυτή η πρόσκληση δεν είναι ακόμη έγκυρη.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
el_GR: Αυτή είναι μια έρευνα κλειστής πρόσβασης, γι' αυτό πρέπει να εισάγετε ένα έγκυρο κουπόνι για να συνεχίσετε. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή για βοήθεια.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
el_GR: Πρόκειται για ερωτηματολόγιο ελεγχόμενης πρόσβασης. Θα χρειαστείτε ένα έγκυρο κουπόνι για να συμμετέχετε.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο υπόδειξης που θα εμφανιστεί στον συμμετέχοντα και περιγράφει την εξίσωση επικύρωσης της ερώτησης.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
el_GR: Αυτό είναι ένα δείγμα κειμένου ερώτησης. Θα ζητηθεί από το χρήστη να εισάγει μια ημερομηνία.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
el_GR: Αυτό είναι ένα δείγμα κειμένου ερώτησης. Θα ζητηθεί από το χρήστη να επιλέξει μια καταχώριση.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
el_GR: Αυτό είναι ένα δείγμα περιγραφής έρευνας. Θα μπορούσε να είναι αρκετά μεγάλο.

en: This is not a .csv file.
el_GR: Αυτό δεν είναι αρχείο .csv

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
el_GR: Αυτό δεν είναι ένα έγκυρο αρχείο δομής XML του LimeSurvey.

en: This is not a valid response data XML file.
el_GR: Αυτή δεν είναι έγκυρη απάντηση (αρχείο XML)

en: This is not a valid timings data XML file.
el_GR: Αυτό δεν είναι ένα έγκυρο αρχείο XML

en: This is not a valid token data XML file.
el_GR: Αυτό δεν είναι ένα έγκυρο Token (αρχείο XML)

en: This is some help text for this question.
el_GR: Αυτό είναι ένα κείμενο βοήθειας γι' αυτή την ερώτηση.

en: This is some helpful text.
el_GR: Αυτό είναι ένα χρήσιμο κείμενο.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
el_GR: Αυτή είναι η προκαθορισμένη διεύθυνση email του διαχειριστή του ιστότοπου και χρησιμοποιείται για τα μηνύματα του συστήματος, τις προτιμήσεις επικοινωνίας και τα email επιστροφής

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
el_GR: Αυτό είναι το εξ ορισμού όνομα του διαχειριστή αυτού του ιστότοπου και χρησιμοποιείται στα μηνύματα του συστήματος και τις επιλογές των επαφών.

en: This is the survey end message.
el_GR: Αυτό είναι το τελικό μήνυμα της έρευνας.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
el_GR: Το όνομα αυτό χρησιμοποιείται ήδη γι' αυτή την έρευνα. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα μοναδικό όνομα αποθήκευσης.

en: This name is reserved for standard template.
el_GR: Αυτό το όνομα είναι κρατημένο για το κανονικό πρότυπο.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
el_GR: Αυτό το όνομα εμφανίζεται στην επισκόπηση της λίστας των ερευνών και στην επικεφαλίδα του διαχειριστή.

en: This option can't be used if the -Anonymized responses- option is active.
el_GR: Αυτή η επιλογή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εάν η επιλογή -ανώνυμες απαντήσεις- είναι ενεργή.

en: This plugin has no settings.
el_GR: Το πρόσθετο δεν διαθέτει ρυθμίσεις.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
el_GR: Αυτή η ενέργεια θα διαγράψει αυτή την έρευνα, καθώς και όλες τις σχετικές ομάδες, ερωτήσεις, απαντήσεις και συνθήκες.

en: This question does not have a question 'type' set.
el_GR: Δεν έχει οριστεί ο τύπος της ερώτησης.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
el_GR: Αυτή η ερώτηση έχει μια συνθήκη. Όμως η συνθήκη αυτή αναφέρεται σε ερώτηση που εμφανίζεται μετά την εν λόγω ερώτηση.

en: This question has missing answer options.
el_GR: Σε αυτή την ερώτηση λείπουν επιλογές απάντησης

en: This question has missing subquestions.
el_GR: Λείπουν υποερωτήσεις από αυτή την ερώτηση:

en: This question is always shown.
el_GR: Αυτή η ερώτηση εμφανίζεται πάντα.

en: This question is mandatory
el_GR: Αυτή η ερώτηση είναι υποχρεωτική

en: This question requires a second answer set but none is set.
el_GR: Αυτή η ερώτηση χρειάζεται ένα δεύτερο σετ με απαντήσεις, αλλά δεν έχει οριστεί κάποιο.

en: This question requires answers, but none are set.
el_GR: Αυτή η ερώτηση χρειάζεται απαντήσεις, αλλά δεν έχει οριστεί κάποια.

en: This question type can't be selected.
el_GR: Αυτός ο τύπος ερώτησης δεν μπορεί να επιλεγεί.

en: This question's SGQA code
el_GR: Ο κωδικός SGQA αυτής της ερώτησης.

en: This question's group ID number
el_GR: Ο αριθμός ID αυτής της ομάδας ερωτήσεων.

en: This question's survey ID number
el_GR: Αριθμός ID αυτής της ερώτησης της έρευνας

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
el_GR: Η ερώτηση αυτή, από μόνο της, δεν περιέχει σφάλματα σύνταξης.

en: This response ID is invalid.
el_GR: Το ID αυτής της απάντησης δεν είναι έγκυρο.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
el_GR: Η έρευνα αυτή δεν μπορεί να δοκιμαστεί ή να ολοκληρωθεί για τον εξής λόγο(ους):

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
el_GR: Αυτή η έρευνα σχετίζεται με έναν πίνακα κουπονιών. Αν διαγραφεί η έρευνα, θα διαγραφεί και ο πίνακας αυτός. Συνιστάται η εξαγωγή του πίνακα ή η λήψη αντιγράφου ασφαλείας πριν τη διαγραφή της έρευνας.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
el_GR: Αυτή η έρευνα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Δεν υπάρχουν αποτελέσματα για προβολή.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
el_GR: Αυτή η έρευνα είναι ενεργή και υπάρχουν απαντήσεις. Αν διαγράψετε αυτή την έρευνα θα διαγραφούν οι απαντήσεις και τα αρχεία της. Συνιστάται η εξαγωγή των απαντήσεων πριν την διαγραφή της έρευνας.

en: This survey is active but expired.
el_GR: Η έρευνα αυτή είναι ενεργοποιημένη, αλλά έχει λήξει.

en: This survey is active but has a start date.
el_GR: Η έρευνα αυτή είναι ενεργοποιημένη, αλλά έχει ημερομηνία έναρξης.

en: This survey is already active.
el_GR: Αυτή η έρευνα είναι ήδη ενεργή.

en: This survey is anonymous.
el_GR: Η έρευνα αυτή είναι ανώνυμη.

en: This survey is currently active.
el_GR: Η έρευνα είναι αυτή τη στιγμή ενεργή.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
el_GR: Το ερωτηματολόγιο προς το παρόν δεν είναι ενεργό. Δεν θα μπορέσετε να αποθηκεύσετε τις απαντήσεις σας.

en: This survey is not active - no responses are available.
el_GR: Η έρευνα δεν είναι ενεργοποιημένη. Οι απαντήσεις δεν είναι διαθέσιμες.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
el_GR: Αυτό το ερωτηματολόγιο δεν είναι ενεργό. Θα πρέπει να το ενεργοποιήσετε πριν επιχειρήσετε να εισάγετε ένα VVexport αρχείο.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
el_GR: Η έρευνα αυτή δεν είναι ενεργή, συνεπώς οι συμμετέχοντες δεν μπορούν να τη συμπληρώσουν.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
el_GR: Το ερωτηματολόγιο αυτό δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένο. Οι απαντήσεις σας δεν μπορούν να αποθηκευτούν.

en: This survey is not yet started.
el_GR: Η έρευνα αυτή δεν έχει αρχίσει ακόμη.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
el_GR: Η έρευνα είναι ενεργοποιημένη και οι απαντήσεις μπορούν να αποθηκευτούν.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
el_GR: Αυτή η ρύθμιση της έρευνα δεν έχει εισαχθεί: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
el_GR: Η έρευνα αυτή είναι ανώνυμη, συνεπώς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις απαντήσεις σας.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
el_GR: Αυτή η ενημέρωση δεν τροποποιεί τη βάση δεδομένων. Δεν είναι απαραίτητη η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας.

en: This variable name has already been used.
el_GR: Αυτό το όνομα μεταβλητής χρησιμοποιείται ήδη.

en: This will be the password of admin user.
el_GR: Αυτός θα είναι ο κωδικός του διαχειριστή.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
el_GR: Αυτό είναι το id του χρήστη με το οποίο ο διαχειριστής του πίνακα συνδέεται.

en: This will be your default language.
el_GR: Αυτή θα είναι η προεπιλεγμένη γλώσσα σας.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
el_GR: Αυτή η ενέργεια θα διαγράψει όλα τα τρέχοντα πλαίσια και θα επαναφέρει τα προκαθορισμένα. Θέλετε οπωσδήποτε να συνεχίσετε;

en: This will replace the existing text. Continue?
el_GR: Θα αντικατασταθεί το υπάρχον κείμενο. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Those files/directories are not writable:
el_GR: Αυτά τα αρχεία/φάκελοι δεν είναι εγγράψιμα:

en: Three
el_GR: Τρία

en: Time difference (in hours):
el_GR: Διαφορά χρόνου (σε ώρες):

en: Time limit
el_GR: Χρονικό όριο

en: Time limit action
el_GR: Ενέργεια χρονικού ορίου:

en: Time limit countdown message
el_GR: Μήνυμα αντίστροφης μέτρησης χρόνου

en: Time limit disable next
el_GR: Το χρονικό όριο απενεργοποιεί το επόμενο

en: Time limit disable prev
el_GR: Χρονικό όριο για απενεργοποίηση προηγούμενου

en: Time limit expiry message
el_GR: Ειδοποίηση λήξης χρόνου

en: Time limit expiry message display time
el_GR: Χρόνος εμφάνισης του μηνύματος για τον χρόνο λήξης

en: Time limit message CSS style
el_GR: Στυλ CSS μηνύματος για το όριο χρόνου

en: Time limit timer CSS style
el_GR: Στυλ CSS χρονόμετρου για το όριο χρόνου

en: Time remaining
el_GR: Εναπομένων χρόνος

en: Time statistics
el_GR: Στατιστικά χρόνου

en: Timer
el_GR: Χρονομετρητής

en: Timing statistics
el_GR: Στατιστικά χρονισμού

en: Timings table could not be created.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία πίνακα χρονισμών.

en: Timings will be saved.
el_GR: Οι χρονισμοί θα αποθηκεύονται.

en: Timings will not be saved.
el_GR: Οι χρονισμοί δεν θα αποθηκεύονται.

en: Tip:
el_GR: Υπόδειξη:

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
el_GR: Ο τίτλος της υποερώτησης %s ενημερώθηκε σε %s.

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
el_GR: Για να είστε σε θέση να φορτώσετε εικόνες ή άλλο περιεχόμενο, πρέπει πρώτα να αποθηκεύσετε την έρευνά σας.

en: To participate in this restricted survey, you need a valid token.
el_GR: Για να συμμετάσχετε σε αυτή την περιορισμένη έρευνα, θα πρέπει να έχετε ένα έγκυρο κουπόνι.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
el_GR: Για να λάβετε ένα μήνυμα email με τον νέο κωδικό πρόσβασης, θα πρέπει να εισάγετε το όνομα χρήστη και τη διεύθυνση email σας.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
el_GR: Για να παραμείνετε ανώνυμος, παρακαλώ χρησιμοποιήστε ένα ψευδώνυμο ως όνομα χρήστη. Επίσης, η διεύθυνση email δεν είναι απαραίτητη.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
el_GR: Για να επαναταξινομήσετε ερωτήσεις/ομάδες ερωτήσεων, απλά σύρετε τες με το ποντίκι στην επιθυμητή θέση.

en: Token
el_GR: Κουπόνι

en: Token ID
el_GR: ID κουπονιού

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
el_GR: Οι περιγραφές των κουπονιών ενημερώθηκαν επιτυχώς.

en: Token attribute: %s
el_GR: Ιδιότητα κουπονιού: %s

en: Token code for this participant
el_GR: Αριθμός κουπονιού γι' αυτόν τον συμμετέχοντα

en: Token control
el_GR: Έλεγχος κουπονιών

en: Token fields
el_GR: Πεδία κουπονιών

en: Token length
el_GR: Μήκος κουπονιού

en: Token mismatch
el_GR: Τα κουπόνια δεν ταιριάζουν

en: Tokens
el_GR: Κουπόνια

en: Tokens already exist for this survey.
el_GR: Υπάρχουν ήδη κλειδάριθμοι γι' αυτό το ερωτηματολόγιο

en: Too low
el_GR: Πολύ χαμηλή

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Total Errors
el_GR: Συνολικά σφάλματα

en: Total Imported files
el_GR: Σύνολο εισηγμένων αρχείων

en: Total attributes in the central table
el_GR: Συνολικές ιδιότητες στον κεντρικό πίνακα

en: Total errors
el_GR: Συνολικά σφάλματα

en: Total imported files
el_GR: Σύνολο εισηγμένων αρχείων

en: Total invitations sent
el_GR: Σύνολο απεσταλμένων προσκλήσεων

en: Total number of files
el_GR: Συνολικός αριθμός αρχείων

en: Total numbers of sent reminders
el_GR: Συνολικός αριθμός απεσταλμένων υπενθυμίσεων

en: Total opted out
el_GR: Σύνολο χρηστών που εγκατέλειψαν

en: Total participants in central table
el_GR: Σύνολο συμμετεχόντων στον κεντρικό πίνακα

en: Total records
el_GR: Συνολικές εγγραφές

en: Total records in survey
el_GR: Σύνολο εγγραφών στην έρευνα

en: Total records in survey:
el_GR: Σύνολο εγγραφών στο ερωτηματολόγιο:

en: Total responses
el_GR: Συνολικές απαντήσεις

en: Total screened out
el_GR: Το σύνολο καλύφθηκε.

en: Total size of files
el_GR: Συνολικό μέγεθος των αρχείων

en: Total surveys completed
el_GR: Σύνολο ολοκληρωμένων ερωτηματολογίων

en: Total time
el_GR: Συνολικός χρόνος

en: Total with no unique token
el_GR: Σύνολο με μη μοναδικό κουπόνι

en: Total:
el_GR: Σύνολο:

en: Transfer the surveys of this user to:
el_GR: Μεταφορά των ερευνών αυτού του χρήστη στο:

en: Translate survey
el_GR: Μετάφραση ερωτηματολογίου

en: Translate to
el_GR: Μετάφραση σε

en: Triangle
el_GR: Τρίγωνο

en: Tried to pop value off of empty stack
el_GR: Έγινε προσπάθεια για άμεση απομάκρυνση της τιμής της κενής στοίβας

en: Try again
el_GR: Προσπαθήστε πάλι

en: Try again! Connection with database failed.
el_GR: Προσπαθήστε ξανά! Η σύνδεση με τη βάση απέτυχε.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
el_GR: Προσπαθήστε πάλι! Η σύνδεση με τη βάση δεδομένων απέτυχε. Αιτία:

en: Try again! Creation of database failed.
el_GR: Προσπάθησε ξανά! Η δημιουργία βάσης δεδομένων απέτυχε.

en: Try to import even if question codes don't match
el_GR: Προσπάθεια εισαγωγής ακόμα και εάν οι κωδικοί των ερωτήσεων δεν ταιριάζουν

en: Try to submit again
el_GR: Προσπαθήστε ξανά να κάνετε την υποβολή

en: Try with a bigger token length.
el_GR: Προσπαθήστε με μεγαλύτερο μήκος κλειδάριθμου.

en: Turkish
el_GR: Τουρκικά

en: Two
el_GR: Δύο

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
el_GR: Δώστε το 'όνομα' και τον κωδικό πρόσβασης που χρησιμοποιήσατε για να αποθηκεύσετε αυτή την έρευνα.

en: Type:
el_GR: Τύπος:

en: URL Description:
el_GR: Περιγραφή URL

en: URL description (%s)
el_GR: Περιγραφή URL (%s)

en: URL description:
el_GR: Περιγραφή URL:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
el_GR: URL για εγγραφή ενός συμμετέχοντα σε αυτή την έρευνα

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
el_GR: URL για απεγγραφή του συμμετέχοντα από αυτή την έρευνα

en: URL of the survey
el_GR: URL της έρευνας

en: Unable to backup your database for unknown reason.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας για άγνωστο λόγο.

en: Unable to create directory `%s`.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας του φακέλου '%s'.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
el_GR: Αδυναμία αξιολόγησης δυαδικού τελεστή - λιγότερες από δύο καταχωρίσεις στη στοίβα.

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
el_GR: Αδυναμία αξιολόγησης μοναδιαίου τελεστή - δεν υπάρχουν καταχωρίσεις στη στοίβα.

en: Unable to insert record into survey table
el_GR: Αδυναμία εισαγωγής εγγραφής στον πίνακα της έρευνας.

en: Unbalanced equation - values left on stack
el_GR: Ετεροβαρής εξίσωση - οι τιμές παρέμειναν στη στοίβα.

en: Uncertain
el_GR: Αβέβαιο

en: Unchanged
el_GR: Χωρίς αλλαγές

en: Undefined function
el_GR: Απροσδιόριστη λειτουργία

en: Undefined variable
el_GR: Απροσδιόριστη μεταβλητή

en: Unknown box ID!
el_GR: Άγνωστο πλαίσιο ID!

en: Unknown destination build!
el_GR: Άγνωστο build προορισμού!

en: Unknown error
el_GR: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
el_GR: Άγνωστο σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου, δεν δημιουργήθηκε έρευνα.

en: Unknown error!
el_GR: Άγνωστο σφάλμα!

en: Unknown error.
el_GR: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown file extension
el_GR: Άγνωστη επέκταση αρχείου.

en: Unknown session
el_GR: Άγνωστη συνεδρία

en: Unknown update key!
el_GR: Άγνωστο κλειδί ενημερώσεων!

en: Unknown view!
el_GR: Άγνωστη προβολή!

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστες

en: Unlimited administration permissions
el_GR: Απεριόριστες άδειες διαχείρισης

en: Unmapped participant attributes
el_GR: Μη αντιστοιχισμένα χαρακτηριστικά συμμετέχοντα

en: Unsupported number of arguments: %s
el_GR: Μη υποστηριζόμενος αριθμός ορισμάτων: %s.

en: Unsupported syntax
el_GR: Μη υποστηριζόμενη σύνταξη.

en: Until:
el_GR: Μέχρι:

en: Unwritable
el_GR: Μη-Εγγράψιμο

en: Unzip error!
el_GR: Σφάλμα αποσυμπίεσης!

en: Up to date!
el_GR: Ενήμερο!

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Update complete!
el_GR: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε

en: Update condition
el_GR: Ενημέρωση συνθήκης

en: Update scenario
el_GR: Ενημέρωση σεναρίου

en: Update server busy
el_GR: Ο εξυπηρετητής ενημέρωσης είναι απασχολημένος

en: Update token entry
el_GR: Ενημέρωση εγγραφής κουπονιού

en: Update type
el_GR: Είδος ενημέρωσης

en: Update user group
el_GR: Ενημέρωση ομάδας χρηστών

en: Upload
el_GR: Φόρτωση

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
el_GR: Φόρτωση αρχείου (μέγιστο μέγεθος: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
el_GR: Το αρχείο που ανέβηκε δεν βρέθηκε. Ελέγξτε τα δικαιώματά σας και τη διαδρομή (%s) για τον κατάλογο ανεβασμένων αρχείων.

en: Upload files
el_GR: Αποστολή αρχείων

en: Upload file|Upload files
el_GR: Ανέβασμα αρχείου|Ανέβασμα αρχείων

en: Upload summary
el_GR: Αποστολή περίληψης

en: Upload template file
el_GR: Ανέβασμα αρχείου προτύπου

en: Upload your files
el_GR: Αποστολή των αρχείων σας

en: Uploaded CSV file successfully
el_GR: Το αρχείο CSV απεστάλη επιτυχώς

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
el_GR: Το απεσταλμένο αρχείο του σετ ετικετών χρειάζεται να έχει μια κατάληξη .lsl

en: Uploaded resources management
el_GR: Διαχείριση πόρων που φορτώθηκαν στο σύστημα

en: Uploading
el_GR: Αποστολή

en: Uploading LDAP Query
el_GR: Φόρτωση ερωτήματος LDAP

en: Uppercase the first character of each word in a string
el_GR: Ο πρώτος χαρακτήρας κάθε λέξης σε μια συμβολοσειρά με κεφαλαία.

en: Urdu
el_GR: Ουρντού

en: Use CAPTCHA for registration:
el_GR: Χρήση CAPTCHA για την εγγραφή

en: Use CAPTCHA for save and load:
el_GR: Χρήση CAPTCHA για αποθήκευση και φόρτωση

en: Use CAPTCHA for survey access:
el_GR: Χρήση CAPTCHA για πρόσβαση στην έρευνα

en: Use ComfortUpdate
el_GR: Χρήση της εύκολης ενημέρωσης

en: Use Expression Manager code:
el_GR: Χρήση κωδικού Διαχειριστή Εκφράσεων:

en: Use LDAP authentication
el_GR: Χρήση πιστοποίησης LDAP

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
el_GR: Χρήση πτυσσόμενων πλαισίων επιλογής, αντί αναδυόμενου ημερολογίου.

en: Use checkbox layout
el_GR: Χρήση διάταξης πλαισίου ελέγχου

en: Use dropdown presentation
el_GR: Χρήση παρουσίασης (Dropdown)

en: Use global settings
el_GR: Χρήση γενικών ρυθμίσεων

en: Use internal database authentication
el_GR: Χρήση εσωτερικής πιστοποίησης βάσης δεδομένων

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
el_GR: Χρήση της λειτουργίας javascript για αφαίρεση κειμένου και αποεπιλογή πλαισίου ελέγχου (ή χρήση Διαχειριστή Εκφράσεων μόνο).

en: Use mapping service
el_GR: Χρήση υπηρεσίας χαρτογράφησης:

en: Use same default value across languages:
el_GR: Χρήση της ίδιας προεπιλεγμένης τιμής σε όλες τις γλώσσες:

en: Use settings below
el_GR: Χρήση των παρακάτω ρυθμίσεων

en: Use slider layout
el_GR: Χρήση κυλιόμενου επιλογέα

en: Use web server authentication
el_GR: Χρήση πιστοποίησης διακομιστή web

en: Used bounce settings:
el_GR: Χρησιμοποιούμενες ρυθμίσεις ανακατεύθυνσης:

en: Used/free space for file uploads
el_GR: Χρησιμοποιημένος/ελεύθερος χώρος για αποστολή αρχείων

en: User
el_GR: Χρήστης

en: User '%s' was successfully deleted.
el_GR: Ο χρήστης '%s' διαγράφηκε με επιτυχία.

en: User ID
el_GR: ID Χρήστη

en: User added.
el_GR: Ο χρήστης προστέθηκε

en: User administration
el_GR: Διαχείριση χρήστη

en: User already exists in the group.
el_GR: Ο χρήστης υπάρχει ήδη στην ομάδα.

en: User control
el_GR: Έλεγχος χρήστη

en: User data
el_GR: Δεδομένα χρηστών

en: User does not exist in the group.
el_GR: Ο χρήστης δεν υπάρχει στην ομάδα.

en: User group
el_GR: Ομάδα χρηστών

en: User group ID
el_GR: ID ομάδας χρηστών

en: User group added.
el_GR: Προστέθηκε ομάδα χρηστών.

en: User group successfully added!
el_GR: Η ομάδα χρήστη καταχωρήθηκε επιτυχώς

en: User group successfully saved!
el_GR: Επιτυχής αποθήκευση της ομάδας χρηστών.

en: User groups
el_GR: Ομάδες χρηστών

en: User name
el_GR: Όνομα χρήστη

en: User name:
el_GR: Όνομα χρήστη:

en: User not found.
el_GR: Ο χρήστης δεν βρέθηκε.

en: User registration at '%s'
el_GR: Εγγραφή χρήστη στο '%s'

en: User removed.
el_GR: Ο χρήστης αφαιρέθηκε.

en: User with whom the participants are to be shared:
el_GR: Χρήστης με τον οποίο οι συμμετέχοντας θα είναι διαμοιραζόμενοι

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Username already exists.
el_GR: Το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη.

en: Username not found in LDAP server
el_GR: Το όνομα χρήστη δεν βρέθηκε στο διακομιστή LDAP

en: Username:
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Username: %s
el_GR: Όνομα χρήστη: %s

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Uses left
el_GR: Χρήσεις που απομένουν

en: Uses left:
el_GR: Χρήσεις που απομένουν:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
el_GR: Χρησιμοποιώντας τον επιλογέα τύπου γραφήματος, μπορείτε να επιβάλετε έναν συγκεκριμένο τύπο για όλες τις επιλεγμένες ερωτήσεις.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
el_GR: Η χρήση του εξαναγκασμού μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στα δεδομένα σας. Χρησιμοποιήστε τον με σύνεση ή και καθόλου εάν αυτό είναι δυνατόν.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
el_GR: Συνήθως αυτό συμβαίνει ότι υπάρχουν πάρα πολλές (υπο-)ερωτήσεις στην έρευνά σας. Παρακαλώ αφαιρέστε μερικές.

en: VV export version:
el_GR: Έκδοση εξαγωγής VV:

en: Valid from
el_GR: Έγκυρο από

en: Valid until
el_GR: Έγκυρο μέχρι

en: Valid until:
el_GR: Έγκυρο μέχρι:

en: Validate expression in email : %s
el_GR: Επικύρωση διατύπωσης στο email: %s

en: Validate quota
el_GR: Επικύρωση ποσοστώσεων

en: Validation of quota %s
el_GR: Επικύρωση της ποσόστωσης%s

en: Validation:
el_GR: Επιβεβαίωση:

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Value range allows missing
el_GR: Το εύρος τιμών επιτρέπει απουσίες.

en: Values:
el_GR: Τιμές:

en: Verify username and try again
el_GR: Επιβεβαιώστε το όνομα χρήστη και προσπαθήστε πάλι

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Vertical
el_GR: Κάθετα

en: Vietnamese
el_GR: Βιετναμέζικα

en: View Saved but not submitted Responses
el_GR: Προβολή αποθηκευμένων αλλά όχι υποβληθέντων απαντήσεων

en: View in CPDB
el_GR: Προβολή σε CPDB

en: View labels
el_GR: Προβολή ετικετών

en: View response
el_GR: Προβολή απάντησης

en: View response ID %d
el_GR: Προβολή  ID %d απάντησης

en: View response URL
el_GR: Προβολή URL απαντήσεων

en: View response details
el_GR: Προβολή λεπτομερειών απάντησης

en: View statistics
el_GR: Προβολή στατιστικών

en: View summary of all available fields:
el_GR: Προβολή σύνοψης διαθέσιμων πεδίων:

en: View the statistics for this survey.
el_GR: Προβολή στατιστικών αυτού του ερωτηματολογίου.

en: View this record
el_GR: Προβολή αυτής της εγγραφής

en: View users
el_GR: Προβολή χρηστών

en: View/read
el_GR: Προβολή/ανάγνωση

en: Viewing response (ID %s)
el_GR: Προβολή απάντησης (ID %s)

en: Visible
el_GR: Ορατό

en: Visit our website!
el_GR: Επισκεφθείτε τον ιστότοπό μας!

en: Warn and move on
el_GR: Προειδοποίηση και συνέχεια

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Warning!
el_GR: Προειδοποίηση!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
el_GR: Προσοχή! Το email επιστροφής του διαχειριστή δεν αποθηκεύτηκε καθώς δεν ήταν έγκυρο.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
el_GR: Προσοχή! Το email επιστροφής δεν ενημερώθηκε καθώς δεν ήταν έγκυρο.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
el_GR: Προσοχή! Το email προειδοποίησης δεν ενημερώθηκε καθώς δεν ήταν έγκυρο.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
el_GR: Προσοχή: Πριν τη μετάβαση σε HTTPS, το %s ελέγχει εάν αυτός ο σύνδεσμος δουλεύει.%s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
el_GR: Προειδοποίηση: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά διεγραμμένων καταχωρίσεων συμμετεχόντων.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
el_GR: Προειδοποίηση: Παρακαλώ διαβάστε αυτό προσεκτικά πριν προχωρήσετε!

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
el_GR: Προειδοποίηση: Τα παρακάτω αρχεία/φάκελοι πρέπει να ενημερωθούν, αλλά τα δικαιώματά τους έχουν οριστεί μόνο για ανάγνωση.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
el_GR: Προειδοποίηση: Χρησιμοποιείτε ακόμα τον προκαθορισμένο κωδικό ('password'). Παρακαλώ αλλάξτε τον κωδικό αυτό και εισέλθετε εκ νέου στο σύστημα.

en: Warnings
el_GR: Προειδοποιήσεις

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά υπήρχε ένα σφάλμα συστήματος και το αρχείο σας δεν αποθηκεύτηκε. Ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει αποσταλεί να ενημερώσει το διαχειριστή της έρευνας.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά δε σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχετε δικαίωμα να το κάνετε αυτό.

en: We are sorry but your session has expired.
el_GR: Συγνώμη, αλλά η συνεδρία σας έχει λήξει.

en: We could not zip your database!
el_GR: Αδυναμία συμπίεσης της βάσης δεδομένων σας!

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
el_GR: Συνιστάται η εξαγωγή ολόκληρου του ερωτηματολογίου από την κύρια οθόνη διαχείρισης, πριν από τη διαγραφή του.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
el_GR: Συνιστάται, πριν συνεχίσετε, να κάνετε εξαγωγή ολόκληρης της έρευνας από την κεντρική οθόνη διαχείρισης.

en: Web server authentication method is not allowed for this user
el_GR: Μέθοδο ελέγχου ταυτότητας διακομιστή Web δεν επιτρέπεται για αυτόν τον χρήστη

en: Welcome
el_GR: Καλωσορίσατε

en: Welcome %s!
el_GR: Καλωσήρθατε %s!

en: Welcome and end text
el_GR: Κείμενα καλωσορίσματος και τέλους

en: Welcome message:
el_GR: Μήνυμα καλωσορίσματος:

en: Welcome to %s!
el_GR: Καλωσήρθατε στο %s!

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
el_GR: Καλωσήρθατε στην Εύκολη Ενημέρωση του LimeSurvey

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
el_GR: Καλώς ήλθατε στον οδηγό εγκατάστασης του LimeSurvey. Αυτός ο οδηγός θα σας καθοδηγήσει κατά την εγκατάσταση, ρύθμιση βάσεων δεδομένων και την αρχική διαμόρφωση του LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
el_GR: Καλωσορίσατε σε αυτό το ερωτηματολόγιο - δείγμα

en: Welcome:
el_GR: Καλωσήρθατε:

en: Welsh
el_GR: Ουαλικά

en: When an imported record matches an existing record ID:
el_GR: Όταν μία εισηγμένη εγγραφή ταιριάζει με το ID μιας υπάρχουσας εγγραφής:

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
el_GR: Όταν η έρευνα είναι ενεργοποιημένη, δεν μπορείτε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε ομάδα ερωτήσεων ή ερωτήσεις.

en: Width of PDF header logo:
el_GR: Πλάτος λογότυπου επικεφαλίδας του PDF:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
el_GR: Αραβικά Windows (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
el_GR: Windows Βαλτικής (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
el_GR: Windows Κεντρικής Ευρώπης (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
el_GR: Windows Κυριλικά (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
el_GR: Windows-31J - SJIS για Ιαπωνέζικα Windows (cp932)

en: With real vv file : questions code are in second line
el_GR: Με πραγματικό αρχείο vv : οι κωδικοί των ερωτήσεων είναι στη δεύτερη γραμμή

en: Writable
el_GR: Εγγράψιμο

en: Write error!
el_GR: Σφάλμα εγγραφής!

en: Year
el_GR: Χρόνος

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes (Forced by the system administrator)
el_GR: Ναι (Υποχρεωτικό από τον διαχειριστή του συστήματος)

en: Yes - Delete Them!
el_GR: Ναι - Διάγραψέ τα!

en: Yes/No
el_GR: Ναι/Όχι

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
el_GR: Πρόκειται να διαγράψετε όλες τις συνθήκες των ερωτήσεων αυτής της έρευνας

en: You are about to delete this survey
el_GR: Πρόκειται να διαγράψετε αυτή την έρευνα

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
el_GR: Είστε έτοιμος να αντικαταστήσετε ένα υπάρχον σύνολο ετικετών με τις τρέχουσες επιλογές απάντησης.

en: You are already a part of this survey.
el_GR: Συμμετέχετε ήδη σε αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: You are not a participant in this survey.
el_GR: Δε συμμετέχετε σε αυτή την έρευνα.;

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται να επεξεργαστείτε τα δικά σας δικαιώματα χρήστη.

en: You are not authorized to delete label sets.
el_GR: Δεν είστε εξουσιοδοτημένος για να διαγράψετε σετ ετικετών.

en: You are not authorized to delete questions.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται να διαγράψετε ερωτήσεις.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
el_GR: Έχετε εγγραφεί αλλά ένα λάθος συνέβη όταν προσπαθείτε να στείλετε το e-mail - παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή της έρευνας.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
el_GR: Μπορείτε να εισάγετε όλες τις παλιές απαντήσεις που είναι συμβατές με την τρέχουσα έρευνα. Η συμβατότητα εξακριβώνεται με τη σύγκριση του τύπου των στηλών και των ονομάτων, ενώ το πεδίο ID δεν λαμβάνεται υπόψη.

en: You can leave these settings blank and change them later
el_GR: Μπορείτε να αφήσετε αυτές τις ρυθμίσεις κενές και να τις επεξεργαστείτε αργότερα

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
el_GR: Το πεδίο αυτό μπορεί να είναι μείνει άδειο και να γεμίσει αυτόματα με την λειτουργία 'Δημιουργία κουπονιών'.

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
el_GR: Μπορείτε να φορτώσετε μια έρευνα που έχετε προηγουμένως αποθηκεύσει από αυτή την οθόνη.

en: You can not add a group if survey is active.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε ομάδα ερωτήσεων εάν η έρευνα είναι ενεργή.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
el_GR: Δεν μπορείτε ούτε να προσθέσετε ούτε να αφαιρέσετε από την ομάδα τον ιδιοκτήτη της

en: You can now %sadd a question%s in this group.
el_GR: Μπορείτε τώρα να %sπροσθέσετε μια ερώτηση%s σε αυτή την ομάδα.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
el_GR: Τώρα μπορείτε να προχωρήσετε στην ενημέρωση της εγκατάστασης του LimeSurvey.

en: You can upload %s under %s KB each.
el_GR: Μπορείτε να αποστείλετε %s αρχεία, με μέγεθος μικρότερο από %s KB το καθένα.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον διαχειριστή εκφράσεων, αλλά θα πρέπει να είναι αριθμός πριν την εμφάνιση της σελίδας, διαφορετικά καταχωρίστε 0. Εάν δεν οριστεί ελάχιστη τιμή, τότε θα χρησιμοποιηθεί αυτή η τιμή.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον διαχειριστή Εκφράσεων, αυτός όμως πρέπει να είναι ένας αριθμός πριν εμφανίστεί η σελίδα, διαφορετικά ορίζεται στο 1.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον διαχειριστή Εκφράσεων, αυτός όμως πρέπει να είναι ένας αριθμός πριν εμφανίστεί η σελίδα, διαφορετικά ορίζεται στο 100. Εάν δεν οριστεί ανώτατη τιμή, θα χρησιμοποιηθεί αυτή η τιμή.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα ακόλουθα διαπιστευτήρια για να συνθεθείτε στο σύστημα:

en: You can't add questions while the survey is active.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε ερωτήσεις ενώ η έρευνα είναι ενεργή.

en: You can't copy a question if the survey is active.
el_GR: Δε μπορείτε να αντιγράψετε μια ερώτηση εάν η έρευνα είναι ενεργή.

en: You can't delete a question if the survey is active.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε μια ερώτηση όταν η έρευνα είναι ενεργή.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
el_GR: Δεν μπορείτε να διαγράψετε αυτή την ερώτηση γιατί η έρευνα είναι ακόμη ενεργή

en: You can't insert a new question when the survey is active.
el_GR: Δεν μπορείτε να εισάγετε μια νέα ερώτηση όταν η έρευνα είναι ενεργή.

en: You can't update question code for an active survey.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του κωδικού της ερώτησης σε μια ενεργή έρευνα.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
el_GR: Δεν μπορείτε να καταχωρήσετε ανώνυμες απαντήσεις στο σύστημα όταν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή για υποχρεωτική ύπαρξη κουπονιών

en: You cannot delete the last answer option.
el_GR: Δε μπορείτε να διαγράψετε την επιλογή της τελευταίας απάντησης.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
el_GR: Δεν μπορείτε να συνεχίσετε αν δεν εισάγετε κάποιο κείμενο για μια ή περισσότερες ερωτήσεις

en: You did not answer to the security question.
el_GR: Δεν απαντήσατε στην ερώτηση ασφαλείας.

en: You didn't save your changes!
el_GR: Δεν αποθηκεύσατε τις αλλαγές!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
el_GR: Έχετε απενεργοποιήσει την Εύκολη Ενημέρωση στο αρχείο ρυθμίσεων.

en: You do not have permission to access this page.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
el_GR: Δεν έχετε εγκαταστήσει τη βιβλιοθήκη Freetype. Η εμφάνιση διαγραμμάτων απαιτεί να είναι εγκατεστημένη η βιβλιοθήκη αυτή.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
el_GR: Δεν έχετε εγκαταστήσει τη βιβλιοθήκη GD. Η εμφάνιση διαγραμμάτων απαιτεί να είναι εγκατεστημένη η βιβλιοθήκη αυτή.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
el_GR: Δεν υπάρχει εγκατεστημένη στην PHP η απαραίτητη βιβλιοθήκη ZIP.

en: You don't have the permission to activate tokens.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα για να ενεργοποιήσετε τα κουπόνια.

en: You don't need an update key.
el_GR: Δεν χρειάζεστε κλειδί ενημέρωσης.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
el_GR: Έχετε ήδη αφαιρεθεί από τη λίστα των κεντρικώς συμμετεχόντων σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: You have already completed this survey.
el_GR: Έχετε ήδη συμπληρώσει αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
el_GR: Υπάρχει ένα σφάλμα εντός της τοπικής εγκατάσταης του LimeSurvey. Δείτε:

en: You have been already removed from this survey.
el_GR: Έχετε ήδη αφαιρεθεί από αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: You have been removed from the central participants list for this site
el_GR: Σας έχουν αφαιρέσει από την κεντρική λίστα συμμετεχόντων αυτού του ιστότοπου.

en: You have been successfully added back to this survey.
el_GR: Έχετε προστεθεί πίσω στο ερωτηματολόγιο με επιτυχία

en: You have been successfully removed from this survey.
el_GR: Έχετε αφαιρεθεί με επιτυχία από αυτό το ερωτηματολόγιο.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
el_GR: Έχετε υπερβεί τον μέγιστο αριθμό προσπαθειών σύνδεσης. Παρακαλώ περιμένετε %d λεπτά, πριν προσπαθήσετε και πάλι.

en: You have not selected a question
el_GR: Δεν έχει επιλεγεί ερώτηση

en: You have not selected a survey
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει κάποια έρευνα.

en: You have to pair this field with an existing attribute.
el_GR: Θα πρέπει να αντιστοιχίσετε αυτό το πεδίο με ένα υπάρχον χαρακτηριστικό.

en: You have to select a file.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο.

en: You have to select at least one label set.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα σετ ετικετών.

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
el_GR: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πλαγιοκάθετη γραμμή ή το σύμβολο "&" στο όνομα χρήση ή τον κωδικό ασφαλείας σας.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
el_GR: Μπορείτε να εγγραφείτε για αυτή την έρευνα, αλλά θα πρέπει να περιμένετε για την %s πριν από την έναρξη της έρευνας.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
el_GR: Μπορείτε να κάνετε εγγραφή προκειμένου να συμμετέχετε σε αυτή την έρευνα.

en: You must be registered to complete this survey
el_GR: Πρέπει να εγγραφείτε για να συμπληρώσετε αυτή την έρευνα.

en: You must enter a valid email. Please try again.
el_GR: Πρέπει να εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email. Παρακαλώ προσπάθησε ξανά.

en: You must first create a question group.
el_GR: Πρώτα πρέπει να δημιουργήσετε μια ομάδα ερωτήσεων.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
el_GR: Θα πρέπει να ορίσετε ανάλογα δικαιώματα εγγραφής σε αυτά τα αρχεία πριν προχωρήσετε. Εάν δεν είστε βέβαιοι τι πρέπει να κάνετε, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για περαιτέρω ενημέρωση.

en: You must supply a name for this saved session.
el_GR: Πρέπει να δώσετε ένα όνομα για αυτή την αποθηκευμένη συνεδρία.

en: You must supply a password for this saved session.
el_GR: Πρέπει να δώσετε έναν κωδικό πρόσβασης γι' αυτή την αποθηκευμένη συνεδρία.

en: You need to add answer options to this question
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε επιλογές απάντησης σε αυτή την ερώτηση

en: You need to add question groups
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε ομάδες ερωτήσεων

en: You need to add questions
el_GR: Χρειάζεται να προσθέσετε ερωτήσεις

en: You need to add subquestions to this question
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε υποερωτήσεις σε αυτή την ερώτηση

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
el_GR: Χρειάζεται να αποστείλετε %s περισσότερα αρχεία για αυτή την ερώτηση.
    Είστε σίγουρος οτι θέλετε να βγείτε;

en: You should export your responses before deactivating.
el_GR: Θα πρέπει να εξάγετε τις απαντήσεις σας πριν την απενεργοποίηση.

en: You should have a great time doing this
el_GR: Θα πρέπει να διασκεδάζεις κάνοντας αυτό

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
el_GR: Θα πρέπει να σημειώσετε το όνομα(τα) του πίνακα(ων) σε περίπτωση που τα χρειαστείτε αργότερα.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
el_GR: Η ενεργοποίηση της έρευνας πρέπει να γίνει όταν είστε απόλυτα βέβαιος ότι δεν χρειάζονται άλλες αλλαγές ή προσθήκες σε αυτήν.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
el_GR: Θα ανακατευθυνθείτε σε αυτή σε περίπου 5 δευτερόλεπτα. Εάν αυτό δεν συμβεί, κάντε κλικ <a href="%s">εδώ</a>.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
el_GR: Θα ανακατευθυνθείτε στην αναβάθμιση της βάσης ή (αν η βάση δεδομένων είναι ενημερωμένη) στην σελίδα σύνδεσης του διαχειριστή σε 5 δευτερόλεπτα. Αν όχι, παρακαλώ πατήστε %sεδώ%s.

en: Your Choices
el_GR: Οι επιλογές σας

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
el_GR: Η εγκατάσταση του LimeSurvey έχει ελεγχθεί για το αν η ενημερωμένη έκδοση μπορεί να τρέξει με επιτυχία.

en: Your Ranking
el_GR: Η ταξινόμησή σας

en: Your answer
el_GR: Η απάντησή σας

en: Your answer must be %s
el_GR: Η απάντησή σας θα πρέπει να είναι %s

en: Your answer must be at least %s
el_GR: Η απάντησή σας θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %s

en: Your answer must be at most %s
el_GR: Η απάντησή σας θα πρέπει να είναι το πολύ %s

en: Your answer must be between %s and %s
el_GR: Η απάντησή σας θα πρέπει να είναι μεταξύ %s και %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
el_GR: Η απάντησή σας στην ερώτηση ασφαλείας δεν ήταν σωστή - παρακαλώ προσπαθήστε πάλι.

en: Your assessment
el_GR: Η αξιολόγησή σας

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
el_GR: Ο περιηγητής σας υποδεικνύει πως τον έχετε ήδη χρησιμοποιήσει για να απαντήσετε σε αυτή την έρευνα. Θα κάνουμε επαναφορά της συνεδρίας, έτσι ώστε να αρχίσετε από την αρχή.

en: Your choices
el_GR: Οι επιλογές σας

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
el_GR: Τα δεδομένα σας θα πρέπει να εισαχθούν τώρα, το data.frame ονομάστηκε "data", οι variable.labels είναι χαρακτηριστικά των δεδομένων ("attributes(data)$variable.labels"), όπως για τα άγνωστα:read.spss.

en: Your data should be imported now.
el_GR: Τα δεδομένα θα πρέπει να εισαχθούν τώρα.

en: Your database is too big to be saved!
el_GR: Η βάση δεδομένων είναι πολύ μεγάλη για να αποθηκευτεί!

en: Your database server password.
el_GR: Ο κωδικός σας στον Server

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
el_GR: Το όνομα χρήστη για τη βάση δεδομένων σας. Στις περισσότερες των περιπτώσεων το "root" θα σας βοηθήσει.

en: Your database type is not MySQL!
el_GR: Ο τύπος της βάσης δεδομένων σας δεν είναι MySQL!

en: Your email address:
el_GR: Η διεύθυνση του email σας:

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
el_GR: Το κλειδί σας έχει ενημερωθεί και είναι έγκυρο! Τώρα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την Εύκολη Ενημέρωση.

en: Your key is unknown by the update server.
el_GR: Το κλειδί σας δεν αναγνωρίζεται από τον διακομιστή ενημέρωσης.

en: Your passwords do not match.
el_GR: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν μεταξύ τους.

en: Your personal settings were successfully saved.
el_GR: Οι προσωπικές σας ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
el_GR: Η γλώσσα που προτιμήσατε θα χρησιμοποιηθεί κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εγκατάστασης.

en: Your response table will be renamed to:
el_GR: Οι απαντήσεις σας στην έρευνα θα μετανομαστούν σε:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
el_GR: Οι απαντήσεις σας δεν χάθηκαν και στάλθηκαν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στον διαχειριστή του ερωτηματολογίου, προκειμένου να καταχωρηθούν στην βάση δεδομένων μας αργότερα.

en: Your responses were successfully saved.
el_GR: Οι απαντήσεις σας αποθηκεύτηκαν επιτυχώς.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
el_GR: Η συνεδρία σας με τον διακομιστή της Εύκολης Ενημέρωσης δεν είναι έγκυρη ή έχει λήξει. Παρακαλώ επανεκκινήστε τη διαδικασία.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
el_GR: Μπορεί να γίνει εξαγωγή των συσχετιζόμενων με κάθε απάντηση δεδομένων των κουπονιών. Παρακαλώ επιλέξτε τα πρόσθετα πεδία που θα θέλατε να εξάγετε.

en: Your survey responses have been recorded.
el_GR: Οι απαντήσεις σας έχουν καταχωρηθεί.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
el_GR: Οι απαντήσεις σας έχουν αποθηκευτεί με επιτυχία. Θα σας σταλεί μήνυμα επιβεβαίωσης. Παρακαλώ, κρατήστε τον κωδικό σας σε ασφαλές σημείο γιατί δεν είναι δυνατό να ανακτηθεί αν τον χάσετε.

en: Your survey was successfully saved.
el_GR: Η έρευνά σας αποθηκεύτηκε επιτυχώς.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
el_GR: Η έρευνα θα αποθηκευτεί χρησιμοποιώντας αυτό το όνομα και τον κωδικό πρόσβασης. Μπορείτε να τη συμπηρώσετε αργότερα χρησιμοποιώντας τα ίδια στοιχεία σύνδεσης.

en: Your time to answer this question has expired
el_GR: Ο χρόνος για να απαντήσετε αυτή την ερώτηση έχει λήξει

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
el_GR: Ο χρόνος για να απαντήσετε αυτή την ερώτηση έχει σχεδόν λήξει. Έχετε {TIME} που απομένουν.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
el_GR: Το κλειδί ενημέρωσης έχει ξεπεράσει τον μέγιστο αριθμό ενημερώσεων!

en: Your update key has expired!
el_GR: Το κλειδί ενημερώσεών σας έληξε!

en: Your update key is invalid and was removed.
el_GR: Το κλειδί της ενημέρωσης δεν ήταν έγκυρο και διαγράφηκε.

en: Your update key:
el_GR: Το κλειδί ενημέρωσης:

en: Your user data for accessing %s
el_GR: Τα δικά σας στοιχεία χρήστη για πρόσβαση στο %s

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
el_GR: Η έκδοσή σας δεν διαθέτει δυνατότητα ενημέρωσης μέσω της Εύκολης Ενημέρωσης. Παρακαλώ προχωρήστε σε χειροκίνητη ενημέρωση.

en: Your version is up to date!
el_GR: Η έκδοση σας είναι ενημερωμένη!

en: Zip error!
el_GR: Σφάλμα συμπίεσης!

en: Zip file not found!
el_GR: Το αρχείο zip δεν βρέθηκε!

en: Zoom level
el_GR: Επίπεδο εστίασης

en: Zulu
el_GR: Ζουλού

en: addslashes
el_GR: προσθήκηκαθέτων

en: and
el_GR: και

en: at question
el_GR: στην ερώτηση

en: checked
el_GR: επιλεγμένο

en: completed
el_GR: Συμπληρωμένο

en: d-m-yyyy
el_GR: η-μ-εεεε

en: d.m.yyyy
el_GR: η.μ.εεεε

en: d/m/yyyy
el_GR: η/μ/εεεε

en: dd-mm-yyyy
el_GR: ηη-μμ-εεεε

en: dd.mm.yyyy
el_GR: ηη.μμ.εεεε

en: dd/mm/yyyy
el_GR: ηη/μμ/εεεε

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
el_GR: ψηφίο: source("filename", encoding = "UTF-8") στο παράθυρο εντολών R, αντικαθιστά το όνομα του αρχείου με το πραγματικό όνομα

en: directory
el_GR: διαδρομή

en: equals
el_GR: ισούται

en: having a token
el_GR: έχοντας ένα κουπόνι

en: having a valid email address
el_GR: έχοντας μια έγκυρη ηλεκτρονική διεύθυνση

en: hh:mm
el_GR: ωω:λλ

en: hours
el_GR: ώρες

en: if:
el_GR: εάν:

en: is
el_GR: είναι

en: is NOT
el_GR: ΔΕΝ είναι

en: is greater than
el_GR: είναι μεγαλύτερο από

en: is greater than or equal to
el_GR: είναι μεγαλύτερο από ή ίσο με

en: is less than
el_GR: είναι μικρότερο από

en: is less than or equal to
el_GR: είναι μικρότερο από ή ίσο με

en: is matched (regexp)
el_GR: ταιριάζει (regexp)

en: language of token
el_GR: γλώσσα κουπονιών

en: minitab method
el_GR: μέθοδος minitab

en: mins
el_GR: λεπτά

en: mm-dd-yyyy
el_GR: μμ-ηη-εεεε

en: mm.dd.yyyy
el_GR: μμ.ηη.εεεε

en: mm/dd/yyyy
el_GR: μμ/ηη/εεεε

en: not checked
el_GR: μη επιλεγμένο

en: not having already completed the survey
el_GR: δεν έχετε ακόμη ολοκληρώσει το ερωτηματολόγιο

en: not having been sent an invitation already
el_GR: Δεν έχει σταλεί πρόσκληση ήδη

en: only apply to certain question types
el_GR: εφαρμογή μόνο σε ορισμένους τύπους ερωτήσεων

en: or
el_GR: ή

en: page
el_GR: σελίδα

en: queXML format (*.xml)
el_GR: Τύπος αρχείου queXML (*.xml)

en: quota language settings
el_GR: ρυθμίσεις γλώσσας ποσόστωσης

en: quota members
el_GR: μέλη ποσόστωσης

en: responses
el_GR: απαντήσεις

en: running
el_GR: εκτελείται

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: selected
el_GR: επιλεγμένα

en: stable
el_GR: σταθερή

en: table
el_GR: πίνακας

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
el_GR:  αυτό είναι ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα email, το οποίο σας ενημερώνει ότι ένας λογαριασμός χρήστη έχει δημιουργηθεί για σας στον ιστότοπο '%s'.

en: timings
el_GR: Χρονισμοί

en: to:
el_GR: προς:

en: unstable
el_GR: ασταθής

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
el_GR: Επισκεφθείτε το http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php για περισσότερες πληροφορίες

en: yyyy-mm-dd
el_GR: εεεε-μμ-ηη

en: yyyy.mm.dd
el_GR: εεεε.μμ.ηη

en: yyyy/mm/dd
el_GR: εεεε/μμ/ηη
